Galina Grigorjeva autoriõhtu “Nature morte”

Pühapäeval, 18. jaanuaril kell 18 toimub Niguliste kirikus Galina Grigorjeva autoriõhtu. Hingestatud muusikaga kava “Nature morte” juhatab Paul Hillier.

Esinevad Paul Hillieriga tihedalt seotud kollektiivid – tuntud Taani ansambel Theatre of Voices ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor, lisaks on kaasatud YXUS Ensemble ning flötist Monika Mattiesen.

Kontserdil tulevad ettekandele: koorikontsert “Svjatki” segakoorile (1997/2004), “Salve Regina” vokaal- ja keelpillikvartetile (2013), “Diptühhon” meeskoorile (2011), “Lament” flöödile (2000), “Nature morte” segakoorile (2008) ja “In paradisum” segakoorile (2012).

Ülekannet Niguliste muuseum-kontserdisaalist vahendavad helirežissöör Tanel Klesment ja toimetaja Kersti Inno.

Ukrainas sündinud eesti helilooja Galina Grigorjeva looming on äratanud tähelepanu lisaks Eestile ka väljaspool – tema muusikat on esitanud silmapaistvad kollektiivid olulistel festivalidel Ukrainas, Venemaal, Poolas, Saksamaal, Prantsusmaal, USAs jm.
Grigorjeva muusikat hinnatakse selle hingestatud ja peenekoelise kõlastiili tõttu. Tema loomingus põimuvad vene kultuuri sügavad allhoovused ja modernistlik mõttedistsipliin.
Grigorjeval on tugevad seosed slaavi vaimuliku muusika traditsiooniga, aga ka vanema Euroopa mitmehäälsusega.

Koorimuusika kõrgklassi kuuluv Paul Hillier on rahvusvahelisel areenil tuntud mitme eliitansambli – Hilliard Ensemble, Theatre of Voices, Ars Nova Copenhagen, Iirimaa Rahvuslik Kammerkoor – asutaja ning juhina. EFK peadirigendina tegutses ta aastail 2001–2007.
Ta on võitnud Grammy nii EFK kui ka Ars Novaga, kokku on teda Grammyle nomineeritud seitsmel korral.
Hillier on olnud paljude suurte nüüdisheliloojate mõttekaaslane ja teoste esiettekandja: Arvo Pärt, Karlheinz Stockhausen, Steve Reich, John Adams, Gavin Bryars jt.
Nüüd on järg Galina Grigorjeva autorikontserdi ja -plaadi käes.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})