N 4. mai kell 19 Mustpeade Maja (Kersti Inno)
Tallinna Filharmoonia hooaja lõppkontsert
Mozart & Mahler
Annely Peebo (metsosopran)
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Risto Joost
R 5. mai kell 19 Estonia Kontserdisaal (Miina Pärn)
Roman Matsov 100
Toomas Vavilov (klarnet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Nikolai Aleksejev
* Ludwig Van Beethoven – Viiulikontsert D-duur (Seadnud Mihhail Pletnjov)
* Pjotr Tšaikovski – Sümfoonia Nr 4
P 7. mai kell 17 Pärnu Kontserdimaja (Kersti Inno)
PromFesti Tähtede Gala
T 9. mai kell 19 Raadio 1. Stuudio (Johanna Mängel)
URR-15: Donatoni
Ansambel U:
Kaastegev Sandra Klimaité (vioola)
* Franco Donatoni – "Ave" pikolole, tšelestale ja kellamängule
* Franco Donatoni – "Clair" klarnetile
* Kristjan Kõrver – "Ludus Triplex V" pikolole, tšellole ja tšelestale
* Franco Donatoni – "Lumen" pikolole, bassklarnetile, vioolale*, tšellole, tšelestale ja vibrafonile
* Franco Donatoni – "Arpège" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja vibrafonile
T 9. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Tiina Kuningas)
Kontserdisari ‟Eliitkontserdid. Mozart”
Age Juurikas (klaver)
* Mozart/Liszt – ‟Confutatis maledictis”, ‟Lacrymosa” (transkriptsioonid Mozarti Reekviemist)
* Schubert – Sonaat c-moll
* Brahms – Kuus klaveripala op. 118
* Stravinski/Agosti – ‟Tulilind”
N 11. mai kell 13 Haapsalu Ühisgümnaasium (salvestus) (Lisete Velt)
Klassikaraadio tuleb külla
Hans Christian Aavik (viiul), Marten Meibaum (tšello), Karolina Žukova (klaver)
N 11. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Eesti Rahvusmeeskoor, Politsei- ja Piirivalve orkester
* Eesti heliloojate uudisteosed, Percy Graingeri meeskoorimuusika
R 12. mai kell 19 Estonia Kontserdisaal (Anne Prommik)
Šostakovitši Viies
Kristiina Rokashevitch (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Christian Vásquez
* Pjotr Tšaikovski – Avamäng-fantaasia ‟Hamlet”
* Béla Bartók – Klaverikontsert Nr 3
* Dmitri Šostakovitš – Sümfoonia Nr 5
R 12. mai kell 19 Pärnu kontserdimaja (salvestus) (Kersti Inno)
X Klaudia Taevi nimelise Rahvusvahelise Ooperilauljate konkursi finaalkontsert
Konkursi finalistid ja orkester
Dirigent Erki Pehk
L 13. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
SWR Raadio Sümfooniaorkester (Saksamaa)
Solist Daniel Müller-Schott (tšello, Saksamaa)
Dirigent Vassili Sinaiski (Venemaa)
* Kodály – ‟Galánta tantsud”
* Elgar – Tšellokontsert e-moll op. 85
* Brahms – Sümfoonia nr 3 F-duur op. 90
E 15. mai kell 18 Elleri Muusikakooli Tubina saal (salvestus) (Liina Vainumetsa)
Klassikaraadio tuleb külla
Karl Allikvee (viiul). Hanna Anett Peiel (tšello). Sven-Sander Šestakov (klaver)
N 18. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Vanemuise kontserdimaja ja Vanemuise sümfoonikute hooaja lõppkontsert
Vanemuise sümfooniaorkester
Heigo Rosin (marimbafon)
Dirigent Paul Mägi
* Ülo Krigul – Uudisteoas (esiettekanne)
* James MacMillan – ‟Veni, veni, Emmanuel”
* Camille Saint-Saens – Sümfoonia nr 3 c-moll, op. 78 ‟Orelisümfoonia”
R 19. mai kell 20 Viini Ooperimaja (Anne Prommik)
Placido Domingo – 50 aastat laval
Esinevad Placido Domingo, Sonja Jontševa, Ramon Vargas, Aida Garifullina, Alexandru Mosiuc, Rosie Aldridge jt
Viini Riigiooperi koor ja orkester
dirigent Marco Armiliato
* Giuseppe Verdi – II vaatus ooperist ‟Maskiball”
* Giuseppe Verdi – II vaatus ooperist ‟Traviata”
* Giuseppe Verdi – II vaatus ooperist ‟Simon Boccanegra”
P 21. mai kell 16 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Valdo Rüütelmaa 50
Puhkpilliorkestrite kontsert
K 26. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Põhjamaade Sümfooniaorkester Anu Tali juhatusel
Solist Guy Braunstein
* Johannes Brahms – Viiulikontsert
* Sergei Rahmaninov – Sümfoonia nr 2
N 25. mai kell 19 Niguliste (Anne Prommik)
Eesti Filharmoonia Kammerkoori sari “Peadirigendid”. Daniel Reuss
* Erkki-Sven Tüür – Missa brevis
* Frank Martin – “Arieli laulud”
* Rudolf George Escher – “Rahu tõeline nägu”
* Jacob Sweelinck – “Kolm prantsuse laulu”
* Arvo Pärt – “Dopo la vittoria”
* Alfred Schnittke – “Kolm vaimulikku laulu”
R 26. mai kl 18 Niguliste (salvestus) (Kersti Inno)
Toomas Trass (orel)
* Barokkstiilis improvisatsioonid Kristuse ülestõusmisaja koraalide teemadel.
