- Luuletaja Kaarel B. Väljamäe loeb tekste nii oma äsja ilmunud kogust "Helesinine tahmakuu" kui ka veel ilmumata luuletuste seast.
Väljamäe on kogu kohta öelnud:
"Võimalik, et see raamat on lihtsalt ühest novembrikuust. Võimalik, et see raamat on ühest abielust, perekonnast, mehe südamest. Võimalik, et see raamat on vaikusest ja Jumalast. Võimalik, et seda raamatut ei olnud võimalik paremini kirjutada." - Saatekülaline on Tallinna Ülikooli eesti keele professor Piret Viires, kes selgitab, millal algas ja millal lõppes siirdeaeg Eesti kirjanduses ning mida see aeg maha on jätnud.
Viirese meenutusi ülikooliajast, üheksakümnendatest ja novellikogust "Tallinna ja Tartu vahel" kroonib mõte, et Eesti kirjandusel läheb tegelikult hästi:
"Eesti kirjandus on kirju ja samas väga ühtne, sest see on kirjutatud eesti keeles. Ja kõik, mis on kirjutatud eesti keeles, on eesti lugejale armas." - Hooaja viimasele saatele paslikult soovitavad saate autor Kaisa Ling ja toimetaja Maia Tammjärv parimat lugemisvara eelolevaks suveks.
"Gogoli" sümboolseks teenäitajaks on ukraina-vene kirjanik Nikolai Vassiljevitš Gogol, kelle näidendid ja jutustused on veel kakssada aastat pärast autori surmagi ärksamatele mõtlejatele eeskujuks.
Nii püüab saadegi tegeleda nii päevakajalisemate kui ajatumate teemadega. Sõna saavad autorid, tõlgendajad ja tõlkijad, praktikud ja teoreetikud, kõlavad analüüsid ja arvamused, aga ka spekulatsioonid ja ennustused.
Kohtuvad kõrge ja madal, kusjuures võimalust mööda püütakse vältida surmtõsidust.
Saatejuht on Kaisa Ling ja toimetaja Maia Tammjärv.
"Gogol" on eetris laupäeval, 21. mail kell 10
Kordub esmaspäeval kell 14.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.