Kirjandussaates "Gogol" pühendutakse Aasia kirjandusele ja väärikatele iidsetele kirjandusteostele, mis on Eestis hiljuti ilmunud.
Sõna saavad professor Rein Raud ja klassikaline filoloog Neeme Näripä.
- Luuletaja Mathuralt kõlavad neli teksti: "Noor paavst", "Must jumal", "Kõige raskem" ning "Lootus & kreedo".
- Rein Raud: metsa- ja merementaliteet ei ole Shintō'st kaugel.
Tallinna Ülikooli aasia uuringute professor, kirjanik ja tõlkija Rein Raud selgitab oma uue teose "Täiused ja tühjused: lühiülevaade aasia mõtteloost" (Tallinna Ülikooli kirjastus, 2021) taustal, millised on Aasia kirjanduse erinevused lääne kirjandusest.
Kõneleme hiina kirjamehe Gan Bao "väikepajatuste" kogumikust "Vaimude otsija kirjad" (kirjastus Ema ja Isa, 2021, tõlkinud Katja Koort) ja jaapani õukonnadaami Sei Shonagoni kogumikust "Padjamärkmed" (Tallinna Ülikooli kirjastus, 2021, tõlkinud Alari Allik). - Klassikaline filoloog Neeme Näripä pakub välja mõned mõtted, mida mõtleb lääne kultuuri hälliks peetavat antiik-Kreekat ja -Roomat hästi tundev isik, kui loeb Sei Shonagoni teost "Padjamärkmed".
"Gogoli" sümboolseks teenäitajaks on ukraina-vene kirjanik Nikolai Vassiljevitš Gogol, kelle näidendid ja jutustused on veel kakssada aastat pärast autori surmagi ärksamatele mõtlejatele eeskujuks.
Nii püüab uus saadegi tegeleda nii päevakajalisemate kui ajatumate teemadega.
Sõna saavad autorid, tõlgendajad ja tõlkijad, praktikud ja teoreetikud, kõlavad analüüsid ja arvamused, aga ka spekulatsioonid ja ennustused.
Kohtuvad kõrge ja madal, kusjuures võimalust mööda püütakse vältida surmtõsidust.
Saatejuht on Kaisa Ling ja toimetaja Maia Tammjärv.
Gogol on eetris laupäeval, 5. veebruaril kell 10.
Kordub esmaspäeval kell 14.
- Kuula ka teisi saateid Gogol:
https://klassikaraadio.err.ee/1608460022/gogol-naised-kirjutavad-teistmoodi-elatud-kogemusest/8862f39083b2fb09c8d58585fc780caf
Lisainfo: [email protected]
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.