L 1. mai kell 17 Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia, muusika innovatsiooniuuringute keskus (Kaisa Jõhvik)
Eesti/Balti Muusika Päevad
"Kakskümmend sõrme"
Twenty Fingers Duo (Leedu):
Lora Kmieliauskaite (viiul), Arnas Kmieliauskas (tšello)
Kava:
* Mykolas Natalevičius (s 1985, Leedu) – "dew. mist" (2018)
* Aaro Pertmann (s 1971) – "Vana talu" (2021, esiettekanne)
* Aaro Pertmann (s 1971) – noortepala "Talvine lugu" viiulile (2021, esiettekanne)
* Aleksandr Žedeljov – noortepala "DNA Identity" tšellole (2021, esiettekanne)
* Alvils Altmanis (s 1950, Läti) – "Triptych" (1993)
* Aleksandr Žedeljov (s 1983) – "Sõbralik DNA genotsiid" (2021, Eesti esiettekanne)
* Rita Mačiliūnaitė (s 1985, Leedu) – "Dreamcatcher 2120" (2021, esiettekanne)
L 1. mai kell 19 Riia, Läti Rahvusraamatukogu (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad
"The Baltic Fantasies"
Quadra Piano Quartet (Läti):
Rihards Plešanovs (klaver), Arvīds Zvagulis (viiul)
Pēteris Trasuns (vioola), Kārlis Klotiņš (tšello)
Kava:
* Gundega Šmite (s 1977, Läti) – "Kuus fantaasiat Läti rahvalaulude ainetel" ("Sešas fantāzijas par latviešu tautas dziesmām") (2020, esiettekanne, pühendatud Quadrale)
* Tõnis Kaumann (s 1971) – Klaverikvartett "Instructions for Life" (2002, esiettekanne), III osa
* Andris Dzenītis (s 1978, Läti) – "3 in 4" (2020, pühendatud Quadrale)
* Arvydas Malcys (s 1957, Leedu) – "The Snow Hyacinth" (2013, pühendatud Quadrale)
P 2. mai kell 18 Tallinn, ERR 1. stuudio (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad
"Aforism"
Tallinna Uue Muusika Ansambel
Dirigent Arash Yazdani
Kava:
* Arash Yazdani (s 1985) – "Aphorism" flöödile, klarnetile, viiulile, tšellole, klaverile (2016, Eesti esiettekanne)
* Santa Bušs (s 1981, Läti) – "Ich kann dich noch sehen…" viiulile ja klaverile (2020)
* Elo Masing – noortepala "Puudutus" vioolale (2021, esiettekanne)
* Ülo Krigul – noortepala "Hundikuninganna" klarnetile (2021, esiettekanne)
* Elo Masing (s 1984) – "Hargnevate teede aed" flöödile, klarnetile, klaverile, viiulile, vioolale, tšellole (2021, esiettekanne)
* Justina Repečkaitė (s 1989, Leedu) – "Acupuncture" flöödile, klarnetile, klaverile, viiulile, vioolale, tšellole (2014)
* Ülo Krigul (s 1978) – "streeeeeeeeeeeeeeeetch" flöödile, klarnetile, löökpillidele, elektrikitarrile, klaverile, viiulile, vioolale, tšellole, elektroonikale (2021, esiettekanne)
R 7. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
ERSO kevadkontsert
Sarja "Maestro" IV kontsert
Marrit Gerretz-Traksmann (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
Kava:
* Arvo Pärt – "Kollaaž teemal B-A-C-H"
* Johann Sebastian Bach – "Kuuehäälne fuuga" (2. ritšerkaar) kogumikust "Muusikaline ohver" (Das Musikalische Opfer; sdn Anton Webern)
* Arvo Pärt – "Pro et contra" tšellole ja sümfooniaorkestrile
* Anton Webern – "Kontsert üheksale instrumendile"
* Henry Purcell – Dido lament ooperist "Dido ja Aeneas" (sdn Leopold Stokowski)
* Arvo Pärt – "Lamentate"
T 18. mai kell 19 ERR 1. stuudio (Johanna Mängel)
Eesti/Balti Muusika Päevad
Kolmikahelaline DNA
Trio Hetk
Kava:
* Justina Repečkaitė – "Incantare" flöödile ja lindile (2018)
* Tatjana Kozlova-Johannes – "To Sing a Song Before the Night Comes" flöödile, bassklarnetile ja klaverile (2020, esiettekanne)
* Santa Bušs – "Rosmariin" bassklarnetile (2010)
* Jonathan Harvey – "The Riot" flöödile, bassklarnetile ja klaverile (1993)
N 20. mai kell 19 Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
Vanemuise teatri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja lõppkontsert
Vanemuise sümfooniaorkester
Mari Poll-Novakovic (viiul)
Dirigent Risto Joost
Kavas:
* Pjotr Tšaikovski – Avamäng-fantaasia "Romeo ja Julia"
* Arvo Pärt – "Tabula rasa"
* Pjotr Tšaikovski – Sümfoonia nr 6 "Pateetiline"
Koostöös Vanemuise teatriga
L 22. mai kell 18 KUMU auditoorium (Ivo Heinloo)
Holger Marjamaa (klaver), Hadrien Feraud (bass), Jussi Lehtonen (trummid)
E 24. mai kell 19 KUMU auditoorium (Ivo Heinloo)
New Wind Jazz Orchestra
Uued loojad, uued tuuled
E 24. mai kell 20.30 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
ERSO
Dirigent Mihhail Gerts
*Bedřich Smetana - Sümfooniline poeem "Vltava" tsüklist "Minu kodumaa"
*Bohuslav Martinů - "Intermetso"
*Antonín Dvořák - Sümfoonia nr 5 F-duur, op. 76
R 28. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
ERSO kammerkontsert
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.