Saated eesti interpreetidest ja heliloojatest

Suvistel laupäevadel kell 14 on taas eetris viimase aasta jooksul valminud saated eesti interpreetidest ja heliloojatest: Hirvo Surva, Peeter Vähi, Hugo Lepnurm, Eduard Oja, Niina Murdvee, Alo Põldmäe ja hulk teisi.

4. juuli kell 14
Hirvo Surva

Armastatud koorijuht ja mulluse laulupeo “Aja puudutus. Puudutuse aeg” kunstiline juht Hirvo Surva pälvis ERR-i Aasta Muusiku tiitli.
Hirvo Surva räägib laulupeo ettevalmistusest, oma tööst kooridega, aja mõõtest, koorijuhtide töö väärtustamisest ja südamemuusikast.
Toimetab Marge-Ly Rookäär. Saade oli esmakordselt eetris 11. jaanuaril 2015.

11. juulil kell 14
Elo Üleoja

Elo Üleoja on üks neid koorijuhte, kelle käeviipele allub suur laulupeokoor, samas on ta hinnatud muusikaõpetaja ja koorijuht Lääne-Virumaal, kus tal on iga sõrme jaoks laulukoor.
Koostas Kersti Inno. Saade oli esmakordselt eetris 9. novembril 2014.

18. juulil kell 14
Hugo Lepnurm 100

Muusikateadlane Tiia Järg räägib Hugo Lepnurmest tema ajas ning Lepnurme heliloomingust.
Saade oli esmakordselt eetris 19. oktoobril 2014.

25. juulil kell 14
Eduard Oja 110

Eduard Oja (1905 – 1950) tegutses helilooja, koorijuhi, muusikakriitiku ja pedagoogina ning oli oma aja muusikaelus üks uuendusmeelsemaid ja värvikamaid isiksusi.
Muusikateadlane Helju Tauk on öelnud Eduard Oja kohta: “Polegi vist teist eesti heliloojat, kelle muusika ilmutaks nii traagilist ja ühtaegu mehist, häbenematult avali üksiolekut omaenda umbe keerduva eluteega.”
Eduard Oja isiksusest ja loomingust räägivad Ia Remmel ja Vardo Rumessen.
Saate helilooja 110. sünniaastapäevaks koostas Kersti Inno.
Esmakordselt eetris 18. jaanuaril 2015.

1. augustil kell 14
Kirill Raudsepp 100

Dirigent Kirill Raudsepp (1915 – 2006) oli üks kauaaegsemaid estoonlasi.
Alustanud Estonias 1942. aastal kontsertmeistri-repetiitorina, töötas ta teatris ühtekokku 44 aastat, nendest 42 dirigendina, sh 12 aastat peadirigendina. Kirill Raudsepp dirigeeris Estonias enam kui 70 lavastust ja oli dirigent, kes esimesena tutvustas meie muusikateatrit väljaspool vabariiki.
Kirill Raudseppa meenutavad tema kolleegid Estonia teatrist: Jüri Kruus, Enn Suve, Meeme Saareväli ja Ivo Juul. Kuulame ka arhiivilõike Kirill Raudsepa enda jutuga intervjuust Vello Mikule aastast 1975.
Koostas Kersti Inno. Saade oli esmakordselt eetris 5. aprillil 2015.

8. augustil kell 14
Tiiu Levald 75

15. märtsil tähistas 75. sünnipäeva Eesti üks esimesi kammerlauljaid – särav sopran, innukas pedagoog ja laia silmaringiga muusikakriitik Tiiu Levald.
Saatuse määras lauljatarile sündimise näitlejanna ja tšellokunstniku perre. Tema õpilased teavad Levaldit kui kirglikult pühendunud, mitmekülgset, paljude huvidega inimest.
Ise muusikutegevusest kõrvale tõmbununa on tema südameasjaks nüüd saanud Eesti laulukunsti heaolu ja tulevik, selle vaatlemine ja suunamine.
Koostas Anne Prommik. Saade oli esmakordselt eetris 15. märtsil 2015.

15. augustil kell 14
Niina Murdvee

Niina Murdvee on viiuldaja, kammermuusik ja pedagoog Tallinna Muusikakeskkoolis ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Ta on teinud rohkelt salvestusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile ning olnud mitmete Eesti heliloojate viiuliteoste esmaettekandja. Eriline lähedus on Niina Murdveel Heino Elleri, Ester Mägi ja Lepo Sumera loominguga.
Niina Murdvee pere on sügavalt viiulimuusikas: tuntud viiuldaja oli tema isa Vladimir Alumäe ning on ka poeg Mikk Murdvee.
Niina Murdveega vestles tema juubelisünnipäeva paiku Kersti Inno.
Saade oli esmakordselt eetris 10. mail 2015.

22. augustil kell 14
Alo Põldmäe 70

Maikuus tähistas oma 70. aasta juubelisünnipäeva helilooja, muusikauurija ja pedagoog Alo Põldmäe.
Tegusa juubilariga vestleb Liina Vainumetsa. Alo Põldmäe meenutab oma lapsepõlve Tartus, Siberis ja Elvas, jutustab muusikaõpingutest, räägib oma emast Aime Undla-Põldmäest, isast Rudolf Põldmäest, õpetajast Heino Ellerist.
Saade oli esmakordselt eetris 24. mail 2015.

29. augustil kell 14
Peeter Vähi 60

Helilooja ja maailmarändur Peeter Vähi on festivalide Orient ja Klaaspärlimäng ning firma Estonian Record Productions (ERP) asutaja ja kunstiline juht.
Tema juubeli lävel vestlesime aga peamiselt heliloomingust.
Koostas Kersti Inno.
Saade oli esmakordselt eetris 17. mail 2015.

 

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar