Heinrich Schützi Kristuse-oratoorium

Jõululaupäeval, 24. detsembril kell 14 on eetris saksa barokkmeistri oratoorium “Jeesus Kristuse sünnilugu”, mille ta kirjutas küpses 75-aastases vanuses.

Esitavad Stuttgarti Kammerkoor, Musica Fiata Köln, Stuttgarti Barokkorkester ja solistid Christoph Pregardien, Monika Frimmer, David Cordier, Christopher Robson, William Kendall, Rufus Müller, Peter Kooy, Michael Volle, Thomas Herberich, Franz Joseph Selig. 
Dirigent on Frieder Bernius.
Plaadi väljaandja Sony Music (1990).

Teost tutvustab Kersti Inno.

Arvatakse, et esimene helilooja, kes kajastas kogu Kristuse sünniloo muusikas, oligi Saksa barokkmeister Heinrich Schütz (1585-1672) ning 1664. aastal loodud teosega “Jeesus Kristuse sünnilugu” pani Schütz aluse Saksa oratooriumile loogilise jätkuna oma varasematele piibliainelistele teostele.

Teose käsikiri leiti alles 1908. aastal. Varem oli teada vaid osa evangelisti retsitatiividest oreli ja violone saatega, mis olid trükitud 1664. aastal.
Schütz ei olevat teose ülejäänud, rikkalikult orkestreeritud osi noodis ilmuda lubanud, kuna uskus, et vaid tema Dresdeni kapellis suudetakse teost tõelise efektiga ette kanda.
Schütz kirjutas “Jeesus Kristuse sünniloo” umbes 75-aastasena, kui ta oli lõpuks Dresdeni õukonna kapellist pensionile lubatud.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})