Jenny Siimon oli legendaarne Eesti lauljatar nii ooperis kui kontserdilavadel, hinnatud laulupedagoog ning ühe Eesti muusikutedünastia esiema.
Saates räägivad tema tütretütar, viiuldaja Mari Tampere-Bezrodnõi, õpilased Ludmilla Dombrovska, Henn Eerik ja Mati Palm, lühiintervjuus ka õpilane Liidia Panova.
Kordub saade, mis valmis Jenny Siimoni 100. sünniaastapäevaks.
Saate autor on Kersti Inno. (ERR 2005)
Jenny Siimon (6.02.1905 – 3.04.1982) alustas tööd “Estonia ” teatri ooperisolistina 1936. aastal. Ta on olnud solist 25 ooperilavastuses, vokaalsümfoonilistes suurvormides ja andnud rohkesti kontserte nii kodu- kui välismaal.
Jenny Siimoni nimi on loendamatuid kordi seisnud kontserdikuulutustel ja kavalehtedel — 1930-ndate algusest seitsmekümnendateni. Tal oli eriliselt mahukas repertuaar vanast klassikast kuni nüüdisloominguni, eelistatult eesti heliloojate teosed.
Jenny Siimon oli ainus Eesti interpreet, keda tema eluajal kutsuti regulaarselt igal aastal Moskva ja Leningradi kõige hinnatumatesse kontserdisaalidesse esinema täismõõduliste muusikaklassikale pühendatud sooloõhtutega. Sageli andis ta kontserte koos organist Hugo Lepnurmega.
Aleksander Arderi ja Linda Sauli kõrval oli Jenny Siimon üks kolmest legendaarsest Tallinna Konservatooriumi lauluõpetajast, tegutsedes pedagoogina viis aastakümmet.
Tema õpilaste hulgas olid Teo Maiste, Mati Palm, Harald Uibo, Lehte Mark, Liidia Panova, Enno Eesmaa, Meta Kodanipork, Linda Köögard-Toomsalu, Ellen Laidre, Silvia Urb, Georg Metssalu, Harri Vasar, Verner Gerretz, Henn Eerik jt.
Henn Eerik:
“Meelde jääb Jenny Siimoni väide, et kui sul kord on juba oma õpilased, siis alles mõistad, mida tähendab laulmise õpetamine.”
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.