Portree. Merike Vaitmaa

10. jaanuaril kell 10.05 kordub saade muusikateadlane Merike Vaitmaast, kes on alati jõulupühade ajal sünnipäeva tähistanud.

Pühapäeval, 28. detsembril kell 9.05 on eetris saade muusikateadlane Merike Vaitmaast, kes on alati jõulupühade ajal sünnipäeva tähistanud.

Muusikateadlasena on ta hästi kursis ja süvitsi uurinud uusi suundi maailma ja eesti muusikas, ta on vaheda mõtte ja terava sulega kriitik, hinnatud õppejõud EMTAs, aga töötanud ka raadios ja ooperiteatris toimetajana.
Vestleme 75-seks saanud juubilariga tema eluteest ja toimetamistest muusika vallas.

Saate koostab Kersti Inno.

Kordub laupäeval, 10. jaanuaril kell 10.05.

Merike Vaitmaa kriitikast:
“Kui kellelgi midagi hästi välja ei kuku, olgu see interpreet, helilooja või muusikaraamatu kirjutaja – keegi ei tee midagi meelega kehvasti ja mis mõtet on siis labidaga lajatamisel? Alati on neid kriitikuid olnud, kellele meeldib öelda hästi teravalt. Eestis harva, aga Soomes oli üks värvikas kriitik Seppo Heikinheimo... Kui sa ütled millegi kohta, et see oli suurepärane, siis keegi ei küsi – miks? Kuigi see oleks just huvitav lugeda, miks. Aga kui on midagi, mis ei olnud kaugeltki suurepärane, siis peab see hinnang olema väga hästi põhjendatud.”

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})