- Noor luuletaja ja kunstnik Liisa Mudist loeb oma teksti "Ma otsin (ae)".
Mudist astub Prima Vistal üles 14. mail kell 19 festivali lõpupeol, kujunditiinel sõnalisel ja muusikalisel pillerkaarel kultuuriklubis Salong. Lõigu on salvestanud ja sellele helikujunduse teinud Liisa Mudisti õpingukaaslane Helsingi Kunstiakadeemias Roy Boswell. - Prima Vista festivali programmijuht Marja Unt räägib tänavusest alapealkirjast "Mängu piirid" ning tutvustab mõningaid huvitavaid üritusi.
- Kirjandusteadlane Joosep Susi ja kirjanik ning tõlkija Anti Saar peavad maha sõbraliku kirjandustennisematši, kus kõrvutavad tennist ja kirjandust.
Patrooni Urmas Vadi juhtimisel toimub 11. mail festivali raames Tartu Akadeemilises Tenniseklubis kirjanike tenniseturniir, millele järgneb õhtul kell - Arutelu käigus Tartu ülikooli eesti kirjanduse kaasprofessor Jaak Tombergiga selgub, miks lüürilist mina ega kirjanduse mõtet taga ajades ei tohiks jätta kõrvale tähendusrikkust, ambivalentsust – see vaesestaks elu ja kirjandust.
- Nimelt avaneb kirjandusfestivali Prima Vista viimasel päeval kõigil harukordne võimalus kohtuda maailma kultuuri- ja mõtteloo tõelise vaimuhiiglasega, kelle olulisust ka meie keele, kultuuri ja rahvusteadvuse kujunemisel ja põlistamisel ei ole võimalik alahinnata.
"Avalik kohtumine lüürilise minaga" on etenduslik ühismõtisklus, mis käsitleb luule olemasolemise viise kultuuriloos, meid ümbritsevas tegelikkuses ja ennekõike iga inimese südames. Kas pole nii, et luule loob meid samavõrd kui meie luulet?
Aktsiooni "Avalik kohtumine lüürilise minaga" idee autoriteks on Joosep Susi ja Jaak Tomberg, lavastab Elise Metsanurk ja kõvasti teeb kaasa TÜ kirjandusring Ellips.
Kohtumisel räägivad luule mõjust ja tähendusest Viivi Luik, Marju Lauristin, Rein Veidemann, Tiit Hennoste, Sveta Grigorjeva, Hasso Krull, Roomet Jakapi, Joosep Susi jt.
"Gogoli" sümboolseks teenäitajaks on ukraina-vene kirjanik Nikolai Vassiljevitš Gogol, kelle näidendid ja jutustused on veel kakssada aastat pärast autori surmagi ärksamatele mõtlejatele eeskujuks.
Nii püüab uus saadegi tegeleda nii päevakajalisemate kui ajatumate teemadega. Sõna saavad autorid, tõlgendajad ja tõlkijad, praktikud ja teoreetikud, kõlavad analüüsid ja arvamused, aga ka spekulatsioonid ja ennustused.
Kohtuvad kõrge ja madal, kusjuures võimalust mööda püütakse vältida surmtõsidust.
Saate juht on Kaisa Ling ja toimetaja Maia Tammjärv.
"Gogol" on eetris laupäeval, 7. mail kell 10.
Kordub esmaspäeval kell 14.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.