Helileid, rännak Austraalia maastikel

Sarjas “Helileid” on kuulata Brenton Broadstocki “Never Truly Lost”, helirännak imaginaarsel maastikul. Eetris esmaspäeval 4. detsembril kell 21.

Sarjas “Helileid” on sel nädalal Brenton Broadstocki (1952) teos “Never Truly Lost”, helirännak imaginaarsel maastikul. Eetris esmaspäeval 4. detsembril kell 21.

Viiulikontserdi vormis teos on pühendatud legendaarsele austraalia matkamehele Paddy Pallinile, kes oli Austraalia bushwalking’u pioneer.
Bushwalkinguks ehk põõsastes jalutamiseks kutsutakse Austraalias matkamist, meie mõistes matkamist metsikus looduses, tsivilisatsioonist eemal.
Kirjelduste kohaselt oli Puddy Pallin loodusmees, midagi meie Fred Jüssi sarnast, kes mõtestas looduse ja olemise suhteid paljude inimeste jaoks.

Helilooja sõnul on teos kujutletav teekond.
Sooloviiul kehastab matkajat, ta liigub läbi erinevate looduspiltide, nautides vaatepilte, võideldes raskustega karmis looduses, kannatades vihma ja tuult, istudes unistades põhjatu tähistaeva all ja kahlates mägiallikates.

Eesti filmimees Ilmar Raag on 2012. aasta jõulude paiku teinud läbi bushwalkingu – matka Austraalia alpides. Tema reisikirja saab lugeda siit:
http://ilmarraag.blogspot.com/2012_01_01_archive.html

Teose esitavad Satu Vänska viiulil ning Austraalia Kammerorkester.

Brenton Broadstock on õppinud Ameerikas ja kodumaal Peter Sculthorpe i juures.
Üks Broadstocki tähetunde oli 2008, kui ta komponeeris muusika olümpia avatseremooniaks.
Ta on 6 sümfoonia autor ja loonud kammerooperi Bradbury kuulsa teose “Fahrenheit 451” ainele.

Saate koostab Tiia Teder.

Helileid on eetris esmaspäeviti kell 16.05.
Kordub neljapäeviti kell 21.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})