“Snegurotška” jõuab varsti eetrisse

19. novembril esitas Rahvusooper Estonia Eestis esimest korda Nikolai Rimski Korsakovi ooperi “Snegurotška”. Eetris on see 8. detsembril.

19. novembril esitas Rahvusooper Estonia Eestis esimest korda Nikolai Rimski Korsakovi ooperi “Snegurotška”. Klassikaraadios kuulete seda 8. detsembril.

Tegemist on iga-aastaseks traditsiooniks saanud ooperi kontsertettekandega. Estonia kontserdisaalis juhatab etendust peadirigent Vello Pähn.
Peaosades on vene sopran Jevgenia Sotnikova Baieri Riigiooperist, tenor Maksim Paster Moskva Suurest Teatrist ning metsosopran Jaroslava Kozina Valgevenest, lisaks meie oma teatri solistid, Juuli Lill, Olga Zaitseva, Andres Köster, Rauno Elp ja teised.
Osalevad ka rahvusooperi koor, poistekoor ja orkester.

“Snegurotškat” pidas helilooja ise oma parimaks ooperiks.
Muinasjutulise süžeega tegevus toimub ennemuistsel ajal maal, kus ei tunta ülekohut ja elatakse targa ning loodust ülistava tsaar Berendei juhtimisel lihtsat ja üksmeelset elu. Kõik oleks hästi, kui päikesejumal Jarilo poleks Kevade pärast Pakasetaadile armukade.
Liiatigi on Kevadel ja Pakasetaadil imeilus tütar Snegurotška. Seepärast ei saada Jarilo soojendavaid kiiri berendeide maale, kus valitseb igavene talv.
Snegurotška kõrvu ulatuvad karjase Leli laulud ja äratavad temas soovi minna inimeste hulka elama. Ta saab vanematelt selleks loa.
Külas armub temasse noor kaupmees Mizgir, ent Snegurotška, kes on isalt pärinud jäise südame, ei mõista sooje inimtundeid ega suuda vastu armastada.
Kevad kingib talle võlupärja, mis äratab armastuse ka neiu südames. Kuid vabanedes külmusest, kaotab Snegurotška kaitse Jarilo ki irte eest ja sulab.
Snegurotška hukkumisega lõpeb Pakase võim berendeide riigis, taas tõuseb päike ning taas on Jarilo võtnud berendeide maa oma kaitse alla.

Ooperikontsertettekande salvestavad toonmeister Tanel Klesment ja toimetaja Anne Prommik. Eetris saab Rimski-Korsakovi üht kaunimat ooperit kuulda esmaspäeval, 8. detsembril kell 19.

Kuula intervjuud Vello Pähna ja sopran Jevgenia Sotnikovaga:
http://klassikaraadio.err.ee/helid?main_id=1863683

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})