Viini Riigiooperi solist ERSO ees

Reedel, 12. detsembril kell 19 kannab Klassikaraadio üle Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri kontserdi ooperisolistiga Viinist. Orkestrit juhatab Vello Pähn.

Ettekandele tuleb tuntuim Austria helilooja Anton Bruckneri sümfooniatest – Seitsmes, ja Saksa helilooja Richard Straussi “Neli viimast laulu” Hermann Hesse ja Joseph von Eichendorffi sõnadele.

Soleerib Viini Riigiooperi solist, sopran Olga Bezsmertna, kes lõpetas Kiivi Muusikaakadeemia aastal 2010 ja on sellest ajast saadik võitnud mitmeid rahvusvahelisi konkursse.
Viini Riigiooperis laulab ta käesoleval hooajal selliseid sopranirolle nagu donna Elvira (Mozarti “Don Giovanni”), Krahvinna (Mozarti “Figaro pulm”), Pamina (Mozarti “Võluflööt”), samuti Daam (Hindemithi “Cardillac”). 2015. aasta jaanuaris debüteerib ta Berliini Saksa Ooperis ja suvel mainekal Salzburgi Festivalil.

Dirigendipuldis on Rahvusooper Estonia muusikajuht ja peadirigent Vello Pähn, kes on juba 25 aastat juhatanud etendusi Pariisi Rahvusooperis, teinud pikaajaliselt koostööd Hamburgi Riigiooperi, Dresdeni Semperoperi, Berliini Riigiooperi ja teiste teatritega.

“Bruckner on mulle alati meeldinud, aga temani on vaja kasvada,” ütleb Vello Pähn.

Otseülekande Estonia Kontserdisaalist toovad Klassikaraadio kuulajateni toonmeister Aili Jõeleht ja toimetaja Anne Prommik.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})