Kell 13:
- Külaline on helilooja, helikujundaja ja elektronmuusik Sander Saarmets.
Äsja lõppenud festivalil Eesti Muusika Päevad oli ta üks enimesitatud autoreid, kokku kõlas tema looming 4 kontserdil.
Saarmetsa peamine lähteallikas on heli kui fenomen kogu oma ilus, võimsuses ja hapruses.
Lisaks huvitavad teda poolavatud süsteemid, mis võimaldavad nii mängijatel kui ka kuulajatel labürintidesse ära eksida.
Tema teos "and the sky turned yellow" ansamblile ja elektroonikale osaleb maikuus 69. rahvusvahelisel heliloojate rostrumil Haagis. - Saage tuttavaks – noor helilooja Anna-Margret Noorhani.
Tema loominguline väljund on märkimisväärselt lai, ulatudes orkestriteostest audiovisuaalsete installatsioonideni.
Esteetika poolest on ta siiani olnud väga paindlik, pidades oluliseks väljakutseid erinevate kompositsioonistiilide kokkusegamises.
Praegu huvitab heliloojat peamiselt pulseeriva energiaga eksperimenteerimine ning kaasaegse klassikalise- ja levimuusika kombineerimine. See peegeldub ka teoses "METRO 8", mis esindab tänavu Eestit 69. rahvusvahelisel heliloojate rostrumil Haagis.
Anna-Margret Noorhani räägib kompositsiooniõpingutest Lyonis, helikeele kujunemisest ja peamistest inspiratsiooniallikatest. - Seni peamiselt online-kunstiga tegelenud loominguline platvorm eˉlektron astub järgmise sammu ning avab Tallinnas, aadressil Kopli 27 uue kunstisaali.
Uksed avanevad kolmandat korda toimuva rahvusvahelise Kõheda vastasmõju festivaliga, mille seekordne programm on inspireeritud uue ruumi multifunktsionaalsusest.
Kunstisaalist ja festivalist räägib eˉlektroni kunstiline juht Hendrik Kaljujärv.
Kell 14:
- Külaline on helilooja Age Veeroos.
Age Veeroos õppis kompositsiooni Eesti muusika- ja teatriakadeemias Eino Tambergi ja Helena Tulve juhendamisel. Magistriõppes täiendas ta end Karlsruhe kõrgemas muusikakoolis Wolfgang Rihmi juures.
Ta on osalenud heliloojate kursusel IRCAMis, suvekoolis Acanthes Arditti keelpillikvarteti liikmete käe all, meistriklassides Salvatore Sciarrino, Georg Friedrich Haasi, Betsy Jolasi jt juures. Praegu õpetab ta noori kompositsiooniõpilasi Tartus Heino Elleri nimelises muusikakoolis.
Veeroosi loomingunimistu põhiosa moodustab kammermuusika. Tema muusikale on iseloomulikuks peetud kaemuslikku aja- ja kõlakäsitlust, lakoonilisust ja minimalistlikku vormiselgust.
Täna, 11. mail tähistab Age Veeroos oma ümmargust sünnipäeva.
Vestleme heliloojaga talle olulistest teostest ja nende kirjutamisest ning kuulame helinäiteid.
Saatejuht on Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.