R 1. oktoober kell 21 ERR II raadiostuudio (Marge-Ly Rookäär)
Ansambli Rüüt stuudiokontsert Euroopa raadiojaamadele
Kontsert kuulub projekti "EBU Folk Music Special"
P 3. oktoober kell 19 Tallinna Jaani kirik (Marge-Ly Rookäär)
Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester
Solistid: Yena Choi, Helen Lepalaan, Markus Schäfer ja Lisandro Abadie
Dirigent Tõnu Kaljuste
* L. van Beethoven – "Missa solemnis"
N 7. oktoober kell 19 Vanemuise kontserdimaja (salvestus) (Liina Vainumetsa)
Festival Tubin
Avakontsert "Sild"
Vanemuise Sümfooniaorkester
Indrek Leivategija (tšello)
Dirigent Mihhail Gerts
Kavas:
* Eller – "Sümfooniline skertso A-duur"
* Prokovjev – "Sinfonia concertante" op. 125
* Tubin – Sümfoonia nr 3
R 8. oktoober kell 18 Elleri kooli Tubina saal (salvestus) (Miina Pärn)
Festival Tubin
"Laulud andekuse ristteelt"
Kontsert-vestlusring Joonas Hellerma ja külalistega
Karmen Puis (sopran), Jaanika Rand-Sirp (klaver)
Keelpillikvartett M4GNET
Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul)
Mart Kuusma (vioola), Marcel Johannes Kits (tšello)
Mihhail Gerts (klaver)
Kavas:
* Eduard Tubin – "Igatsus"
* Eduard Tubin – "Sügisene päike"
* Eduard Tubin – "Ingel lindudega"
* Eduard Tubin – klaverikvartett
* Eduard Oja – "Põhjamaa lapsed"
* Eduard Oja – "Me olime nagu lapsed"
* Eduard Oja – "Lilleleid"
* Eduard Oja – "Ei näe enam"
* Eduard Oja – "Viimne laul"
* Eduard Oja – Klaverikvintett
R 8. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kaisa Jõhvik)
Eesti Kontsert 80 juubeligala
Eesti Rahvusmeeskoor, Hortus Musicus
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigendid Risto Joost, Andres Mustonen, Mikk Üleoja
Kavas:
* Artur Lemba – Sümfoonia nr 1, I osa
* Giovanni Bonato – "Vana vale"
* Arvo Pärt – "Credo"
* Gia Kantšeli – "Helesa" (2005)
* Tõnis Kõrvits – Eesti muusika tähtteoste ajalooline kollaaž "Eesti Kontsert 80"
* Michael Praetorius – Süit kogumikust "Terpsichore"
L 9. oktoober kell 18 Elleri kooli Tubina saal (salvestus) (Liina Vainumetsa)
Festival Tubin
"Märkmed noateralt"
Kontsert-vestlusring Joonas Hellerma ja külalistega
Siluan Hirvoja (tšello)
Klaveriduo Ebe Müntel – Jorma Toots
Heigo Rosin, Brita Reinmann (löökpillid)
Kavas:
* Kodály – Sonaat soolotšellole op. 8 (1. osa)
* Bartók – Sonaat kahele klaverile ja löökpillidele Sz. 110, BB 115
P 10. oktoober kell 17 Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
Festivali Tubin lõppkontsert
"Ilupoeem"
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
Vanemuise Sümfooniaorkester
Dirigent Mihhail Gerts
Kavas:
* Reger, R. Strauss, Schönberg, Sibelius, Alfvén, Tubin
* Oja – "Ilupoeem"
* Tubin – Sümfoonia nr 4 "Lüüriline"
T 12. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Kontserdisari "i nagu interpreet"
Mihkel Poll (klaver)
Kavas:
* Chopin – Valik masurkasid op. 6
* Chopin – Neli eksprompti
* Chopin – Polonees As-duur op. 53
* Chopin – Nokturn Des-duur op. 27/2
* Chopin – Sonaat nr 3 h-moll op. 58
N 14. oktoober kell 19 Pärimusmuusika Ait (Ivo Heinloo)
Viljandi kitarrifestival
Jalmar Vabarna soolokontsert
N 14. oktoober kell 21 Pärimusmuusika Ait (Ivo Heinloo)
Viljandi kitarrifestival
Duo Paul Daniel & Ott Indermitte
R 15. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Kontserdisarja "Maestro" II kontsert
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Leif Segerstam
* Leif Segerstam – Sümfoonia nr 344 "Saluting a royal soul…", bordercrossingly…
* Jean Sibelius – Süit muusikast Maeterlincki näidendile "Pelléas ja Mélisande"
* Pjotr Tšaikovski – Sümfoonia "Manfred"
L 16. oktoober kell 19 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Tuuletar (Soome)
Venla Ilona Blom (vokaal, beatbox, perkussioon), Sini Koskelainen (vokaal)
Johanna Kyykoski (vokaal), Piia Säilynoja (vokaal, käsitrumm)
Joonas Saikkonen (helidisain)
L 16. oktoober kell 21 Vaba lava (Ivo Heinloo)
Duo Ruut
Katariina Kivi (kannel, laul), Ann-Lisett Rebane (kannel, laul)
P 17. oktoober kell 17 Pärnu kontserdimaja (Lisete Velt)
Pärnu Linnaorkestri hooaja avakontsert
Pärnu Linnaorkester, Age Juurikas (klaver)
Dirigent Kaspar Mänd.
* Maria Kõrvits – "Hommage a Siinmaa" (esiettekanne)
* Maurice Ravel – Klaverikontsert G-duur
* Ludwig van Beethoven – Sümfoonia nr 3
T 19. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
"Öised värvid"
Trio Hämarik
22. oktoober kell 19, Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Tallinna Muusikakeskkool 60
Indrek Vau (trompet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* Jean Sibelius – Sümfooniline poeem "Saaga"
* Tõnu Kõrvits – Trompetikontsert (esiettekanne)
* Lotta Wennäkoski – "Verdigris"
* Jean Sibelius – Sümfoonia nr 5
N 28. oktoober kell 19 Niguliste muuseum-kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Õhtuserenaad
Leedu riiklik koor Vilnius
Dirigent Arturas Dambrauskas
* Leedu heliloojate koorimuusika, Arvo Pärdi ja Alfred Schnittke teosed
R 29. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Rahvusvahelise Nüüdismuusika Festivali Afekt lõppkontsert
Carl Rosman (bassklarnet)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Enno Poppe
* Pierre Boulez – "Livre pour cordes"
* Chaya Czernowin – "Fast Darkness II: freeze and melt" bassklarnetile ja kammerorkestrile
* Marianna Liik – "Kurzschluss" orkestrile (esiettekanne Eestis)
* Enno Poppe – "Hirn" orkestrile (esiettekanne – Edela-Saksa Ringhäälingu (SWR), Luxembourgi Filharmoonia ja Luxembourgi Filharmooniaorkestri ning festivali AFEKT tellimus)
L 30. oktoober kell 19, Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Balti Sümfooniaorkestrite festival
Läti Rahvuslik Sümfooniaorkester
Dirigent Kristiina Poska
Georg Sarkisjan (viiul)
* Aram Hatšaturjan – Viiulikontsert d-moll
* Pjotr Tšaikovski – Sümfoonia nr 6 h-moll "Pateetiline"
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.