N 2. september kell 19, Tallinna Jaani kirik (Nele-Eva Steinfeld)
Pärdi Päevad Tallinnas 2021
Avakontsert
Ralph van Raat (klaver, Holland) Maria Valdmaa (sopran)
Raul Mikson (tenor), Rainer Vilu (tenor), Henry Tiisma (bass)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste
* Arvo Pärt – "Litany"
* Arvo Pärt – "Cantique des degrés"
* Arvo Pärt – "Lamentate"
L 2. september kell 20.30, Theatrum (Ivo Heinloo)
Dominiiklaste kultuuripäevad 2021
Dante "Jumaliku komöödia" ettelugemine
Tekste loevad Theatrumi näitlejad.
R 3. september kell 19, Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
Vanemuise sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja avakontsert
Vanemuise sümfooniaorkester ja ooperikoor
Tartu ülikooli kammerkoor, Voces Tallinn
Solistid: Katrin Targo (sopran), Annely Peebo (metsosopran)
Dirigent Risto Joost
* Wagner – Avamäng ooperile "Nürnbergi meisterlauljad"
* Mahler – Sümfoonia nr 2 c- moll "Ülestõusmissümfoonia"
* Mahler – "Rückerti laulud"
Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostööprojekt
R 3. september kell 19, Arvo Pärdi Keskus (salvestus) (Nele-Eva Steinfeld)
Pärdi Päevad Laulasmaal 2021
Klänge Für Alina
Ralph van Raat (klaver, Holland)
* Hans Otte – Das Buch der Klänge I osa
* Arvo Pärt – Kaks sonatiini – Partiita
* Hans Otte – Das Buch der Klänge XI osa
* Arvo Pärt – "Aliinale"
* Arvo Pärt – "Variatsioonid Ariinuška tervekssaamise puhul"
* Arvo Pärt – "Für Anna Maria"
* Hans Otte – Das Buch der Klänge X osa
L 4. september kell 19, Tallinna toomkirik (Lisete Velt)
Pärdi Päevad Tallinnas 2021
Pärt Ja Duruflé
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Pétur Sakari (orel, Soome)
Dirigent Tõnu Kaljuste
* Arvo Pärt (1935) – "An den Wassern zu Babel saßen wir und weinten"
* Arvo Pärt – "The Deer's Cry"
* Arvo Pärt – "O Holy Father Nicholas"
* Maurice Duruflé (1902–1986) – Requiem, op. 9
L 4. september kell 20.30 Niguliste muuseum-kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Dominiiklaste kultuuripäevad 2021
Vox Clamantis "Hing januneb"
Vox Clamantise kavas kõrvutuvad dominiiklaste liturgias igapäevane gregooriuse laul, dominiiklaste vaimsusega tugevalt seotud Guillaume de Machaut missa ning nüüdisheliloojad Arvo Pärt, Helena Tulve ja Tõnis Kaumann.
Esiettekandele tuleb Pärt Uusbergi teos "Mon ame a soif"
T 7. september kell 19, Tallinna Jaani kirik (Lisete Velt)
Pärdi Päevad Tallinnas 2021
Sei La Luce
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste
* Arvo Pärt – "Vater unser" (Tõnu Kõrvitsa seades)
* Arvo Pärt – "Cecilia, vergine romana" (Tõnis Kõrvitsa seades)
* Tõnu Kõrvits – "Sei la luce e il mattino" ("Sina oled valgus ja hommik")
T 7. september kell 17, Emajõgi ja Emajõe kaldad (Johanna Mängel)
Eesti & Balti Muusika Päevad
Maria Faust & puhkpilliansambel
* Maria Faust – "Woven Weapons" / "Kootud relvad"
neljale puhkpillile ja löökpillidele (2021, esiettekanne)
N 9. september kell 19, Tallinna Jaani kirik (Lisete Velt)
Pärdi Päevad Tallinnas 2021
Maria Magdalena
* Henrik Ødegaard (1955) – Jesu dulcis memoria
* Arvo Pärt (1935) – "Sieben Magnificat-Antiphonen"
* Henrik Ødegaard – Neli osa tsüklist "Maria Magdalena" – Canticum trium puerorum – Psalm 148–150 – Canticum Benedictus – Hümn "Æterne Deus omnium"
* Arvo Pärt – "Zwei Beter"
* Arvo Pärt – "Zwei slawische Psalmen"
* Arvo Pärt – "I am the True Vine"
N 9. september kell 19, Estonia kontserdisaal (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Põhjamaade Sümfooniaorkester
Dirigent Anu Tali
* The Beatles / Guy Braunstein - "Abbey Road" (esiettekanne)
* Pärt Uusberg - "Sümfoonilised maastikud" (esiettekanne)
(teos on pühendatud Põhjamaade Sümfooniaorkestrile)
* Pjotr Tšaikovski - Sümfoonia nr 5.
R 10. september kell 19, Estonia kontserdisaal (Kaisa Jõhvik)
Hooaja avakontsert
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* John Adams – "I Still Dance"
* Justė Janulytė – "Apnea" keelpilliorkestrile
* Richard Strauss – Süit ooperist "Der Rosenkavalier"
* Elis Hallik – Uus teos (esiettekanne)
* Sergei Rahmaninov – Sümfoonilised tantsud
L 11. september kell 19, Tallinna Jaani kirik (Nele-Eva Steinfeld)
Pärdi Päevad Tallinnas 2021
Sünnipäevakontsert "Da Pacem Domine"
Vokaalansambel Gesualdo Consort Amsterdam:
Monika Mauch, Nele Gramß (sopran), Marnix De Cat (alt)
Charles Daniels, Harry van Berne (tenor)
Harry van der Kamp (bass)
Dirigent Harry van der Kamp
L 11. september kell 21.30, Royal Albert Hall London (Ivo Heinloo)
Festivali BBC Proms lõppkontsert.
R 17. september kell 19, Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Kontserdisarja "Klaverikontsert" I kontsert
Maksim Štšura (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Jonathan Bloxham
* Benjamin Britten – Sinfonia da requiem
* George Gershwin – Rhapsody in Blue
* Antonín Dvořák – Sümfoonia nr 7 d-moll
L 18. september kell 19, Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Hooaja avakontsert
Janáčeki Filharmoonikud (Ostrava)
Lukáš Vondráček (klaver)
Dirigent Risto Joost
* Smetana – Avamäng ooperile "Müüdud mõrsja"
* Bartók – Klaverikontsert nr 3 E-duur
* Dvořák – Sümfoonia nr 9 e-moll op. 95 "Uuest maailmast"
P 19. september kell 19, Pärnu kontserdimaja (Kersti Inno)
Taevi-nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi finaalkontsert
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Erki Pehk
R 24. september kell 21, Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Kontserdisarja "Audiospaa" I kontsert
Tracy Silverman (elektriviiul)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* John Adams – "The Dharma at Big Sur" elektriviiulile ja orkestrile
* John Luther Adams – "Become Ocean"
T 28. september kell 19, Eesti Raadio 1. Stuudio (Johanna Mängel)
URR-31
Ansambel U:
K 29. september kell 19 Mustpeade Maja (Ivo Heinloo)
Tallinna kitarrifestival
Margarita Escarpa (Hispaania)
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.