Händeli jõulusuurteos Messias

Esmaspäeval 22. detsembril kell 19 kõlab Händeli üks suurimaid menuteoseid, mida mängitakse jõulude ajal jälle ja jälle. Esitavad inglise kollektiivid ja solistid.

Esmaspäeval 22. detsembril kell 19 kõlab kuulsa klassiku üks suurimaid menuteoseid, mida mängitakse jõulude ajal jälle ja jälle. Esitavad inglise kollektiivid ja solistid.

Georg Friedrich Händeli (1685-1759) “Messias” on kõige sagedamini esitatav Händeli suurvorm, mis kõlab sageli just jõuluajal üle kogu Euroopa.
Teos võitis publiku südame kohe pärast esiettekannet, mis toimus 13. aprillil 1742 Dublinis.
Kolmenädalase töö-ja inspiratsioonipalangu tulemusena valminud “Messiases” võluvad publikut kaunid aariad ja võimsad koorid ja eelkõige muidugi teose sõnum lunastaja imelisest sünnist ja igavese elu tõotusest.

Piiblitekst uuest testamendist jutustab prohvetite suu läbi Kirsituse tulemise, tema sünniloo Petlemmas, tema surma ja ülestõusmise ja lõpeb viimase kohtupäevaga.
“Ta on meie kõigi silmis suur meister,” ütles Joseph Haydn pärast esmakordset Halleluja koori kuulamist.

Esitavad solistid Ruby Hughes (sopran), David Allsopp (kontratenor), Robin Tritschler (tenor) ja Neal Davies (bass), BBC Singers ja ajastu instrumentidel mängiv St. James Baroque David Hilli juhatusel.

Ettekanne toimus 20. detsembril 2013 Templi kirikus Londonis.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})