L 27. mai kell 19 Eesti Rahva Muuseumi silla-ala (salvestus) (Liina Vainumetsa)
Tärkava koorihelilooja programm: lõppkontsert
Tartu Akadeemiline Meeskoor (dirigent Kuno Kerge)
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor (dirigent Triin Koch)
Tartu Ülikooli Kammerkoor (dirigent Triin Koch)
Kavas:
Naiskoorile:
* Hando Põldmäe – ‟Millest kõnelevad”
* Imre Rohuväli – ‟Laul sügavast düünist”
* Jaanus Karlson – ‟Ainule”
* Maarja-Liisa Pilvik – ‟Kiigelaul”
* Maarja-Liisa Pilvik – ‟Palve”
* Sander Sokk – ‟Veel kolm päeva augustikuud”
* Siim Aimla – ‟Kojukutsumise laul” (Talendid koju!)
* Viktoria Grahv – ‟Loojangutaeva all sa vaatad”
Segakoorile:
* Hando Põldmäe – ‟Sind palun”
* Imre Rohuväli – ‟August”
* Jaanus Nurmoja – ‟Viis tundelendu Neeme Plutuse sõnadele”
* Karin Kuulpak – ‟Unelaul”
* Patrik Sebastian Unt – ‟Viimased lumeta päevad”
* Roland Viilukas – ‟Unelaul”
* Sander Sokk – ‟Vikerkaar”
* Sirje Kaasik – ‟Sind ma tahan armastada”
Meeskoorile:
* Anne-Mai Salumäe – ‟Üle lumise välja”
* Imre Rohuväli – ‟Usalda oma silmi”
Naiskoor+meeskoor või ühendkoorile:
* Jaanus Nurmoja – ‟Mere äärde meeled viivad”
* Jörgen Kursk – ‟Kiigele”
E 29. mai kell 18 Sutlepa Kabel, Eesti Vabaõhumuuseum (salvestus) (Johanna Mängel)
HELIjaKEEL. Unistajad
Tõnu Kõrvits. Ester Mägi. Kristiina Ehin
Esitajad: Arete Teemets (sopran), Iris Oja (metsosopran), Heli Ernits (oboe), Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Kristiina Ehin (sõna)
Kavas:
Tõnu Kõrvits:
* Kolm pala viiulile ja klaverile: 1) ‟Canon” (Kaanon), 2) ‟Siciliana” (Sitsiliaana), 3) ‟Night Birds” (Öölinnud)
* ‟Unistajad” (oboe, klaver)
* ‟Metsalill” (oboe, klaver)
* ‟Metsalinnud” (oboe, tšello, klaver)
* ‟Thule mustrid” (keelpillikvartett)
* Neli eesti vaimulikku rahvaviisi: 1) ‟Nüüd on see päev ju lõppenud” (Rapla), 2) ‟Ma kiitlen ükspäinis neist verisist haavust” (Pärnu-Jaagupi), 3) ‟Su hooleks ennast annan ma” (Mustjala), 4) ‟Lenda üles kurbtusest” (Otepää)
(keelpillikvartett)
Ester Mägi:
* ‟Psalm” (tšello, klaver)
* ‟Rõngu viis” (keelpilliansambel: 3 viiulit, tšello ja kontrabass või klaver)
* ‟Põllul laulmine” (eesti rahvaviisi ainetel) (sopran, klaver)
* Kolm setu muinasjutulaulu: 1) ‟Laulev puu”, 2) ‟Uinutamislaul”, 3) ‟Vaeslaps käoks”
(metsosopran, klaver)
* Kaks laulu: 1) ‟Öö”, 2) ‟Silmil suletuil”
(metsosopran, tšello, klaver)
Kristiina Ehin: Valik luulet
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.