ERSO alustab teist korda hooaega

Ülekanne Estonia kontserdisaalist reedel, 26. septembril kell 19. Orkestri ees on Neeme Järvi. Kontsert on pühendatud Richard Straussi 150. sünniaastapäevale.

Eesti Riiklik Sümfooniaorkester alustab oma 88. hooaega kahe avakontserdiga.
Esimene neist on möödas ja teine tulekul. Hooaja teine avakontsert maestro Neeme Järvi juhatusel on pühendatud oma aja kuulsaima Saksa helilooja ja dirigendi Richard Straussi 150. sünniaastapäevale.
Maailma ooperimajades ja kontserdisaalides on sel aastal aukohal tema ooperid ja instrumentaalteosed, Saksamaal anti selle sündmuse jäädvustamiseks välja spetsiaalne 10-eurone hõbemünt, millel kujutatud Richard Straussi portreed ümbritseb tekst “Richard Strauss – 150. Geburtstag”.

Lisaks Straussi loomingule tulevad kontserdil ettekandele veel teosed kahelt naisheliloojalt – ameeriklanna Amy Beachi iiri teemadel põhinev Gaeli sümfoonia ja Gustav Mahleri abikaasa Alma Mahleri laulud, mille on orkestrile seadnud Soome dirigent Jorma Panula.
Solistiks on Soome metsosopran Lilli Paasikivi – Soome Rahvusooperi esisolist, kes on alates hooajast 2013/14 ka teatri kunstiline juht.
Lilli Paasikivi sisukat ja intelligentset tõlgendust Alma Mahleri orkestrilauludest on võrreldud kalliskiviga, millest ükski vokaalmuusikaaustaja ei suuda keelduda.
ERSO ees on Lilli Paasikivi esinenud mitmel korral, ta on soleerinud Gustav Mahleri II sümfoonia ja Sibeliuse ooperi “Neiu vangitornis” ettekannetel Paavo Järvi juhatusel.

Kavas:

* Richard Strauss – Pidulik prelüüd (Festliches Präludium)
* Amy Beach – Sümfoonia e-moll “Gaeli”
* Alma Mahler – Orkestrilaulud
* Richard Strauss – Helipoeem “Till Eulenspiegeli lõbusad vembud” (“Till Eulenspiegels lustige Streiche”).

Klassikaraadio vahendusel jõuab kontsert Euroraadio sarja “a la carte”.

Kontserdi toimetaja on Nele-Eva Steinfeld.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})