R 7. aprill, Tivoli Vredenburg, Utrecht (Ivo Heinloo)
Suure Reede kontsert
Hollandi raadio filharmooniaorkester ja Hollandi Raadio koor,dirigent Vassili Petrenko.
* Kavas: Wagner, Bruckner, Pärt.
Otseülekanne Hollandi Raadio vahendusel
T 11. aprill, Eesti Raadio 1. stuudio (Lisete Velt)
Weekend Guitar Trio 30
Stuudiokontsert
* Kavas: parimad palad ja üllatused.
R 14. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Triin Ruubel (viiul)
Dirigent Kristiina Poska
* Ülo Krigul – "Chordae"
* Pēteris Vasks – Viiulikontsert "Distant Light"
* Antonín Dvořák – Sümfoonia nr 9
R 14. aprill kell 11.00 – 19.30. Tallinna Metodisti kirik (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
XVII rahvusvaheline koorifestival "Tallinn 2023"
Laste-, noorte-, nais-, mees-, sega- ja kammerkooride konkurss ning kaasaegse muusika kategooria konkurss
L 15. aprill kell 15, EMTA kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
XVII rahvusvahelise koorifestivali "Tallinn 2023" Grande Prix
P 16. aprill kell 17, Estonia kontserdisaal (Kaisa Jõhvik)
Eesti Pillifondi gala
Eesti Pillifondi instrumentidel mängivad Hans Christian Aavik, Mari Poll,
Gloria Ilves, Katariina Maria Kits, Andrus Haav, Johanna Vahermägi,
Theodor Sink, Valle-Rasmus Roots, Kreeta-Julia Heikkilä (Soome),
Gustav Rørmark, Ariane Jebsen Alvestad (Norra)
* Vivaldi – "Aastaajad" (Le quattro stagioni)
* Piazzolla – "Buenos Airese neli aastaaega" (Las Cuatro Estaciones Porteñas)
Korraldab Eesti Kontsert
L 22. aprill, Ecology Pavilion, Mile End Park, London (Ivo Heinloo)
BBC Earth Day concert
Chineke! Orkester, Max Richter (klaver, süntesaatorid), Elena Urioste (viiul)
* Max Richter (1966) – "Four Seasons Recomposed"
* Antonio Vivaldi – "Aastaajad"
* Max Richter (1966) – "On the Nature of Daylight"
P 23. aprill kell 18, Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2023
"Kitarriookean"
Andre Maaker, Laur Joamets, Peeter Vähi & ansambel
E 24. aprill kell 18, Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2023
"Valter Ojakäär 100"
Marianne Leibur, Anett Tamm, Ewert Sundja & ansambel
T 25. aprill kell 18, Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2023
Džässiauhinnad
Trio: Kirke Karja, Etienne Renard, LudwigWandinger
K 26. aprill kell 19, Kultuurikatel (Johanna Mängel)
Eesti Muusika Päevad 2023
Tallinna Uue Muusika Ansambel
Last Words
* Toivo Tulev – "Six Last Words of Henry David Thoreau" sopranile ja 6 instrumendile (2016)
* Age Veeroos – "Outlines of a night" (2023, esiettekanne)
* Dror Feiler – Uudisteos (2023, esiettekanne)
* Sander Saarmets – "and the sky turned yellow" (2022, Eesti esiettekanne)
N 27. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Kaisa Jõhvik)
Festival KLAVER esitleb: Rahmaninov 150
Age Juurikas (klaver)
* Tubin – Variatsioonid eesti rahvaviisile
* Tubin – Sonatiin d-moll
* Rahmaninov – 13 prelüüdi op. 32
N 27. aprill kell 18, Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2023
Steve Coleman and Five Elements (USA)
N 27. aprill kell 21, Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2023
Sara Correia (Portugal)
R 28. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Eesti Muusika Päevad 2023
LHV auhinna üleandmine.
Eesti Riiiklik Sümfooniaorkester Normunds Šne juhatusel
* Tatjana Kozlova-Johannes – "Tumedad tiivad" löökpillidele ja sümfooniaorkestrile (2022, esiettekanne)
* Evelin Seppar – "Kraft" klarnetile ja sümfooniaorkestrile (2023, esiettekanne)
* Maria Rostovtseva – "Calcium Cooke 1959"
* Lepo Sumera – Sümfoonia nr 6
* Santa Ratniece – "Oreool" (2018)
L 29. aprill kell 16, Teaduste Akadeemia saal
Eesti Muusika Päevad 2023
Keelpillikvartett M4GNET
Robert Traksmann (viiul), Katariina Maria Kits (viiul),
Mart Kuusma (vioola), Siluan Hirvoja (tšello)
* Lauri Jõeleht – "Rosa mystica" (2023, esiettekanne)
* Jonas Tarm – Uudisteos (2023, esiettekanne)
* Mariliis Valkonen – "Tee kergusesse" (2023, esiettekanne)
* Kristo Klaus – "Maskott traavis" ("Kuhu?" nr 2) (2023, esiettekanne)
L 29. aprill kell 19, Mustpeade maja (Johanna Mängel)
Eesti Muusika Päevad 2023
Talvi Hunt (klaver), Karl Erik Laas (elektroonika)
* Jüri Tamverk – "Muusika Eduard Wiiralti gravüürides" (2023, esiettekanne)
* Tatjana Kozlova-Johannes – "Mat' Selesnya" prepareeritud klaverile ja kõrivoolikutele (2022)
* Malle Maltis – "Waters Flow Their Ways" klaverile ja elektroonikale (2023, esiettekanne)
* Elo Masing – "Bird Music for Trees 3" sooloinstrument ja elektroonika
* Arash Yazdani – "WinterWolf" klaverile ja elektroonikale (2023, esiettekanne)
L 29. aprill kell 19, Estonia kontserdisaal (salvestus) (Kersti Inno)
Rahmaninov 150
Marcel Johannes Kits (tšello) Sten Heinoja (klaver)
* Stravinski – "Itaalia süit" tšellole ja klaverile
* Britten – Sonaat tšellole ja klaverile op. 65
* Rahmaninov – Kaks pala tšellole ja klaverile op. 2
* Rahmaninov – Sonaat tšellole ja klaverile op. 19
Kontserdi korraldab Eesti Kontsert
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.