P 1. aprill kell 13 Eesti Raadio I stuudio (Marge-Ly Rookäär)
Klassikaraadio pop-up sünnipäevakontsert
Esinevad Eesti Raadio laululapsed, dirigendid Kadri Hunt ja Kaie Tanner.
K 4. aprill kell 19 Mustpeade Maja (Miina Pärn)
Tallinna Kammerorkester 25
Ardo Ran Varres (šansoneer)
Tallinna Kammerorkester
Solist ja dirigent Risto Joost
* Steve Reich – “Clapping Music”
* Steve Reich – “Duo for Two Violins and String Orchestra”
(solistid Harry Traksmann ja Olga Voronova)
* John Cage – “Water walk” (solist Risto Joost)
* Heinz Karl Gruber – “Frankenstein”
* Jonas Tarm – uudisteos
R 6. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Klassikatähed 2018. Finalistide galakontsert
Kontserdi korraldajad Eesti Rahvusringhääling, Eesti Kontsert, ERSO
Soleerivad konkursi finalistid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Mihhail Gerts
L 7. aprill kell 18 Eesti Raadio I stuudio (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Eesti uue koorimuusika kontsert.
Esinevad Eesti Raadio Laulustuudio mudilaskoor (dirigent Kaie Tanner), Rahvusooper Estonia noormeestekoor (dirigent Hirvo Surva), lastekoor Ellerhein (dirigendid Anneli Mäeots ja Mari Roos), kammerkoor Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav), Kammerkoor Helü (dirigent Küllike Joosing) ja Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor (dirigent Ingrid Kõrvi
L 7. aprill kell 18 Mustpeade Maja (Kersti Inno)
Tallinna Kammerorkester 25 Galakontsert
Kalle Randalu (klaver)
Dirigendid Tõnu Kaljuste, Juha Kangas, Jaakko Kuusisto, Risto Joost
Tallinna Kammerorkester
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
* Erkki-Sven Tüür – “Illusioon”
* Jean Sibelius/Jaakko Kuusisto – 5 Danses Champetres op. 106
* Pehr-Henrik Nordgren – “Pelimannimuotokuvia” op. 26
* Wolfgang Amadeus Mozart – Klaverikontsert nr. 14 Es-duur, KV 449
* Lepo Sumera – “Concerto per voci e strumenti”
T 10. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Kontserdisari “Klaveriõhtu”
Sten Heinoja (klaver)
* Schubert – Neli ekspromti op. 90
* Beethoven – Sonaat nr. 21 C-duur “Waldstein”
* Skrjabin – Valik prelüüde
* Prokofjev – Sonaat nr 7 B-duur
N 12. aprill kell 18 Mustpeade Maja (salvestus) (Kersti Inno)
Kivimäe virtuoosid
TMKK solistid ja Tallinna Kammerorkester
Dirigent Lauri Sirp
N 12. aprill kell 19 Niguliste muuseum-kontserdisaal (Anne Prommik)
Eesti Muusika Päevad 2018
Avakontsert. Püha ruum
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Eesti Rahvusmeeskoor
keelpillikvartett Prezioso
Kaspars Putniņš, Mikk Üleoja
* Kavas: Tatjana Kozlova-Johannes, Maria Kõrvits, Riho Esko Maimets, Kristo Matson, Gerta Raidma (konkursi “Noor helilooja 2017” võitja), Kristjan Randalu
R 13. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel, Anne Prommik)
Püha Magma
Kontserdi korraldaja ERSO koostöös festivaliga EMP
Heigo Rosin löökpillid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Risto Joost
* Toivo Tulev – 3 sümfooniat (esiettekanne)
* Age Veeroos – Uus teos sümfooniaorkestrile (esiettekanne)
* Erkki-Sven Tüür – Sümfoonia nr 4 “Magma” löökpillidele ja sümfooniaorkestrile
L 14. aprill kell 16 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja (Johanna Mängel)
Eesti Muusika päevad 2018
Kõla = Värv
Kadri-Ann Sumera, Tammo Sumera, Oliver Kulpsoo
* Kavas: Liisa Hirsch, Kristjan Kõrver, Märt-Matis Lill, Mart Saar, Mari Vihmand
L 14. aprill kell 18 Mustpeade Maja Olavi saal (Anne Prommik)
Eesti Muusika Päevad 2018
“Sünni ja surma laulud”
YXUS Ensemble ja Iris Oja (metsosopran)
* Kuldar Sink – “Surma ja sünni laulud” F. G. Lorca tekstidele
T 17. aprill kell 18 Tallinna Filharmoonia Mustpeade maja (Johanna Mängel)
Eesti Muusika Päevad 2018
Ebakindluse propaganda
Arash Yazdani doktorikontsert
Ansambel U:, Tallinna Uue Muusika Ansambel, Ensemble du Bout du Monde (Šveits), Rahvusooper Estonia löökpilliduo, EMTA tudengid
* Kavas: Arash Yazdani
K 18. aprill kell 19 Eesti Raadio I stuudio, Uudistemaja (Lisete Velt)
Rein Rannap – Selfid klassikutega
Online-kontsert
N 19. aprill kell 20 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel, Lisete Velt)
Eesti Muusika Päevad 2018
Lõppkontsert. Silmapiiri joon
Yxus Ensemble, Kaspar Mänd
* Kavas: Robert Jürjendal, Jüri Reinvere, Helena Tulve, Erkki-Sven Tüür, Pärt Uusberg, Ardo-Ran Varres
L 21. aprill kell 18 Tallinna Metodisti kirik (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Eesti Meestelaulu Selts 30.
Kontsert “Laulis isa, laulis poega”
Tallinna Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor (dirigent Peeter Perens)
Tallinna Poistekoor (dirigent Lydia Rahula)
L 21. aprill kell 17.30 Vaba Lava (Ivo Heinloo, Tiit Kusnets)
Jazzkaar 2018
Heikko Remmel Quartet
P 22. aprill kell 16 KUMU auditoorium (Johanna Mängel)
Jacob de Haani projektiorkester
P 22. aprill kell 19.00 Vaba Lava (Ivo Heinloo, Tiit Kusnets)
Jazzkaar 2018
Estonian Dream Big Band 30
T 24. aprill Vaba Lava kell 18 (Ivo Heinloo, Tiit Kusnets)
Jazzkaar 2018
“Tormis jääb”
Eesti Filharmoonia Kammerkoor, dirigent Kaspars Putninš & Jaak Sooääre ansambel
K 25. aprill kell 21 (Ivo Heinloo, Tiit Kusnets)
Jazzkaar 2018
Danske Jazziauhinnad
The Bad Plus
N 26. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Kontserdisari “Oratorio” Muusikaline Balti kett
Eesti Rahvusmeeskoor, Leedu Riiklik Kammerorkester
Solistid: Ka Bo Chan (kontratenor), Valter Soosalu (tenor), Ott Indermitte (bariton)
Dirigent Mikk Üleoja
Kavas:
* Janulyte – “Here at the quiet limit” (2018, esiettekanne)
* Vasks – “Musica Appassionata”
* Tüür – “Questions ...”
R 27. aprill kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Dvořák Ja Ravel
Auli Lonks (klaver)
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Paul Mägi
* EMTA kompositsioonieriala tudengi uudisteos
* Maurice Ravel – Klaverikontsert G-duur
* Antonín Dvořák – Sümfoonia nr 8 G-duur, op. 88
L 28. aprill kell 20.30 Punane Maja (salvestus) (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2018
Anna Põldvee Quartet
P 29. aprill kell 20 Vaba Lava (Ivo Heinloo)
Jazzkaar 2018
Bill Evans Petite Blonde II – 25 anniversary tour (USA)
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.