Jonathan Harvey (1939–2012) õppis Tenbury St Michaeli kolledžis ja Cambridge'i St Johni kolledžis, omandas doktorikraadi Glasgow ja Cambridge'i ülikoolis ning õppis eraviisiliselt Erwin Steini ja Hans Kelleri juures. Aastatel 1977–1993 oli ta Sussexi ülikooli muusikaprofessor ning 1995–2000 USA Stanfordi ülikooli muusikaprofessor.
Pierre Boulezi kutsel töötas Harvey 1980. aastate alguses IRCAMis Pariisis ja see andis suuna tema edasisele karjäärile. Selles instituudis valmis rida teoseid ka ansamblile InterContemporain.
Lisaks on tema looming mõjutatud idamaade kunstist ja filosoofiast.
Harvey oli Southamptoni, Sussexi, Bristoli, Birminghami ja Huddersfieldi ülikooli audoktor, Academia Europaea liige ja pälvis 1993. aastal maineka Britteni auhinna. 2007. aastal omistati talle elutöö eest elektroonilise muusika alal Giga-Hertzi preemia. 2009. aastal pälvis ta mitu auhinda, sealhulgas esimese Briti heliloojana maineka Monaco prints Pierre'i preemia.
Harvey teoseid esitavad sageli paljud tuntud kollektiivid ja need kõlavad paljudel uue muusika festivalidel.
Kava:
Jonathan Harvey (1939-2012)
- Quantumplation (1973) flöödile, klarnetile, klaverile, löökpillidele, viiulile ja tšellole
- Ricercare una melodia (1984) flöödile ja elektroonikale
- Advaya (1994) tšellole, sämplerile ja live elektroonikale
- Cirrus Light (2012) sooloklarnetile
Ansambel U: esineb koosseisus: Tarmo Johannes (flööt), Helena Tuuling (klarnet), Merje Roomere (viiul), Levi-Danel Mägila (tšello), Vambola Krigul (löökpillid), Taavi Kerikmäe (klaver).
"URR" ehk "Ansambel U: Rahvusringhäälingus" on ansambel U: 2013. aastal alguse saanud kontserdisari, kus U: tutvustab erinevaid olulisi teemasid nüüdismuusikas.
Hooajas toimub 4 kontserti, mis toimuvad ERR-i uudistemaja 1. stuudios ning neid saab lisaks kohapeal külastamisele kuulata otseülekandes ja järelkuulamises Klassikaraadios.
Heliloojate tausta, teoseid ja teemat tutvustavad U: liikmed Taavi Kerikmäe ja Tarmo Johannes.
Otseülekanne Eesti Raadio 1. stuudiost. Toimetaja on Johanna Mängel.
Ooperiõhtu: Carmen, sigaretitüdrukud, härjavõitlejad ja kiremõrv Promsil
Maailmakuulus Glyndebourne´i ooperifestival külastas Londoni Royal Albert Halli 29. augustil, tuues kaasa ajaloo kõige kuumaverelisema ooperi – Bizet' "Carmen". Peaosas särav Tuneesia Kanada metsosopran Rihab Chaieb, kelle teismeliseiga möödus lauldes heavy metal bändis. Londoni Filharmooniaorkestrit juhatab dirigent Anja Bihlmaier. Klassikaraados esmaspäeval 16. septembril kell 19. Stuudios on Anne Aavik.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.