EBU Folk Festival – muusikat Viljandist maailma

Viljandi Pärimusmuusikafestival on tänavu Euroraadio partnerfestival. Klassikaraadio vahendusel jõuab 27 erinevate maade artistide kontserti raadio kaudu üle kogu maailma, miljonite kuulajateni. Olege teiegi õigel hetkel kuuldel!

Kontserte saab kuulata siin!

EBU Folk Festival toimub igal suvel ühe väljapaistva Euroopa folkmuusikasündmuse raames.
Kontserdid salvestatakse ja need kõlavad raadioeetris umbes 30s raadiojaamas EBU raadiotevahelise koostööprojekti Euroraadio kaudu.
EBU Folk sai alguse 1980ndatel aastatel ja toimub tänavu juba 37. korda. EBU folkmuusika koordinaatori Krystyna Kabati sõnul langes valik tänavu Viljandi festivali kasuks, sest tegemist on väljapaistvaima folgisündmusega Baltikumis.

EBU Folk Festivalil on tänavu osalejaid 21st riigist: Bulgaaria, Portugal, Norra, Leedu, Läti, Ungari, Iirimaa, Rootsi, Soome, Armeenia, Venemaa, Ukraina, Lõuna-Korea, Horvaatia, Island, Tšehhi, Sloveenia, Šveits, Poola, Hispaania ja Eesti.
Kasutades korraldajamaa õigust on EBU Folk Festivali programmi lülitatud seitse Eesti muusikute kontserti – üles astuvad trio Mari Kalkun – Tuulikki Bartosik – Ramo Teder, Maarja Nuut, Trad.Attack!, Lepaseree, Verska Naase ja Liinatšuraq, Torupilli Jussi Trio koor Schönbergi kvartetiga ja noorte muusikute orkestri Estonian Ethno ülesastumine festivali avapäeval.

EBU Folk festivali kontserdid toimuvad Viljandis Kultrahoovis ja Pärimusmuusikaaidas 29 – 31. juulil.
Festivali avapäeva 28. juuli kontserdid on Kirsimäel ja hilisõhtuse piduliku ava-galakontserdi vahendab otseülekandes ka Eesti Televisioon.
Erisaated Viljandist toimuvad ka Vikerraadios ja Raadio 4s.

Klassikaraadiost saab kuulata kogu EBU Folk festivali programmi otseülekandes, vaata programmi allpool.
Kohapeal on kontserte sisse juhatamas toimetajad Liina Vainumetsa ja Ivo Heinloo.
Ka suvesari “Suvila” on eetris neljapäeval 28 juulil ja reedel 29. juulil otse Viljandi lossimägedest, reporterid on Marge-Ly Rookäär ja Lisete Velt.
Kontserte salvestamas ja ülekandmas on kogu ERR raadiotehnikaosakond, režissöörid Siim Mäesalu, Teet Kehlmann, Ats Treimaa ning heliinsenerid Rein Palo, Priit Karind ja teised.

Festivalile tulevad EBU raadiojaamade folk- ja maailmamuusika toimetajad 17st riigist ning EBU folgigrupi aastakoosolek toimub laupäeval 30. juulil Viljandis.
Kohal on ka EBU muusikajuht Pascale Labrie ja EBU folgikoordinaator Krystyna Kabat.
Projektijuht on Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Teder.


EBU Folk Festival. Viljandi, 28 – 31 juuli

N 28. juuli, Kirsimägi

Kell 14
Eesti Etno (Liina Vainumetsa)

Kell 18
Torupilli Jussi Trio ja Schönbergi kvartett (Liina Vainumetsa)
Torupilli Jussi Trio:
Cätlin Mägi – parmupill, torupill, vokaal; Eeva Talsi – viiul, hiiu kannel, vokaal; Karoliina Kreintaal – viiul, hiiu kannel, vokaal
Schönbergi kvartett:
Katariina Tirmaste – viiul, vokaal; Lee Taul – viiul, vokaal; Sänni Noormets – viiul, vokaal; Cathy Sommer – viiul, vokaal

Kell 22
EBU Festivali avakontsert (Ivo Heinloo)
Upa, upa ubinakõnõ: Mari Kalkun – akordion, kannel (7- ja 12-keelne), vokaal; Tuulikki Bartosik – akordion, meloodika, metallofon, vokaal; Ramo Teder – mandolin, hiiu kannel, kitarr, flööt, vokaal
Maarja Nuut – viiul, luuper, vokaal
Trad.Attack!: Sandra Sillamaa – saksofon, torupill, flööt, parmupill, vokaal; Jalmar Vabarna – kitarr, vokaal; Tõnu Tubli – trummid, vokaal

R 29. juuli, Viljandi Pärimusmuusika ait (Liina Vainumetsa)

Kell 14
Cardo-Roxo (Portugal)
Carmina Repas Concalves – vioola, Antony Fernandes – torupill

