Kell 13:
- Stuudios on Tallinna uus linnaarhitekt Andro Mänd, kellega räägime kultuurirajatiste võimalikkusest ja võimatusest meie pealinnas.
Milline on linnaarhitekti vaade riiklikult tähtsatele kultuuriobjektidele ja nende valimisprotsessile, Estonia teatri küsimusele ning hetkel renoveeritavatele või rajatavatele kultuurirajatistele nagu Rahvusraamatukogu, Tallinna Kunstihoone, Linnateater ja ERRi uus telemaja?
Kuidas on võimalik päästa Linnahall - meie Versailles keset popsihurtsikuid?
Kas geopoliitiliselt ja majanduslikult ebastabiilne aeg on kultuurirajatiste jaoks võimalus või patiseis? - Festival "Kammermuusika Fotografiskas" paneb Telliskivi loomelinnakus helisema ameerika ja inglise muusika.
Kuulame, kuidas kõlasid teosed peaproovis ja mida rääkisid festivali põhijõud õed Kärt Ruubel ja Triin Ruubel.
"Mulle tundub, et kui sa lähed esinema, siis su instrument ei ole ainult see pill, mida sa mängid, vaid ka see ruum, milles sa teda mängid," ütles Triin.
"Kuna kammermuusikas veedetakse proovi tehes nii palju aega koos, siis on oluline, et need inimesed ei ole mitte ainult esmaklassilised muusikud, vaid ka tõesti toredad inimesed," lisas Kärt.
Kell 14:
- Muinastaide koda Lahemaal vahendab sõnumeid aastatuhandete tagant.
Võsupere küla vanasse poehoonesse rajatud muuseum keskendub Äänisjärve kallastelt avastatud kaljujoonistele, mida käisid aastakümneid uurimas ja kaardistamas ekspeditsioonirühmad Eestist.
Muinastaide koda tutvustab selle asutaja Väino Poikalainen, kes käis Äänisjärve kallastel aastatel 1982-2015 ning on leitu koos Enn Ernitsaga põhjalikult katalogiseerinud.
Kuidas sai EPA piimandusprofessorist kaljujooniste asjatundja?
Väino Poikalaineniga koos käis ekspeditsioonidel ka tema poeg Risto Iljas, kes on nähtu-kuuldu talletanud oma muusikasse.
Saatejuht on Miina Pärn.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.