Viljandi Folk

Kell 14 Acoustic Ensemble JEBI
Kell 15 Lidija Dokuzovic Trio
Kell 16 Ragga Gröndal (Island)
Kell 17 Lepaseree (Eesti)
Kell 18 Irmelin (Rootsi)
Kell 19 Trio Vechernitsa
Kell 20 Nubar Folk Ensemble
Kell 21 Landstreichmusik (Šveits)
Kell 22 Sutari (Poola)
Kell 23 HulyaiHorod (Ukraina)

Kell 14 Acoustic Ensemble JEBI
Pärimusmuusika Aida laval esineb Acoustic Ensemble JEBI (Lõuna-Korea). Ansambli koosseisus astuvad üles: Kim beom soo (daegeum, sogeum), Cho sun in (gayageum), Oh dan hae (pansori, vokaal), Kim tae hyeung (perkussioon), Shim jae keun (daepiri, piri), Hong min woong (klahvpillid), Kim dong geon (haegeum), Kim seung chul (a jaeng), Lee jung ho (perkussioon) ning E- hyeon (tantsija). Jebi koosneb kümnest noorest mehest ning on oma nime saanud koreakeelsest sõnast, mis tähendab artisti, kes mängib ise instrumenti, tantsib ja laulab. Jebi toetab elavat akustilist muusikat, mis põhineb Korea pärimusmuusikal. Nende püüdluseks on tutvustada “Jebi muusikat” ja edendada Korea pärimusmuusika levikut noorte hulgas. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 15 Lidija Dokuzovic Trio
Kultrahoovis avab folgifestivali reedese programmi Lidija Dokuzovic - Horvaatia laulja, kes esineb Viljandi festivalil koos Rootsi-Horvaatia folkmuusiku Allan Skrobe (kitarr, mandoola) ja Horvaatia etnomuusikateadlase ja muusiku Goran Farkasega (flööt, basskitarr, perkussioon). Nende muusika varieerub originaallugudest kuni puhta Istria kahehäälse laulu ja Dalmaatsia maapiirkondadest pärit ojkanje lauluni. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 16 Ragga Gröndal (Island)
Pärimusmuusika Aida laval esineb lauljatar Ragga Gröndal (Island), kaasa teeb Gudmundur Pétursson kitarril. Duo peegeldab oma loomingus kunstilisi kogemusi ja tugevat sidet Islandi juurtega. Tulles Islandilt, kaugelt põhjast ja isoleeritud saarelt, vaatavad nad maailma, milles peitub Euroopa vanim kirjalik pärimus. Samal ajal tegelevad nad aga muusikalise pärimusega, mis on suuremas osas kadunud ja millest on väga vähe kirja pandud. See loob kunstilise vabaduse ja avab aknad isiklikuks väljenduseks ja leiutamiseks. Seetõttu on duo muusika üheaegselt pärimuslik,
kaasaegne ja futuristlik. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 17 Lepaseree (Eesti)
Trio Lepaseree muusikas ühinevad rahvapärimus ja nüüdisaegsed kõlad unikaalseks helimaastikuks. Musitseerivad Meelika Hainsoo - hiiu kannel, vokaal; Kulno Malva - akordion, okariin, sansula, lokupill; Paul Daniel - akustiline kitarr, elektrikitarr. Ülekannet VIljandi Kultrahoovist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 18 Irmelin (Rootsi)
Pärimusmuusika Aida laval esineb Irmelin (Rootsi), mille koosseisus on kolm lauljat: Karin Ericsson Back, Maria Misgeld ja Eva Rune. Irmelini firmamärgiks on omanäoline polüfooniline „kulning“ ehk helletused, mis on teinud nad populaarseks üle kogu Rootsi. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 19 Trio Vechernitsa
Kultrahoovis annab kontserdi Bulgaaria rahvamuusikaansambel Vechernitsa. Nende repertuaar koosneb põlistest pärimuslugudest, aga ka pärimusest mõjutatud meloodiatest, mille on just neile kirjutanud või pühendanud tuntud Bulgaaria heliloojad. Bänd esineb koosseisus: Sorina Bogomilova - vokaal, Vanya Vakari - vokaal, Tanya Parvanova - vokaal, Rosen Genkov - gadulka, Anton Tzambov - tambura, Genadiy Rashkov - tapan (trumm). Ülekannet Viljandi Kultrahoovist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 20 Nubar Folk Ensemble
Pärimusmuusika Aida laval kõlab Armeenia muusika, esineb Nubar Folk Ensemble. Armeenia rahvusliku pärimuslaulu ja -tantsu ansambel Nubar on unikaalne Armeenia naiste kollektiiv, mis taaselustab juba unustatud pärimuslaule, andes neile uue kõla ja hinge.. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 21 Landstreichmusik (Šveits)
Kultrahoovis esineb rahvamuusikaansambel Šveitsist. Landstreichmusik („Uitajate bänd“) on innovaatiliste Šveitsi pärimusmuusikute ja iidse Euroopa rändmuusikute traditsiooni järgijate vennaskond, kes asus 2010. aastal oma imelist alpijuurtega muusikat inimestele tutvustama. Ansambli koosseis: Matthias Lincke - viiul, vokaal; Christine Lauterburg - viiul, bratsche, langnäuerli, vokaal; Elias Menzi - appenzeller hackbrett; Matthias Härtel - bass; Jonas Guggenheim- akordion, vile. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 22 Sutari (Poola)
Pärimusmuusika Aida laval esineb Sutari (Poola), koosseisus: Basia Songin (kontrabass, perkussioon, Poola rahvuslik trumm, vokaal), Kasia Kapela (viiul, baraban trumm, perkussioon, vokaal), Zosia Baranska (viiul, baraban trumm, perkussioon, vokaal). Sutari on kolm erineva muusikalise ja teatraalse taustaga lauljat, pillimängijat ja näitlejat, kes said kokku, et poola pärimusmuusikatraditsiooni jätkata. Nad mängivad viiuleid, basetlat ja trummi ning avastavad ka neid ümbritsevate tarbeesemete muusikalist potentsiaali. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 23 HulyaiHorod (Ukraina)
Kultrahoovis on laval Ukraina folkansambel HulyaiHorod. Nad keskenduvad Kesk-Dnepri regiooni pärimusmuusikale ning nende repertuaar pärineb enamasti külalaulikutelt. Ansambli koosseis: Anastasiya Filatova - tamburiin, vokaal; Iryna Baramba - vokaal; Serhiy Postolnikov - viiul, zurna, vokaal; Oleksandr Vovk - dulcimer, keyboards, bass, vokaal; Severyn Danyleyko - viiul, zurna, sopilka, vokaal; Olena Didyk- tants. Ülekannet Kultrahoovist vahendab Ivo Heinloo.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar