Seekordse saate peategelane on meile hiljuti sisse talutud elegantne krevett kuid vaatluse all on ka meie vanimad võõrliigid – liiva-uurikkarp, tõruväk ja rändkarp.
Juttu tuleb ka võõrusest kui teadasaamise ühest käimapanevast jõust.
Päris läbinisti ei saa me ilmselt tundma ühtegi eset ega olendit, ka iseennast mitte. Nii on igas tuttavas natuke võõrast ja igas võõras pisut oma.
Seekordne saade aitabki meil taaskord loodusega vähem võõraks jääda.
Saatesarja "Looduse leksikon" pealkirja avab Lennart järgmiselt:
"Kui raamaturiiulist võetud leksikoni sirvimist saadab raamatulehtede sahin, siis looduse leksikon avaneb meile kirju helimaastiku ja teinekord ka eriskummaliste häälte saatel. Kuuldub tuntud ja tundmatuid, loodus ei ole kunagi sama kõlaga, igakord natuke teistmoodi tuules. Looduses on ka lehtede koori ampluaa laiem – mühast puuvõrades krabistamiseni metsapõrandal."
"Looduse leksikon avaneb kõigile, kes teda "lehitseda" soovivad. Kuid ta avaneb meile teisiti kui raamat: loodusel on oma loogika ja teinekord on see nii keerukas, et üllatume tihti teemades, kuhu oma loodusrännakutel satume," räägib Lennart Lennuk.
Lennart Lennuk on bioloog, Eesti Loodusmuuseumi näituste kuraator ja kogude osakonna juhataja ning Eesti Looduseuurijate Seltsi asepresident.
"Looduse leksikon" on eetris pühapäeviti kell 9.
Kordub kolmapäeviti kell 21.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.