Kuula Viljandi Folgi kontserte!

Viljandi Pärimusmuusikafestival on tänavu Euroraadio partnerfestival. Klassikaraadio vahendusel jõuab 27 erinevate maade artistide kontserti raadio kaudu üle kogu maailma, miljonite kuulajateni.
Kuulake juba kõlanud kontserte siit!

* Eesti etno 2015
Kirsimäe laval on rahvusvaheline seltskond noori muusikuid, kes täiendasid oma oskusi Eesti Etno laagris. 90-liikmeline etno-orkester pakub kuulajaile muusikalisi üllatusi mitmest traditsioonist. Kuula siit!

* Torupilli Jussi Trio & Schönbergi Kvartett
Torupilli Jussi Trio: Cätlin Mägi – parmupill, torupill, vokaal; Eeva Talsi – viiul, hiiu kannel, vokaal; Karoliina Kreintaal – viiul, hiiu kannel, vokaal

Schönbergi kvartett: Katariina Tirmaste – viiul, vokaal; Lee Taul – viiul, vokaal; Sänni Noormets – viiul, vokaal; Cathy Sommer – viiul, vokaal
Kõik esinejad ka laulavad. Kõrvuti on traditsiooniline torupilli- ja viiulimuusika Hiiumaalt ja Ruhnust. Kuula siit!

* EBU Festivali avakontsert
Laval on Eesti folkmuusika säravad tähed Upa, upa ubinakõnõ, Maarja Nuut ja Trad.Attack!.
Esinemiste eel kõlavad pidulikud avasõnad nagu ühele rahvusvahelisele festivalile kohane.
Kuula siit!

* Cardo-Roxo (Portugal)
Akustiliste instrumentidega vaikusefännid otsivad uut nurka. Cardo-Roxo läheneb muusikale kuulamise kaudu – nad hindavad vaikust ja muusikariistade loomuliku helitugevust. Kuula siit!


* MAAR (Norra)
Ansambli liikmed on aastaid mõjutanud oma maa pärimusmuusika- ja jazzimaastikku. Nad on salvestanud mitu kriitikute poolt tunnustatud albumit, millelt leiab nii pärimusmuusikat kui ka vabaimprovisatsiooni ja jazzi. Kuula siit!

* Liinatśuraq, Verska Naase
Kõlavad seto vanemad ja uuemad naiste- ja meestelaulud Verska Naase ja Liinatśuraq esituses.Kuula siit!

* Solo & Indre
Senegali koramängija ja Leedu kanklesimängija tutvustavad oma debüütalbumit.Kuula siit!

* Marta Sebestyéni ansambel
Marta Sebestyén kuulub nende väheste ungari artistide hulka, kes esindavad traditsioonilist ungari kultuuri muutuste ja muudatusteta nii kodumaal kui laias maailmas. Tema kontsertidel elustub Béla Bartóki ja Zoltan Kodaly kogutud, juba peaaegu unustuse hõlma vajunud rahvalaulutraditsioon. Kuula siit!


* Marta Topferova Trio
Marta Topferova on üks parimaid oma põlvkonna lauljaid ja laulukirjutajaid. Teda on tugevasti mõjutanud Ladina-Ameerika pärimusmuusika ja tema Tšehhi juured. Marta võimas hääl ja hingestatud laulud põhinevad laial traditsioonide ampluaal, kuhu kuuluvad nii Venetsueela valsid ja merengued, Argentiina pärimus, kuuba trova kui ka slaavi pärimusmuusika. Kuula siit!

* Ljoba Jenče ansambel
Sloveenia laulja, jutuvestja ja kollektsionäär Ljoba Jence tunnetab vanades lauludes ja muinasjuttudes peituva elava ja arhetüüpse mälu ilu. Ta otsib sellega sidet läbi looduse ja ruumilise mälu, mis on traditsiooni alustalad, ning uurides inimkonna teadvuse arengutendentse, jättes niimoodi igale muinasjutule ja laulule kustumatu omanäolise pitseri. Kuula siit!

* FolkBeat (Venemaa)
Ägedad noored naised Moskvast liidavad vana rahvalaulu beatbox’i ja muuga. FolkBeat esitab uute seadetega pärimusmuusikat ja kaasaegsete autorite teoseid beatboxi, löökpillide ja paljude teiste muusikariistadega. Kuula siit!


