N 1. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Sarja "Heliorg" I kontsert
Rahvusvahelise muusikapäeva galakontsert. Muusikapreemiate üleandmine
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
L 3. oktoober kell 20 EMTA saal (Marge-Ly Rookäär)
Collegium musicale 10
Kaastegev Marius Peterson. Dirigent Endrik Üksvärav
* Timo Steineri uudisteose "Ülemlaul vaimsele vaprusele" maailmaesiettekanne
P 4. oktoober kell 17 ERR 1. stuudio (salvestus) (Johanna Mängel)
Tallinna Uue Muusika Ansambel
Kavas:
* Maichael Maierhof – "Shopping 4"
* Hugo Morales Murguia – "Fields"
* Aleesandro Perini – "Space/Spectrum"
* Hugo Morales Murguia – "trio for disposable reeds"
* Arash Yazdani – "Instruction Manual of How to Learn Stop Worrying and Love the Bomb in 5 minutes"
T 6. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Kontserdisari "i nagu interpreet"
Katariina Maria Kits (viiul), Valle-Rasmus Roots (tšello) ja Sten Lassmann (klaver).
* Sergei Rahmaninov - Trio nr 1 g-moll "Eleegiline"
* Dmitri Šostakovitš - Klaveritrio nr 2 e-moll op. 67
* Pjotr Tšaikovski - Klaveritrio a-moll op. 50
N 8. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Järvi ja Matsujev. ERSO 93. hooaja lõppkontsert
Deniss Matsujev klaver
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Paavo Järvi
* Pjotr Tšaikovski – klaverikontsert nr 2, sümfoonia "Talveunelmad"
R 9. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Kõrvaring III. Fööniksi pisarad
Tallinna Kammerorkestri hooaja avakontsert
Iván Bragado Poveda (harf)
Dirigent Olari Elts
Kavas:
* Mahler – "Adagietto"
* Strauss – "Metamorfoosid"
* Rautavaara – "Ballaad harfile ja keelpillidele"
* Tulve – "Hingamisveele" (esiettekanne Eestis)
R 9. oktoober kell 20.45 Fotografiska (salvestus) (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2020
Jason Hunter Group
P 11. oktoober kell 16 Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2020
Silje Nergaard & Espen Berg (Norra)
P 11. oktoober kell 19 Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2020
Rymden (Rootsi-Norra)
E 12. oktoober kell 18 Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2020
Kadri Voorand Chamber Music Ensemble
E 12. oktoober kell 21 Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2020
Niklas Paschburg (Saksamaa)
K 14. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Tormis. "Kalevala 17. runo"
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
Kavas:
* Veljo Tormis – "Kalevala seitsmeteistkümnes runo" meeskoorile, solistidele ja rahvapillidele
* Tõnu Kõrvits – Uudisteos (esiettekanne)
N 15. oktoober kell 19 EMTA saal (Ivo Heinloo)
Tärkav. VaskID. Puhkpillimuusika esiettekanded
Politsei- ja Piirivalveorkester
Solist Indrek Vau, trompet (EMTA, ERSO)
Dirigent Hando Põldmäe
Kavas:
* Paul Daniel – "Ümberpöördumatu"
* Tõnis Leemets – "Noodilood"
* Hanna Kata Norma – "Marss"
* Marcelo Politano – "Atlantic Wandering"
* Andrea Sordano – "Śūnyatā"
* Eino Tamberg – "Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129" (Eesti esmaettekanne)
solist Indrek Vau
* Davide Umbrello – "Valged ööd"
* Pärt Uusberg – "Süit vanadest tantsudest"
R 16. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Festivali avakontsert
Age Juurikas (klaver), Maksin Štšura (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Kavas:
* Štšedrin – "Heiligenstadti testament"
* Beethoven – Klaverikontsert nr 5 op. 73
* Beethoven – Fantaasia klaverile, koorile ja orkestrile op. 80
L 17. oktoober kell 19 EMTA saal (Kersti Inno)
Peeter Lilje 70
EMTA sümfooniaorkester, solist Ivari lja (klaver)
Rahvusooper Estonia orkester ja naiskoor
Dirigent Arvo Volmer.
Kavas:
* Mozart – Sümfoonia nr 31, D-duur K 297/300a, "Pariisi sümfoonia"
* Tubin – Süit balletist "Kratt"
* Chopin – Klaverikontsert nr 1 e-moll op 11
L 17. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Lisete Velt)
Festival Klaver
"Ikka ja alati"
Rein Rannap (klaver)
Rannapi uue klaveriplaadi "Ikka ja alati" esitluskontserdid.
P 18. oktoober kell 17 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Ralf Taal (klaver), Irina Zahharenkova (klaver)
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Kaspar Mänd
Kavas:
* Erwin Schulhoff – Rondo ja capriccio
* Beethoven – Klaverikontsert nr 2 B-duur op. 19
* Beethoven – Klaverikontsert nr 3 c-moll op. 37
T 20. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Yeol Eum Son (klaver, Lõuna Korea
Kavas:
* Beethoven – "Kuus variatsiooni" op. 105
* Beethoven – Sonaat nr 29 B-duur op. 106
T 20. oktoober kell 19 ERR 1. stuudio (Johanna Mängel)
URR-27
R 23. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Sten Heinoja (klaver), Sten Lassmann (klaver)
Eesti Sinfonietta
Kavas:
* Beethoven – Klaverikontsert nr 1 C-duur op. 15
* Beethoven – Klaverikontsert nr 4 G-duur op. 58
L 24. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kaisa Jõhvik)
Sarja "Maestro" I kontsert
Marcel Johannes Kits (tšello)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Vassili Sinaiski
* Dmitri Šostakovitš – Tšellokontsert nr 1
* Johannes Brahms – Serenaad nr 1 D-duur, op. 11
T 27. oktoober kell 19 KUMU auditoorium (Ivo Heinloo)
Sügisjazz 2020: Anna Kaneelina kammeransambel
R 30. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival "Afekt"
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
L 31. oktoober kell 19 Tartu Ülikooli aula (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Vaike Uibopuu 80
Suur kooride pidukontsert
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.