Hilisõhtune kontserdikava on üles ehitatud tähesära ja kuuvalguse temaatikale. Muuhulgas kõlab Oscarile nomineeritud Hans Zimmeri muusika filmist "Interstellar".
Anna Lapwoodi peetakse üheks tänapäeva klassikalise muusika suurimaks staariks. New York Times on teda nimetanud "maailma kõige nähtavamaks organistiks". Lapwood kogub TikTokis ja Instagramis avaldatud videotega regulaarselt miljoneid vaatamisi. Royal Albert Hallis varahommikul või hilisõhtuti salvestatud videotel räägib ta oma muusikuelust ja orelist ning demonstreerib selle võimalusi. Tema postitused on saanud tuntuks teemaviitega #playlikeagirl (ee #mänginagutüdruk).
Londonis Royal Albert Hallis asuv suur orel on hetkel Liverpooli katedraali suuroreli järel suuruselt teine orel Ühendkuningriigis. Pilli ehitas Henry Willis & Sons 1871. aastal ning toona oli see oma nelja manuaali ja 111 registriga maailma suurim orel. Hiljem ehitas pilli ümber Mander Organs. Täna on orelil 147 registrit ning alates 2004. aasta taastamisest 9999 orelivilet.
Royal Albert Halli orelil on sisse mängitud näiteks Disney ulmefilmi "Tron" lõpumuusika ja muu hulgas kõlab see ka Pink Floydi albumil "The Endless River".
COVID-19 pandeemia ajal loodi filmi- ja telehelilooja James Everingham algatusel virtuaalse oreli platvorm ehk omamoodi näidisraamatukogu, kust on võimalik pilli igat nüanssi jälgida. Orelile on pühendatud isiklik koduleht ja Twitteri konto.
Hilisõhtusel kontserdil Royal Albert Hallis on ettekandel nüüdisheliloojate Kristina Arakelyani, Ghislaine Reece-Trappi, Olivia Belli ja Philip Glassi teosed ning muusiku suure lemmiku Hans Zimmeri looming.
Kontsert on salvestatud 25. juulil 2023 Royal Albert Hallis.
Stuudios on Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.