Eile avati kunstnike Triinu Jürvese, Kaarel Kütase ja Villem Jahu ühisnäitust "Haruteel".
Kunstnike sõnul on näituse eesmärgiks rääkida abstraktset lugu, kus iga detail on tähenduslik ainult terviku osana. "Maalilised fragmendid tähistavad astutud samme ja sõidetud kilomeetreid," sõnasid nad. Kunstnikud jagasid mõtteid näituse ja interdistsiplinaarsuse kohta paar päeva enne "Haruteel" avamist.
10:22:46Maurice Ravel - Ma Mere l´Oye. Cinq pieces enfantines - "Les entretiens de la Belle et de la Bete"Cincinnati Symphony OrchestraDirigent Paavo Järvi
10:26:56Dmitri Šostakovitš - Avamäng muusikast multifilmile "Muinasjutt papist ja tema sulasest Baldest"NSVL Riiklik Akadeemiline Sümfooniaorkester
10:28:23Fritz Kreisler - Imeilus RosmarinYo-Yo Ma (tšello), Patricia Zander (klaver)
"Kunstiministeerium" keskendub kunstimaailma päevakajaliste ja ajatult relevantsete teemade käsitlemisele. Saade on Klassikaraadio eetris laupäeviti kell 10.
Kunstielu sündmusi kajastab ja uurib Aleksander Metsamärt.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.