Peeter Vähi (1955) originaalses helikeeles ühenduvad Ida ja Lääs, uus ja vana, akustiline ja elektrooniline. Tema loomingut iseloomustavad stiililine mitmekesisus, kuulajasõbralik helikeel, meisterlik eksootiliste pillide ja elektroonika kasutamine, lai tunneteskaala alates meditatiivsest-filosoofilisest rahust kuni barokse või isegi rokiliku motoorikani. Vähi loomingunimistusse kuulub nii sümfooniline kui ka koorimuusika, hulgaliselt kammer- ning elektroakustilist muusikat.
Peeter Vähi õppis nooruses akordionit, kontrabassi ja muusikateadust. Prof Eino Tambergi juhendamisel omandas ta 1980. aastal tollases Tallinna Riiklikus Konservatooriumis heliloojadiplomi. Heliloomingu kõrvalt on ta olnud tegev kontserdiprodutsendi, festivalide kunstilise juhi ning plaadiprodutsendina. Ta on üle 100 muusika-, orientalistika- ja reisialase raadio- ja telesaate, artikli ja raamatu autor või kaasautor. Vähi muusika kõlab umbes 70 heliplaadil (arvestamata noorpõlves loodud popmuusikat), sealhulgas 12 autoriplaadil.
Vinüülplaat on salvestatud aastatel 1984-1986 ning välja antud alles 1989. aastal Melodija märgi all. Väljaandmist viivitasid plaadifirma otsingud sobivaimaks žanrimääratluseks.
Süntesaatoritel kõlavad Vähi teosed "Reverence / Fuuga kahele J. S. Bachi teemale", "Õhtumuusika" ning 3-osalised teosed Concerto grosso ja "Väravad". Peeter Vähi mängib Juno-60 ja Prophet-5 süntesaatoritel. Plaadil on kaastegevad Mati Kärmas viiulil, Andrus Vaht löökpillidel ning Ivo Sillamaa Juno-60 süntesaatoril.
Plaati kommenteerib Peeter Vähi, saate autor on Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.