Kell 16
Seto naiste- ja meestelaul
Liinatšuraq, Verska Naase

Kell 18
Márta Sebestyéni ansambel (Ungari)
Márta Sebestyén – vokaal, Julianna Laposa – viiul, Pál Havasréti – kontrabass, rataslüüra, lööktšello, Zoltán Szabó – torupill, vilepillid jt puhkpillid

Kell 20
Ljoba Jenče ansambel (Sloveenia)
Ljoba Jenče – singing stones, horse whistles, vokaal; Bojana Šaljić Podešva – vokaal; Sandro Quaglia – löökpillid, helirežii

Kell 22
Laoise Kelly (harf) (Iirimaa)

Kultrahoov (Ivo Heinloo)

Kell 15
MAAR (Norra)
Britt Pernille Frøholm – hardanger viiul, Irene Tillung – akordion, Ellen Brekken – kontrabass

Kell 17
Solo & Indrė (Senegal/Leedu)
Solo Cissokho – kora, vokaal & Indrė Jurgelevičiūtė – kankles, vokaal

Kell 19
Marta Töpferová Trio (Tšehhi)
Marta Töpferová – kitarr, cuatro, vokaal; Stanislav Paluch – viiul; Marcel Comendant – dulcimer

Kell 21
FolkBeat (Venemaa)
Svetlana Ivanova – vokaal, Svetlana Shestopalova – vokaal, Maria Zibrova – vokaal, Elena Minulina – vokaal, Vladimir Glushko – trummid, vokaal

Kell 23
Perkonviri (Läti)
Mikus Čavarts – trummid, vokaal; Tālis Gžibovskis – trummid, vokaal; Kalvis Vītols – trummid, vokaal; Kristīne Ādmine – kokle, tuulekell, vokaal; Oksana Gotlube – torupill, torud, bombard; Inita Šalkovska – jutuvestja; Raimonds Bartašēvičs – vokaal

L 30. juuli, Pärimusmuusika ait (Liina Vainumetsa)

Kell 14
Acoustic Ensemble JEBI (Lõuna-Korea)
Kim beom soo – daegeum, sogeum; Cho sun in – gayageum; Oh dan hae – pansori, vokaal; Kim tae hyeung – löökpillid; Shim jae keun – daepiri, piri; Hong min woong – klahvpillid; Kim dong geon – haegeum; Kim seung chul – a jaeng; Lee jung ho – löökpillid; E- hyeon – tantsija
 
Kell 16
Ragga Gröndal (Island)
Ragga Gröndal – vokaal; Guðmundur Pétursson – kitarr

Kell 18
Irmelin (Rootsi)
Karin Ericsson Back – vokaal; Maria Misgeld – vokaal; Eva Rune – vokaal

Kell 20
täpsustub

Kell 22
Sutari (Poola)
Basia Songin – kontrabass, perkussioon, Poola rahvuslik trumm, vokaal; Kasia Kapela – viiul, baraban trumm, löökpillid, vokaal; Zosia Barańska – viiul, baraban trumm, perkussioon, vokaal

Kultrahoov (Ivo Heinloo)

Kell 15
Lidija Dokuzović Trio (Horvaatia)
Lidija Dokuzovic – vokaal, Goran Farkas – flööt, basskitarr, perkussioon, vokaal; Allan Skrobe – kitarr, mandoola

Kell 17
Lepaseree (Eesti)
Meelika Hainsoo – hiiu kannel, vokaal; Kulno Malva – akordion, okariin, sansula, lokupill; Paul Daniel – akustiline kitarr, elektrikitarr

Kell 19
Trio Vechernizta (Bulgaaria)
Sorina Bogomilova – vokaal, Vanya Vakari – vokaal, Tanya Parvanova – vokaal, Rosen Genkov – gadulka, Anton Tzambov – tambura, Genadiy Rashkov – tapan (trumm)

Kell 21
Landstreichmusik (Šveits)
Matthias Lincke – viiul, vokaal; Christine Lauterburg – viiul, bratsche, langnäuerli, vokaal; Elias Menzi – appenzeller hackbrett; Matthias Härtel – bass; Jonas Guggenheim – akordion, vile

Kell 23
HulyaiHorod (Ukraina)
Anastasiya Filatova – tamburiin, vokaal; Iryna Baramba – vokaal; Serhiy Postolnikov – viiul, zurna, vokaal; Oleksandr Vovk – dulcimer, keyboards, bass, vokaal; Severyn Danyleyko – viiul, zurna, sopilka, vokaal; Olena Didyk – tants

P 31. juuli, Pärimusmuusika ait (Ivo Heinloo)

Kell 14
Enkel (Soome)
Leija Lautamaja – akordion, vokaal; Miia Palomäki – akordion, vokaal; Maija Pokela – kantele, vokaal; Iida Savolainen – viola

Kell 16
Maria Desbordes & Carlos Soto Folk Quintet (Hispaania)
Maria Desbordes – vokaal; Carlos Soto – flööt, saksofon; Carlos Martin – kitarr; Cesar Diez – bass; Ricardo Ramos – trumm

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar