P 4. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Joseph Haydn – Seitse sõna ristil
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Risto Joost
R 9. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Sarja "Romantika" III kontsert
Martin Kuuskmann fagott
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Mihhail Gerts
* Bohuslav Martinů – "Intermetso"
* Erkki-Sven Tüür – Fagotikontsert
* Antonín Dvořák – Sümfoonia nr 5 F-duur, op. 76
R 16. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Avangard. Teosed, mis muutsid (muusika)ajalugu
Sarja "Revolutsioon #Beethoven" IV kontsert
Kreete Perandi (metsasarv)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* Anton Reicha - Avamäng D-duur
* York Bowen - Kontsert metsasarvele ja keelpilliorkestrile, op. 150
* Ludwig van Beethoven – Sümfoonia nr 7 A-duur, op. 92
R 23. aprill kell 19 Tartu, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saal (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad. "Põimumised"
Klaveriduo Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
* Lepo Sumera (1950–2000) – "In Es" kahele klaverile (1978)
* Lauri Jõeleht (s 1974) – "Stella matutina" ("Koidutäht", 2021, esiettekanne)
* Krists Auznieks (s 1992, Läti) – "The Ebb Tide" (2012)
* Rasmus Puur – "Öötaevas"
* Ardo Ran Varres (s 1974) – "Viis pala" Eesti runoviisidel (2021, esiettekanne)
* Gintaras Sodeika (s 1961, Leedu) – "Sutapo" (2010)
* Lauri Jõeleht – "Sequenza"
* Rasmus Puur (s 1991) – "Écoutez vous" (2021, esiettekanne)
L 24. aprill kell 16 Tartu, Heino Elleri Muusikakooli Tubina saal (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad. Konkursi "Noor helilooja 2021" lõppkontsert
Kerstin-Elisabeth Kullerkupp (viiul), Tõnu Kalm (klarnet)
Jaan Kapp (klaver), Heigo Rosin (löökpillid)
Jaanus Siniväli (kontrabass)
Noorem vanuserühm:
* Kertu Katriin Kotkas – "Isabel. Muutlik hing segases ilmas"
* Georg Jakob Salumäe – "Kadunud"
* Selina Feklina – "Loomade polka"
* Reti Noorhani – "Vool"
* Hele-Riin Raun – "Ühe lehe lugu"
Vanem vanuserühm:
* Artur Tjagunovitš – "Dust in the eyes"
* Säde Ariel Ojasoo – "霧 (Kirí – Udu)"
* Kristjan Kannukene – "KRY"
* Hanna-Ingrid Nurm – "Küünlavalgel tantsivad varjud"
* Margot Männik – "Lained"
* Merilyn Jaeski – "Mehaaniline liikumine mitmetasandilisel trajektooril"
* Joosep Ottokar Oja – "Minu senine elu Elleris"
* Brita-Liis Oruste – "Märtsijänes"
* Brenda Pärtel – "Pilved"
* Emiliya Borisova – "Pimedus – Sähvatus – Kaja"
* Gregor Kulla – "Põrkumine"
P 25. aprill kell 19 Tallinn, ERR 1. stuudio (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad. "Desoksüribonukleotiidide ilu"
Ansambel U:
Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet)
Taavi Kerikmäe (klaver), Vambola Krigul (löökpillid)
Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello)
Kava:
* Madli Marje Gildemann (s 1994) – "Foen Nóre"
flöödile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2020, esiettekanne)
* Arturas Bumšteinas (s 1982, Leedu) – "Lyra"
viiulile, tšellole ja fonogrammile (2018)
* Linda Leimane (s 1989, Läti) – "Silhouettes. Behaviours"
tšellole, löökpillidele ja klaverile (2015)
* Antoine Beuger (s 1955, Holland) – "not wind, fire"
flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile ja löökpillidele (2020, esiettekanne)
E 26. aprill kell 19 Leedu Heliloojate Liit, Vilnius (Kaisa Jõhvik)
Eesti/Balti Muusika Päevad. "Balti meel"
Synaesthesis (Leedu)
Dainius Peseckas (viiul), Diemantė Merkevičiūtė (viiul)
Monika Kiknadzė (vioola), Arnas Kmieliauskas (tšello)
Vytenis Gurstis (flööt), Artūras Kažimėkas (klarnet)
