Täna kontserdisaalis. Tubin ja Mahler

Reedel, 21. novembril kell 19 on Klassikaraadio eetris ülekanne ERSO sarja “Meistriklass” teiselt kontserdilt. Dirigeerib orkestri peakülalisdirigent Olari Elts.

Reedel, 21. novembril kell 19 on Klassikaraadio eetris ülekanne ERSO sarja “Meistriklass” teiselt kontserdilt. Dirigeerib ERSO peakülalisdirigent Olari Elts.

Kavas: 

* Alban Berg – Passacaglia
* Eduard Tubin – Kontrabassikontsert (solist Gunārs Upatnieks)
* Gustav Mahler – Sümfoonia nr. 5 cis-moll.

Ülekande Estonia kontserdisaalist vahendavad toonmeister Aili Jõeleht ja toimetaja Kersti Inno.

Läti noorema põlvkonna kontrabassimängija Gunars Upatnieks alustab sel sügisel oma neljandat hooaega Berliini Filharmoonikute ridades, enne seda töötas ta Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri kontrabassirühma kontsertmeistrina.
Noore talendi rahvusvahelisele karjäärile panid aluse mitmed konkursivõidud, millest mainekaimad on esikoht ja publikupreemia rahvusvahelisel ARD-konkursil Münchenis (2009).

Eduard Tubina kontrabassikontsert on kirjutatud Eesti kontrabassivirtuoosi, kauaaegse Bostoni sümfooniaorkestri kontrabassimängija Ludvig Juhti tellimusel.
Seekordne ettekanne on pühendatud Ludvig Juhti 120. sünniaastapäevale.

Kontserdi teises pooles kõlab Gustav Mahleri V sümfoonia, mille I osa leinamarsi avab kuulus trompetisoolo ja mille imekaunis Adagietto elab nii kontserdi- kui filmimaailmas ka iseseisvat elu.

Juhatab ERSO peakülalisdirigent Olari Elts, kes põhilise aja kontserdihooajast töötab maailma eri orkestritega, hooajal 2014/15 on ootamas Hallé orkester Manchesteris, Taani Rahvusorkester, BBC Walesi sümfooniaorkester, Hollandi Raadio filharmooniaorkester, Šoti Kammerorkester, Viini Sümfoonikud jpt.

(ERSO)

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})