P 1. detsember kell 18 Niguliste (Ivo Heinloo)
Jõulujazz 2019
Nishat Khan (India) & Vox Clamantis
K 4. detsember kell 19 KUMU auditoorium (salvestus) (Ivo Heinloo)
Marianne Leiburi ansambel
Koosseisus:
Marianne Leibur (vokaal, viiul), Arvo Leibur (viiul), Linda-Anette Verte (viiul), Ann Mäekivi (vioola), Andreas Lend (tšello), Joel Remmel (klaver), Kalle Pilli (kitarr), Heikko Remmel (kontrabass), Ramuel Tafenau (trummid)
4. detsember kell 19 Eesti Raadio 1. stuudio (salvestus) (Johanna Mängel)
HELIjaKEEL. Põhjatuul, Lõunatuul
Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Doris Kareva
Mõtisklusi sufismist
Esinevad: Jaanika Kuusik (sopran), Iris Oja (metsosopran), Tarmo Johannes (flööt-altflööt), Helena Tuuling (bassklarnet), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Diana Liiv (klaver), Kristi Mühling (kannel), Vambola Krigul (löökpillid)
Vestlusringis on Madis Arukask, Doris Kareva, Helena Tulve, Tatjana Kozlova-Johannes, Polina Tšerkassova
Kavas:
* Tatjana Kozlova-Johannes – "just one breath"
* Tatjana Kozlova-Johannes – "Fall" (Sügis/Langemine)
* Helena Tulve – "Mondnacht" (Kuuvalge öö)
* Helena Tulve – "North Wind, South Wind" (Põhjatuul, lõunatuul)
* Hillar Kareva – "Põhjatuul", "Lõunatuul"
* Doris Kareva tekstid
R 6. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Garrick Ohlsson (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* Władysław Szpilman – "Väike avamäng"
* Frédéric Chopin – Klaverikontsert nr 1
* Thea Musgrave – "Loitsija laul" ("Song of the Enchanter"). Hommage Sibeliusele′
* Jean Sibelius – Sümfoonia nr 1
L 7. detsember kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saal (Lisete Velt)
Advendikontsert
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste
* Edward Elgar – "Sissejuhatus ja allegro" G-duur op 47
* Benjamin Britten – "Prelüüd ja fuuga" op 29
* Frederick Delius – "Kaks akvarelli"
* Frank Bridge – Jõulutants"Sir Roger de Coverley"
* Charles Camille Saint-Saëns – Jõuluoratoorium
L 7. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Rahvusülikool 100
Tartu Ülikooli Sümfooniaorkester
Tartu Akadeemiline Meeskoor
Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor
Tartu Ülikooli Kammerkoor
Dirigendid: Taavi Kull, Triin Koch ja Kuno Kerge
* Pärt Uusberg "… ja tuulelaeval valgusest on aerud …"
tekstid Uku Masingu ja Kristian Jaak Petersoni loomingust
Rahvusülikooli 100. sünnipäevale pühendataud suurvorm
P 8. detsember kell 16 Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
Heino Elleri Muusikakool 100
Eller Sümfoniett
Dirigendid Lilyan Kaiv ja Mihhail Gerts
Tõnu Kalm (klarnet), Johannes Palm (viiul), Urmas Taniloo (orel)
Kava:
* Heino Eller – Viis pala keelpilliorkestrile
* Peeter Vähi – "Emale"
orkester ja klarnetisolist Tõnu Kalm
* Jaan Rääts – Kontsert Kammerorkestrile
* Ester Mägi – "Kadents ja teema" viiulile ja orelile
esitavad Johannes Palm ja Urmas Taniloo
* Eduard Tubin – 2. sümfoonia "Legendaarne"
E 9. detsember kell 19 EMTA suur saal (Ivo Heinloo)
Jõulujazz 2019
Petros Klampanis Trio, Kristjan Randalu, Bodek Janke
T 10. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
"I nagu interpreet"
Indrek Leivategija (tšello)
Irina Zahharenkova (klaver)
Kava:
* Webern – Kolm väikest pala ("3 kleine Stücke") tšellole ja klaverile op. 11
* Beethoven – Sonaat klaverile ja tšellole A-duur op. 69
* Ysaÿe – Sonaat soolotšellole op. 28
* Franck – Sonaat tšellole ja klaverile A-duur FWV 8
K 11. detsember kell 19 KUMU auditoorium (salvestus) (Ivo Heinloo)
Jõulujazz 2019
Karmen Rõivassepp Quartet
N 12. detsember kell 19 KUMU auditoorium (Lisete Velt)
Jõulujazz 2019
Ain Agan 60
Ain Agan & sõbrad
Plaadiesitluskontsert
R 13. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Wayne Marshall (klaver, dirigent)
