Viljandi Folk

Kell 14 Cardo- Roxo (Portugal)
Kell 15 MAAR (Norra)
Kell 16 Liinatsuraq, Verska Naase
Kell 17 Solo & Indre
Kell 18 Marta Sebestyéni ansambel
Kell 19 Marta Topferova Trio
Kell 20 Ljoba Jence ansambel
Kell 21 FolkBeat (Venemaa)
Kell 22 Laoise Kelly (Iirimaa)
Kell 23 Perkonviri (Läti)

Kell 14 Cardo- Roxo (Portugal)
Pärimusmuusika Aida laval on Portugali ansambel Cardo- Roxo - duo, kuhu kuuluvad Portos elavad muusikud Antony Fernandes (torupill, flööt) ja Carmina Repas Goncalves (vioola). Cardo-Roxo duo tuli kokku 2012. aastal ajendatuna soovist taasluua ja tutvustada rahvale portugali pärimusmuusika rikkalikku repertuaari uue nurga alt. Cardo-Roxo läheb muusikale kuulamise kaudu – nad hindavad vaikust ja muusikariistade loomuliku helitugevust. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.

Kell 15 MAAR (Norra)
Kultrahoovis mängib Norra trio MAAR koosseisus: Britt Pernille Frųholm- hardangeri viiul, Irene Tillung- akordion, Ellen Brekken- kontrabass. Ansambli liikmed on aastaid mõjutanud kohalikku pärimusmuusika- ja jazzimaastikku. Nad on välja andnud mitmeid kriitikute poolt tunnustatud albumeid, millelt leiab nii pärimusmuusikat kui ka vabaimprovisatsiooni ja jazzi. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 16 Liinatsuraq, Verska Naase
Pärimusmuusika Aida laval kõlab seto meeste- ja naistelaul. UNESCO inimkonna vaimse kultuuripärandi nimekirja kantud Seto mitmehäälne laulupärimus on elav traditsioon, mida kannavad Eestis ja Venemaal elavad setod. Seto kultuuris on laulul väga oluline koht, see on saatnud naisi ja mehi sünnist surmani. Tänapäeval on seto laulust saanud ka üks identiteedimarkereid: seto laul kõlab nii intiimsetel perekondlikel pühadel kui kogu seto rahva jaoks olulistel sündmustel. Tänased seto koorid on institutsioonid, kus õpetatakse seto keelt ja laulupärandit ning hoitakse vanu traditsioone.
Kontserdil kõlavad seto vanemad ja uuemad naiste- ja meestelaulud Verska Naase ja Liinatsuraq esituses. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 17 Solo & Indre
Kultrahoovis esinevad Senegali koramängija Solo Cissokho ja Leedu kanklesimängija Indre Jurgeleviciute, kes tutvustavad kontserdil oma debüütalbumit. Neid kahte instrumenti pole varem koos salvestatud, mistõttu segunevad nende projektis pärimusmuusikakultuurid ja helid äärmiselt huvitaval moel. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 18 Marta Sebestyéni ansambel
Pärimusmuusika Aida laval esineb Ungari lauljatar Marta Sebestyén. Kaasa teevad Julianna Laposa viiulil, Pal Havasréti kontrabassil, rataslüüral ja lööktšellol ning Zoltan Szabó torupillil, vilepillidel ja teistel puhkpillidel. Marta Sebestyén kuulub nende väheste ungari artistide hulka, kes esindavad traditsioonilist ungari kultuuri muutuste ja muudatusteta nii kodumaal kui laias maailmas. Tema kontsertidel elustub Béla Bartóki ja Zoltan Kodaly kogutud, juba peaaegu unustuse hõlma vajunud rahvalaulutraditsioon. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 19 Marta Topferova Trio
Kultrahoovi laval on üks parimaid Tšehhi uue põlvkonna laulukirjutajaid Marta Topferova oma ansambliga. Teda on tugevasti mõjutanud Ladina-Ameerika pärimusmuusika ja Tšehhi juured. Tänaseks päevaks on Topferova välja andnud kokku seitse albumit. Ansambli koosseis: Marta Topferova - laul, cuatro & lauluseaded, Stanislav Paluch - viiul, Marcel Comendant - cimbalom, David Doružka - kitarrid, Robert Ragan - akustiline bass. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 20 Ljoba Jence ansambel
Pärimusmuusika Aida laval esineb Ljoba Jence (Sloveenia), mängides helisevatel kividel, hobuseviledel ja lauldes. Kaasa teevad Bojana Šaljic Podešva lauldes ja Sandro Quaglia klahvpillidel ja elektroakustilistel pillidel. Vabakutseline kunstnik Ljoba Jence on tuntud Sloveenia suulise pärimuse uue voolu laulja ja jutuvestja. Tänaseks on ta juba 15 aastat uurinud ja töötanud selle kallal, et Sloveenia traditsioone säilitada ning minevikule uut valgust heita. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 21 FolkBeat (Venemaa)
Kultrahoovis astub üles Vene kollektiiv FolkBeat - Moskvast pärit noorteansambel, mis hoiab au sees slaavi polüfoonilise laulmise traditsiooni. FolkBeat esitab uute seadetega pärimusmuusikat ja kaasaegsete autorite teoseid beatboxi, löökpillide ja paljude teiste muusikariistadega. Ansambli koosseis: Svetlana Ivanova - vokaal, Svetlana Shestopalova - vokaal, Maria Zibrova - vokaal, Jelena Minulina - vokaal, beatbox, luuper. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.
Kell 22 Laoise Kelly (Iirimaa)
Pärimusmuusika Aida laval mängib harfi Laoise Kelly. Laoise Kelly on Iirimaa üks tuntumaid harfimängijaid. Ta oli üks pärimusmuusikabändi Bumblebees asutajaliikmetest, kellega koos on ta lindistanud kaks albumit ja maailmas palju ringi tuuritanud. Tänaseks on ta ühtekokku lindistanud muusikat üle 50-le albumile. Ülekannet Viljandist vahendab Liina Vainumetsa.
Kell 23 Perkonviri (Läti)
Kultrahoovi lava on päeva viimasel kontserdil lätlaste päralt - ansambel Perkonviri ( "Kõuemehed") koondab endas Lätis tuntud muusikuid, kes väljendavad oma loomingulisi teekondi ja rütmilisi inspiratsioone, kombineerides pärimusmuusikat uue loominguga. Nende kontsertidel on iseseisev osa ka pärimuslike juttude rääkimisel. Ansambli koosseis: Mikus Cavarts - trummid, vokaal; Talis Gžibovskis - trummid, vokaal; Kalvis Vitols - trummid, vokaal; Kristine Admine - kokle, tuulekell, vokaal; Oksana Gotlube - torupill, torud, bombard; Inita Šalkovska - jutuvestja; Raimonds Bartaševics - vokaal. Ülekannet Viljandist vahendab Ivo Heinloo.

Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Samal teemal

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar