Hommikul kell 10 saavad kuulajad ja stuudiokülalised testida oma muusikalist kirjaoskust ning kirjutavad Siim Aimla juhtimisel diktaati.
Järgneb neljatunnine soovide ja tervituste kontsert, mida juhivad Kersti Inno, Jaak Jõekallas, Lisete Velt ja Kristjan Pihl.
Klassikaraadio sünnipäevakontserdil kell 19.05 esineb noor pianist Tähe-Lee Liiv.
Klassikaraadio peatoimetaja Tiia Tederi sõnul on koostöö noorte muusikutega raadio jaoks väga oluline. "Kui Klassikaraadio algusaastail olid kõik muusikud, kelle loomingut ja esitusi me mängisime, Klassikaraadiost vanemad, isegi sajandeid vanemad, siis nüüd on toimunud muutus ja üha rohkem musitseerivad eetris muusikud, kes on Klassikaraadiot kuulates üles kasvanud. Tähe-Lee nende hulgas."
Tähe-Lee Liivi muusikukarjäär sai hoo sisse 2019. aastal, mil noor talent võitis ETV ja Klassikaraadio konkursi "Klassikatähed". Klassikaraadio sünnipäevakontserdil esitab pianist eesti heliloojate teoseid, kaastegev on Tallinna Keelpillikvartett. Õhtut juhib Johanna Mängel.
Kontserdile järgneb sünnipäevapidu. Muusika valivad Klassikaraadio külalised, kes jagavad ka oma mõtteid otse-eetris.
Päeva viimase saate "Fantaasia" teevad Tallinna Kammerorkestri muusikud. Orkester tähistab samuti 1. aprillil sünnipäeva.
Klassikaraadio alustas tööd 1. aprillil 1995 ja mängib mitmesugust väärtmuusikat barokist džässini, etnomuusikast nüüdishelikunstini, kultuurisaateid ja uudiseid.
Oluline osa Klassikaraadio kavast on muusikasündmuste vahendamine otseülekandes, kontserdisaalidest Eestis ja kaugemal.
Kantar Emori auditooriumiuuringute andmeil kuulas Klassikaraadiot 2023. aasta teises pooles keskmiselt 58 000 kõrvapaari nädalas.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.