- Kirjanik ja kunstnik Maarja Undusk kõneleb teosest "Heleda mõtte laast. Ellen Niit" (Tammerraamat, 2022).
Festivali eel meenutab ta lapsepõlve aadressil Harju 1, kirjanduselu Nõukogude Eestis ning avab Ellen Niidu ja Jaan Krossi suhtumisi.
Maarja Unduski ja Eero Epneri vestlust festivalil toimub reedel, 26. mail kell 18 Kirjanike Maja musta laega saalis. - Mida on tänapäeva ühiskonnal pistmist müütilise basiliskiga?
Muusik ja kirjanik Kadri-Ann Sumera selgitab, kuidas "madude minimalistliku disaini lumm" muutus tema jaoks pandeemiaeelse maailma võrdpildiks ning kuidas sündis tema esikromaan "Basiliski lapsed" (Varrak, 2022):
"Inimeste hirme peaks igal juhul tõsiselt võtma, isegi kui need tunduvad meile jaburad ja ebaratsionaalsed, sest neil on omadus muutuda vähemalt peades reaalsuseks ja siis nad juba ongi päris…" mõtiskleb autor.
Festivalil HeadRead toimub kohtumine Kadri-Ann Sumeraga neljapäeval, 25. mail kell 16 Kirjanike Maja musta laega saalis. - Üks festivali sünni juures olnud autoreid oli Eeva Park, kes esitab sates luuletusi kogudest "Metsalise loits" (2018) ja "Oda jälg õhus" (2014).
"Gogoli" sümboolseks teenäitajaks on ukraina-vene kirjanik Nikolai Vassiljevitš Gogol, kelle näidendid ja jutustused on veel kakssada aastat pärast autori surmagi ärksamatele mõtlejatele eeskujuks.
Nii püüab saadegi tegeleda nii päevakajalisemate kui ajatumate teemadega. Sõna saavad autorid, tõlgendajad ja tõlkijad, praktikud ja teoreetikud, kõlavad analüüsid ja arvamused, aga ka spekulatsioonid ja ennustused.
Kohtuvad kõrge ja madal, kusjuures võimalust mööda püütakse vältida surmtõsidust.
Saatejuht on Kaisa Ling ja toimetaja Maia Tammjärv.
Eetris laupäeval, 13. mail kell 10.
Kordub esmaspäeval kell 14.
- Kuula ka teisi saateid:
https://klassikaraadio.err.ee/1608949580/gogol-kas-laulukirjutaja-on-kirjanik/
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.