* George Gershwin – Avamäng muusikalile "Strike Up the Band"
* George Gershwin – "Rhapsody in Blue"
* George Gershwin – Avamäng muusikalile "Girl Crazy"
* George Gershwin / Robert Russell Bennett – Sümfooniline pilt "Porgy ja Bess"
P 15. detsember kell 14 Tartu Pauluse kirik (Liina Vainumetsa)
EBU jõulumuusika päev
Ansambel Triskele kontsert "See jõulupäev on rõõmust suur"
Otseülekanne EBU liikmesraadiotesse
E 16. detsember kell 14 Klassikaraadio Klaverituba (Miina Pärn)
Viis laulu: Sänni Noormets
T 17. detsember kell 14 Klassikaraadio Klaverituba (Kersti Inno)
Viis laulu: Tõnu Raadik
17. detsember kell 19 Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
"Film"
Põhjamaade sümfooniaorkester
kaastegev Apollon Musagéte Quartet
Dirigent Anu Tali
Kavas:
* John Adams – "Absolute Jest"
Filmimuusikat:
* John Wlliams – "Star Wars", "It", "Indiana Jones", "Harry Potter"
* Nino Rota – "La Strada"
* Ennio Morricone – "The Mission"
* Tõnu Kõrvits – "Seltsimees Laps"
* Veljo Tormis – "Kevade"
* Margo Kõlar – "Nimed marmortahvlil"
K 18. detsember kell 14 Klassikaraadio Klaverituba (Johanna Mängel)
Viis laulu: Mick Pedaja
K 18. detsember kell 19 Eesti Raadio I stuudio (Johanna Mängel)
URR
N 19. detsember kell 14 Klassikaraadio Klaverituba (Marge-Ly Rookäär)
Viis laulu: Kait Tamra
N 19. detsember kell 19 EMTA kontserdisaal (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Kontsert "Eesti keeles"
Cyrillus Kreek 130, Henrik Visnapuu 130, Evald Aav 120
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor
Dirigendid Peeter Perens ja Siim Selis
R 20. detsember kell 14 Klassikaraadio Klaverituba (Johanna Mängel)
Haldi Vällimäe
R 20. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Erik Bosgraaf (plokkflööt)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Bas Wiegers
* Jean-Féry Rebel – "Kaos" ("Chaos") tsüklist "Elemendid" ("Les élémens")
* Antonio Vivaldi – "Talv" ("L'inverno") tsüklist "Neli aastaaega" ("Le quattro stagioni")
* Arvo Pärt – "Fratres"
* Wolfgang Amadeus Mozart – Sümfoonia nr 41 "Jupiter"
R 20. detsember kell 19 Theatrumi saal (salvestus) (Lisete Velt)
Talvekontsert: Mari Jürjens
L 21. detsember kell 19 Theatrumi saal (salvestus) (Miina Pärn)
Talvekontsert: Kristjan Üksküla
L 21. detsember kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
J. S. Bach. "Jõuluoratoorium" BWV 248
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Tallinna Kammerorkester
Elina Shimkus (sopran), Iris Oja (alt), Olari Viikholm (bass)
Dirigent Kaspars Putninš
E 23. detsember kell 19 Tallinna Jaani kirik (Marge-Ly Rookäär)
Jõulukontsert "Talve värvid"
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Ingrid Roose
N 26. detsember kell 15 Niguliste (Marge-Ly Rookäär)
Jõulukontsert
Rahvusooper Estonia poistekoor
Ene Salumäe (orel), Andres Lemba (klaver)
Dirigent Hirvo Surva
R 27. detsember kell 19 Alexela kontserdimaja (Johanna Mängel)
"InSpereeritud Tüürist"
Põhja Konn, Vox Clamantis, Estonian Cello Ensemble
E 30. detsember kell 18 Tallinna Jaani kirik (Kersti Inno)
Händel – Oratoorium "Messias"
Maria Listra (sopran), Alex Chance (kontratenor)
Guy Cutting (tenor), Alvar Tiisler (bass)
Kammerkoor Voces Musicales
Barokkorkester Floridante
Kontsertmeister Peter Spissky
Dirigent Peter Phillips
T 31. detsember kell 17 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Aastalõpukontsert
Kalle Randalu (klaver), Kristjan Randalu (klaver)
Liisa Randalu (vioola)
Tallinna Kammerorkester
Kavas:
* Wolfgang Amadeus Mozart – Rondo klaverile ja orkestrile D-duur, KV382
* Kristjan Randalu – "Inner Asylum" / "Sisemine turvapaik" vioolale, klaverile ja kammerorkestrile
* Wolfgang Amadeus Mozart – Klaverikontsert nr 21 C-duur, KV 467
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.