Kooslusele klaver ja viiul komponeeris Beethoven kümme sonaati, mis paigutuvad ajavahemikku 1797-1812. Sonaat klaverile ja viiulile nr 4 on loodud ajal, mil helilooja oli jõudnud kolmekümnendatesse eluaastatesse ning leidnud oma muusikalise keele. Sonaat nr 6 on Beethoveni viiulisonaatidest üks harvemini esitatavaid tänapäeva kontserdisaalides. Beethoveni klaverile ja viiulile loodud sonaadilooming tipneb tema eelviimase teosega antud Žanris, milleks on 1803. aastal Viinis kirjutatud "Kreutzeri sonaat".
Duo Foyle-Štšura on paljukiidetud ansambel - "nende mäng on mõjuvalt veenev" (The Daily Telegraph), "vastastikune tunnetus, mõistmine ja tundlikkus on hämmastav" (Seen and Heard International). Michael Foyle'i ja Maksim Štšura koostöö algas 2012. aastal. Londoni debüüdi järel kirjeldasid The Daily Telegraph ja Classical Source neid kui suurepäraseid duopartnereid. Duo Foyle–Štšura võitis 2015. aastal Salieri-Zinetti rahvusvahelise kammermuusika konkursi ja Euroopa Beethoveni Klaverühingu duode konkursi. 2020. aastal toob Foyle-Štšura duo Beethoveni 250. sünniaastapäeva puhul ettekandele kõik helilooja sonaadid klaverile ja viiulile.
Kavas Ludvig van Beethoveni muusika:
* Sonaat klaverile ja viiulile nr 4 a-moll op. 23
* Sonaat klaverile ja viiulile nr 6 A-duur op. 30/1
* Sonaat klaverile ja viiulile nr 9 A-duur op. 47 ("Kreutzeri sonaat")
Kontsert on salvestatud Kadrioru lossis 30. novembril 2019. Helirežissöör on Siim Mäesalu, heliinsenerid Anton Ventsel ja Andres Olema. Stuudios on toimetaja Lisete Velt.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.