Marta Finkelštein (klaver, kunstiline juht), Karolis Variakojis (dirigent, muusikaline juht)
Kava:
* Elis Hallik (s 1986) – "On radu, mis juhivad läbi varjude"
kahele viiulile, vioolale, tšellole, klaverile, flöödile, klarnetile (2021, esiettekanne)
* Diana Čemerytė (s 1974, Leedu) – "Meine Seele wartet" (2020)
flöödile, klarnetile, viiulile, vioolale, tšellole, klaverile
* Žibuoklė Martinaitytė (s 1973, Leedu) – "Solastalgia"
klarnetile, klaverile, viiulile, vioolale, tšellole (2020)
* Evija Skuķe (s 1992, Läti) – "Locust. Beauty of Destruction"
keelpillikvartetile (2015/2017)
* Beat Furrer (s 1954, Austria) – "Spur"
keelpillikvartetile ja klaverile (1998)
* Régis Campo (s 1968, Prantsusmaa) – "Pop Art"
flöödile, klarnetile, viiulile, vioolale, tšellole, klaverile (2002)
T 27. aprill kell 19 Riia (Kaisa Jõhvik)
Eesti/Balti Muusika Päevad. "Mundus Invisibilis"
Sinfonietta Rīga keelpillikvartett (Läti)
Kristiāna Šīrante, Agnese Kanniņa-Liepiņa
Artūrs Gailis, Kārlis Klotiņš
Kava:
* Santa Ratniece (s 1977, Läti) – "Aragonite" (2005)
* Bronius Kutavičius (s 1932, Leedu) – "Anno cum Tettigonia"
kvartetile ja lindile (1980)
* Anna Ķirse(*1988, Läti) – "Mundus Invisibilis" (2020)
pühendatud Sinfonietta Rīga keelpillikvartetile
* Maija Einfelde (s 1939, Läti) – Keelpillikvartett nr 3 (2009)
* Age Veeroos (s 1973) – keelpillikvartett "Lausuja" (2021, esiettekanne)
K 28. aprill kell 19 Laulasmaa, Arvo Pärdi Keskus (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad. "Keerdhüpe"
YXUS & Iris Oja (metsosopran)
Kava:
* Mirjam Tally (s 1976) – "Spiral Leap"
altflöödile, bassklarnetile, tšellole, klaverile, kontrabassile (2021, esiettekanne)
* Onutė Narbutaitė (s 1956, Leedu) – "Pas de deux"
metsosopranile ja tšellole (2006)
* Maria Kõrvits (s 1987) – "Keskmete kese, tuumade tuum" (2021, esiettekanne)
* Eugene Birman (s 1987, Läti) – "Pensées" ("Mõtted")
häälele ja ansamblile (2017)
N 29. aprill kell 19 Tallinn, Mustpeade maja (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad. "Muutuv maa"
Tallinna Kammerorkester
Age Juurikas (klaver), Riivo Kallasmaa (oboe), Andres Kaljuste (vioola)
Dirigent Andres Kaljuste
Kava:
* Anna-Margret Noorhani (s 1999) – "5h du matin" ("Kell 5 hommikul")
soolovioolale (2020, esiettekanne)
esitab Andres Kaljuste
* Märt-Matis Lill (s 1975) – "Raudi, raudi"
oboele ja kammerorkestrile (2020, esiettekanne)
solist Riivo Kallasmaa
* Riho Esko Maimets (s 1988) – "Kaks laulu"
keelpillidele (2020, esiettekanne)
* Tatjana Kozlova-Johannes (s 1977) – "Blow Your House Down"
kontsert klaverile ja kammerorkestrile (2020, esiettekanne)
solist Age Juurikas
R 30. aprill kell 19 Tallinn, Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
"Vaataja silmad"
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Heli Ernits (oboe), Ingely Laiv-Järvi (oboe), Tammo Sumera (elektroonika)
Dirigent Mihhail Gerts
Kontserdi alguses antakse üle LHV uue heliloomingu Au-tasu
Kava:
* Krists Auznieks (s 1992, Läti) – "Crossing" (2019)
* Malle Maltis (s 1977) – "Öökülm"
sümfooniaorkestrile ja elektroonikale (2020, esiettekanne)
* Jievaras Jasinskis (s 1989, Leedu) – "Change" (2020)
* Alisson Kruusmaa (s 1992) – "All õhtutaeva"
kammerkoorile ja sümfooniaorkestrile (2020, esiettekanne)
* Kristjan Kõrver (s 1976) – "Sic!" sümfooniaorkestrile (2020, esiettekanne)
* Mariliis Valkonen (s 1981) – "Vastuvõtt, vahendus"
kahele oboele ja laulvatele kaussidele (2019, esiettekanne)
* Evelin Seppar (s 1986) – "Kodu"
kammerkoorile ja sümfooniaorkestrile (2020, esiettekanne)
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.