* Laoise Kelly (Iirimaa)
Iirimaa üks tuntumaid harfimängijaid. Tema vanemad kuulasid nii Scott Joplinit, The Beatlesit, Nana Mouskourit, Johnny Cashi, Louis Armstrongi, De Dannanit kui ka klassikalist muusikat ning see mõjutas ka tulevase muusiku maitset. Kuula siit!

* Pērkonvīri (Läti)
Kontsertide oluline osa on ka pärimuslike juttude rääkimine ja üritus levitada ja säilitada ka seda kultuuripärandit.
Muusikas väljendab Pērkonvīri oma loomingulisi teekondi ja rütmilisi inspiratsioone, kombineerides pärimusmuusikat oma uue loominguga.
Bänd on saanud head vastukaja ning muusikakriitikud kutsuvad neid “Läti vastuseks Islandi Sigur Rosile”. Kuula siit!

* Acoustic Ensemble JEBI (Lõuna-Korea)
Korea traditsioonilise esituskunstide kompanii akustiline ansambel Jebi koosneb kümnest noorest mehest ning on oma nime saanud koreakeelsest sõnast, mis tähendab artisti, kes mängib ise instrumenti, tantsib ja laulab. Kuula siit!

* Lidija Dokuzović Trio (Horvaatia)
Horvaadid põimivad mustreid Dalmatsia ja Istria laulust ning omaloomingust. Multikultuursus on siin üks võtmesõnadest. Kuula siit!


* Ragga Gröndal (Island)
Naiste elu läbi sajandite on kaugelt saarelt pärit duo seekordse kava ridade vahelt kumav pealkiri. Pärimuslik, kaasaegne ja futuristlik. Kuula siit!

* Lepaseree (Eesti)
Kitarr, akordion ja hääl otsivad uut sisu vanas eesti pärimusmuusikas. Kuula siit!

* Irmelin (Rootsi)
Häälega pilvedesse ja maa peale tagasi. Trio helletused on Rootsis väga populaarsed ning pole ühtegi põhjust, miks ei võiks need lummata ka eesti publiku. Kuula siit!

* Trio Vechernitza (Bulgaaria)
Repertuaari kuuluvad Bulgaaria erinevate piirkondade pärimuslood, aga ka pärimuslaulude seaded, mille on neile kirjutanud või pühendanud tuntud Bulgaaria heliloojad. Kuula siit!

* Nubar Folk Ensemble (Armeenia)
Armeenia rahvusliku pärimuslaulu ja -tantsu ansambel Nubar on unikaalne Armeenia naiste kollektiiv, mis taaselustab juba unustatud pärimuslaule. Kuula siit!

* Landstreichmusik (Šveits)
Šveitsi joodeldamise ja oskusliku instrumendikäsitlusega tuntust kogunud Christine Lauterburg on selle alpi mustlasrühmituse kuninganna. Kuula siit!

* Sutari (Poola)
Nad mängivad viiuleid, basetlat ja trummi ning avastavad ka neid ümbritsevate tarbeesemete muusikalist potentsiaali. Nii kuuluvad nende pillide arsenali ka näiteks saumikser, riiv, pudelid ja kruvikeerajad, millega loodud helisid nad ise köögiteemaliseks avangardiks kutsuvad. Kuula siit!

* HulyaiHorod (Ukraina)
Kuum Ukraina tantsubänd, mille repertuaar on pärit külapillimeestelt. Folkansambel HulyaiHorod on pärit Kirovogradist Ukrainas. Alates 2002. aastast laulavad-mängivad nad Kesk-Dnepri regiooni (Tšerkassõ, Poltava ja Kirovograd) pärimusmuusikat. Kuula siit!

* Enkel (Soome)
Enkeli tüdrukud kasvasid üles üheksakümnendatel ja ka nende muusika on tugevalt mõjutatud sellest aja vaimust ja kohast, mis iseloomustab nende lapsepõlve. See võib olla põhjus, miks sadu aastaid püsinud lood kõlavad nende esituses värskelt ja loomulikult, justnagu oleks need loodud täna. Kuula siit!

* Maria Desbordes & Carlos Soto Folk Quintet (Hispaania)
Carlos Soto Folk Quintett on kastiilia muusika projekt. Lisaks on Soto ka Hispaania müütilise kelti-rocki bändi Celtas Cortos asutaja ja flöödimängija.
Lähtekohaks on folkloorsed rütmid ning inspireerituna otsingutest traditsioonides peituvate uute keelte järele, saadab Carlos Soto teid muusikalisele teekonnale läbi Kastiilia meloodiate, avades akna ka teistele muusikastiilidele. Kuula siit!

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar