Seeneaeg algas sel aastal varakult. Seenel käies kerkib ikka küsimus, ega korjatav seen mürgine ole. Just mürgist ja seentest Lennart Lennuk seekord jutustabki.
Mis on mürk? Millal see võib tappa, millal meeleseisundit mõjutada ja millal võib mürgist saada hoopis ravim? Neile küsimustele otsib Lennart Lennuk vastust. "Meid juhatab sel teekonnal vast üks kuulsamaid ja tähenduslikumaid mürgiseeni – punane kärbseseen," räägib Lennuk.
Lennart Lennuk on bioloog, Eesti Loodusmuuseumi näituste kuraator ja kogude osakonna juhataja ning Eesti Looduseuurijate Seltsi asepresident.
Saate helimontaaži autor on Jasper Lina.
"Looduse leksikon" on eetris pühapäeviti kell 11 ja kordub kolmapäeval kell 21.
Saate autor on bioloog Lennart Lennuk. Saade on Klassikaraadio eetris pühapäeviti kell 10.05
Kui raamaturiiulist võetud leksikoni sirvimist saadab raamatulehtede sahin, siis looduse leksikon avaneb meile kirju helimaastiku ja teinekord ka eriskummaliste häälte saatel. Kuuldub tuntud ja tundmatuid, loodus ei ole kunagi sama kõlaga, igakord natuke teistmoodi tuules. Looduses on ka lehtede koori ampluaa laiem - mühast puuvõrades krabistamiseni metsapõrandal.
Looduse leksikon avaneb kõigile, kes teda "lehitseda" soovivad. Kuid ta avaneb meile teisiti kui raamat: loodusel on oma loogika ja teinekord on see nii keerukas, et üllatume tihti teemades, kuhu oma loodusrännakutel satume.
Lennart Lennuk on bioloog, Eesti Loodusmuuseumi näituste kuraator ja kogude osakonna juhataja ning Eesti Looduseuurijate Seltsi asepresident.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.