P 1. november kell 18 (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Hingedepäeva kontsert
Rahvusooper Estonia poistekoor ja orkester, dirigent Hirvo Surva
Solistid: Cedric Sebastien Mäeväli (RO Estonia poistekoor), Raiko Raalik (bass)
orelil Ene Salumäe.
* Gabriel Faure – "Reekviem"
(Eetris 2. novembril kell 19)
E 2. november kell 22 (Miina Pärn)
Hingedepäeva kontsert
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester
Solistid: Yena Choi (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), tenor, bass- tbc
Dirigent Tõnu Kaljuste
* Wolfgang Amadeus Mozart – "Reekviem"
E 2. november kell 19 Kaarli kirik (salvestus) (Kersti Inno)
Hingedepäeva kontsert
Tallinna Kammerkoor ja Estonia Seltsi Segakoor
Solistid Arete Kerge ja Tamar Nugis
Orelil Ene Salumäe
Juhatab Heli Jürgenson
* Gabriel Fauré – Reekviem
* Arvo Pärt – Salve Regina
(Eetris 5. novembril kell 19)
R 6. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Sibelius 165. Sarja "Viiulikontsert" II kontsert
Simone Lamsma (viiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* Arvo Pärt – "Orient & Occident"
* Jean Sibelius – Viiulikontsert d-moll, op. 47
* Arvo Pärt – "Swansong"
* Jean Sibelius – Sümfoonia nr 5 Es-duur, op. 82
R 6. november kell 19 Pärimusmuusika Ait (salvestus) (Ivo Heinloo)
Vabariigi Pillimehe võistumängimine-konkurss
L 7. november kell 17 Tallinna Metodisti kirik (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Uue koorimuusika kontsert.
Esinevad Kammernaiskoor Sireen, Tütarlastekoor Ellerhein, Segakoor Noorus,
kammerkoor Kolm Lindu, ETV mudilaskoor, Eesti Raadio Laulustuudio lastekoor
Kavas:
* Mari Vihmand, Mariliis Valkonen, Patrik Sebastian Unt, Valter Soosalu, Kaarel Kuusk, Karl Tipp, Liis Viira
(Eetris 17. novembril kell 19)
L 7. november kell 19 Niguliste (Kersti Inno)
Maria Valdmaa (sopran), Tuuri Dede (metsosopran)
Floridante
* Händeli, Purcelli ja Monteverdi duetid ja aariad
L 7. november kell 23.30 Tallinna Jaani kirik (Marge-Ly
Südaöine. Pärt ja Pärnoja
Lili Kirkal (sopran), Annely Leinberg (alt), Endrik Üksvärav (tenor),
Harry Traksmann (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello),
Erki Pärnoja (kitarrid), Filip Leyman (klahvpillid, Rootsi),
Ulrik Ording (löökpillid, Taani), Peedu Kass (basskitarr)
Kammerkoor Collegium Musicale
Dirigent Endrik Üksvärav
* Arvo Pärt – "Für Alina"
* Arvo Pärt – "Stabat Mater"
* Erki Pärnoja – "Anima Mea" (esiettekanne)
P 8. november kell 17 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Nele-Eva Steinfeld)
Theodor Sink (tšello)
Kalle Randalu (klaver)
* Beethoveni tšellosonaadid
P 8. november 2020 kell 18 Mustpeade maja (Lisete Velt)
VHK keelpilliorkester, dirigent Rasmus Puur
Erkki-Sven Tüüri autorikontsert
T 10. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Kontserdisari "i nagu interpreet"
Johan Randvere (klaver)
* Rääts – "Marginaalid" op. 6
* Debussy – "Bergamasque" ja "Rõõmusaar"
* Tšaikovski – Kuus pala op. 21
* Tšaikovski-Pletnjov – "Pähklipureja süit"
K 11. november kell 18 EMTA kontserdi- ja teatrimaja suur saal (Johanna Mängel)
Eesti keelpillimängijate konkurss 2020
Soleerivad III vooru pääsenud 4 finalisti
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Arvo Volmer
N 12. november kell 18 EMTA kontserdi- ja teatrimaja suur saal (Johanna Mängel)
Eesti keelpillimängijate konkurss 2020
Soleerivad III vooru pääsenud 4 finalisti
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Arvo Volmer
R 13. november kell 18 EMTA kontserdi- ja teatrimaja suur saal (Johanna Mängel)
Eesti keelpillimängijate konkurss
Soleerivad III vooru pääsenud 4 finalisti
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Arvo Volmer
L 14. november kell 19 Mustpeade maja Valge saal (Kaisa Jõhvik)
"Armuvalitsus"
Maine ja taevane armastus Monteverdist Vivaldini
Maria Valdmaa (sopran), Maya Amir (metsosopran, Šveits)
Iris Oja (metsosopran)
Hortus Musicus
Kunstiline juht Andres Mustonen
R 20. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Klassikatähtede gala
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
L 21. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Ivo Heinloo)
Kontserdisari "Jazzical"
"Talvine teekond"
Martin Kuuskmann (fagott), Kristjan Randalu (klaver)
* Schubert – Vokaaltsükkel "Talvine teekond" D.911 (esitajate seade)
P 22. november kell 19 EMTA suur saal (Kersti Inno)
Penderecki mälestuskontsert
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koor
Solistid Silvia Ilves (tšello), Marcel Johannes Kits (tšello, külalissolist),
Henry-David Varema (tšello), Ivari Ilja (klaver)
Dirigent Andres Mustonen
Pühendatud sel kevadel elavate seast lahkunud EMTA audoktor Krzysztof Pendereckile
* Penderecki – "Poola reekviem", Agnus Dei
* Penderecki – "Concerto grosso" nr 1 kolmele tšellole ja orkestrile
* Penderecki – Klaverikontsert "Resurrection"
K 25. november kell 16 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Kontserdisari "Lõunamuusika"
Urmas Sisask 60
Siiri Sisask (vokaal), Urmas Sisask (klaver, toru-pill)
Marcel Johannes Kits (tšello), Kaido Välja (viiul)
Egmont Välja, Johannes Välja, Rudolf Välja, Tobias Välja (tšellod)
Tiiu Sisask (klaver)
Estonia Seltsi Segakoor (koormeister Heli Jürgenson)
Pärnu Kammerkoor (koormeister Elo Kesküla)
Pärnu Linnaorkester
Dirigendid Kaspar Mänd, Aivo Välja
* Kavas:
Koostöös Pärnu Linnaorkestri ja agentuuriga Concerto Grosso
R 27. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
"Klassikud üle sajandite"
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Benjamin Schmid (viiul)
Dirigent Arvo Volmer
* Britten – Viiulikontsert op. 15
* Brahms – Sümfoonia nr 4 e-moll op. 98
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.