Glasgow's sündinud Martin Suckling on "James MacMillani järel tõenäoliselt kõige olulisem isik Šoti muusikas" (Michael Tumelty, "The Herald"). Helilooja debüütplaat koosneb neljast mastaapset teostest, mis on salvestatud koos BBC orkestri ja dirigent Ilan Volkoviga. Albumi nimilugu "This Departing Landscape" uurib ideed muusikast kui füüsilisest ruumist, milles liigume ja mis meie eest pidevalt ära libiseb.
"Release" kutsub esile soovi plaksutada või karjuda, laulda ning kuulata heli, mis põrkub resonantses ruumis, kus orkester võtab nii häbematu lapse kui ka katedraali rolli. Kajasid moonutatakse, püütakse kinni, laiendatakse ja manipuleeritakse.
Helilooja flöödikontsert "The White Road" (Edmund de Waali järgi) sündis Sucklingu lubadusest kirjutada teos Katherine Bryanile, kellega koos mängisid nad teismelistena Suurbritannia riiklikus noorteorkestris. Inspireerituna Edmund de Waali keraamikast ehitab Suckling virtuaalsete flöötide orkestri, mis saadavad Bryani laulvaid flöödimeloodiaid.
Pianist Tamara Stefanovitš asetab Sucklingi klaverikontserdi muusikalise maailma liikumisse, mis keerleb läbi viie üliküllusliku osa üha mitmekesisematele aladele.
Albumi lood:
* Martin Suckling - "The White Road" (Edmund de Waali järgi)
Solist: Katherine Bryan (flööt)
* Martin Suckling - "Release"
* Martin Suckling - Klaverikontsert
Solist: Tamara Stefanovich (klaver)
* Martin Suckling - "This Departing Landscape"
Esitavad: BBC Šoti Sümfooniaorkester, BBC Filharmooniaorkester, Katherine Bryan (flööt), Tamara Stefanovich (klaver) ning dirigent Ilan Volkov.
Albumit (2021 NCM) tutvustab Klassikaraaduio praktikant Gregor Kulla.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.