K 3. oktoober kell 19 Jaani kirik (Marge-Ly Rookäär)
Veere, veere, päevakene
Collegium Musicale sünnipäevakontsert Pärt Uusbergi loomingust
Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav
N 4. oktoober kell 19 Mustpeade Maja (Kersti Inno)
Tallinna Filharmoonia hooaja avakontsert
Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost
Alberto Ferro (klaver, Itaalia)
Leho Karin (tšello)
Kavas:
* Felix Mendelssohn Bartholdy – Keelpillisümfoonia nr 1 C-duur
* Felix Mendelssohn Bartholdy – Klaverikontsert nr 1 g-moll, op. 25
* Helena Tulve – "Tundmatuis vetes" tšellole ja kammerorkestrile (maailmaesiettekanne)
* Ludwig van Beethoven – Sümfoonia nr 1 C-duur, op. 21
R 5. oktoober kell 19 Riia Suurgildi saal (Lisete Velt, Johanna Mängel)
Läti Rahvusorkestri hooaja avakontsert
Läti Rahvusorkester, dirigent Andris Poga
Albrecht Mayer (oboe, Saksamaa)
* Peteris Vasks – Musica appassionata
* Peteris Vasks – Oboekontsert (esiettekanne)
* Anton Bruckner – Sümfoonia nr 6
L 6. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Rudolf Buchbinder (klaver, Austria)
Kavas:
* Bach – Inglise süit nr 3 g-moll
* Beethoven – Sonaat nr 23 f-moll "Appassionata"
* Schubert – Klaverisonaat B-duur
E 8. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Irina Zahharenkova (klaver)
Kavas:
* Debussy – Klaveripalade tsükkel "Lastenurk"
* Ravel – "Öine Gaspard"
* Rahmaninov – Sonaat nr.1 d-moll
T 9. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Festival Klaver
Lauri Väinmaa (klaver)
Vahetekstid Jüri Aarma
Kavas:
* Urmas Sisask – "Põhjapolaartaevas" (4. osa koguteosest "Tähistaeva tsükkel")
N 11. oktoober kell 20 Mustpeade Maja (Ivo Heinloo)
Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja Valge saal
Raivo Tafenau (saksofon), Sergio Bastos (vokaal, kitarr, Brasiilia)
Ricardo Padilla (löökpillid, Tšiili), Petteri Hasa (trummid, Soome)
Meelis Vind (klarnet), Mihkel Mälgand (kontrabass)
R 12. oktoober kell 20 Niguliste (salvestus) (Miina Pärn)
Arvo Pärdi Keskuse avamiskontsert
Graindelavoix
Eetris kell 22.05
R 12. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Festival Klaver
Sten Lassmann (klaver)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Vello Pähn
Kavas:
* Debussy – Kolm nokturni
* Stravinski – Süit balletist "Tulilind"
* Prokofjev – Kontsert klaverile ja orkestrile nr 2
L 13. oktoober kell 19.30 Laulasmaa, Arvo Pärdi Keskus (Nele-Eva Steinfeld, Lisete Velt)
Arvo Pärdi Keskuse avamine
P 14. oktoober kell 17 Arvo Pärdi Keskus (Johanna Mängel)
Arvo Pärdi Keskuse esimese hooaja avakontsert
Anne Akiko Meyers (viiul, USA)
Akira Eguchi (klaver, Jaapan)
* Arvo Pärt, John Corigliano, Wolfgang Amadeus Mozart, Philip Glass, Bach/Gounod
P 14. oktoober kell 18 Kadrioru loss (salvestus) (Anne Prommik)
Eesti romanss
Kontserdisari "Helisevad šedöövrid"
Arete Kerge (sopran), Mihkel Poll (klaver)
* Mart Saar, Artur Kapp, Eugen Kapp, Eduard Oja, Adolf Vedro, Lydia Auster, Juhan Aavik, Tuudur Vettik, Tõnu Kõrvits
T 16. oktoober kell 19 Eesti Raadio 1. stuudio (Johanna Mängel)
URR-20
Ansambel U: 15
*Tatjana Kozlova-Johannes - "Circles"
*John Cage - "Child of Tree"
*Ivan Fedele - "Immagini da Escher"
T 16. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Kersti Inno)
Kontserdisari "i nagu interpreet"
Juhan Tralla (tenor), Sten Heinoja (klaver)
* Kavas Mart Saare soololaulud
R 19. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi
Solist Signe Sõmer (klarnet)
* Bach/Stokowski – Aaria orkestrisüidist nr 3
* Wolfgang Amadeus Mozart – Klarnetikontsert A-duur
* Ludwig van Beethoven – Sümfoonia nr 4 B-duur
R 19. oktoober kell 19 Vanalinna Muusikamaja (salvestus) (Ivo Heinloo)
Reval Folk
Maria Kalaniemi (Soome)
Tuulikki Bartosik ja Mordva meestelaulu ansambel Toorama
R 26. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Nele-Eva Steinfeld)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi
Solist Zuill Bailey (tšello)
* Samuel Barber – "Adagio" keelpillidele
* Michael Daugherty – Tšellokontsert "Hemingway lood" ("Tales of Hemingway")
* Charles Ives – Sümfoonia nr 2
* Frank White Meacham – "American Patrol"
* Edwin Eugene Bagley – "National Emblem"
* John Philip Sousa – "The Stars and Stripes Forever"
P 28. oktoober kell 19 Eesti Raadio 1. stuudio (Johanna Mängel)
HELIjaKEEL hooaja avakontsert
UNI. Jüri Reinvere ja Larin Paraske. Soome-ugri rahvaste loodususundid
Esitajad: Toomas Vavilov (klarnet), Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Tammo Sumera (elektroonika), Janika Oras (hääl), Diana Liiv (klaver).
*Jüri Reinvere - "Liivi itk"
*Jean Sibelius - "Uni"
*Jüri Reivere - uudisteos
Larin Paraske looming
Vestlusring loodususunditest ja soome-ugri rahvastest. Räägivad Andres Heinapuu, Taisto Raudalainen, Janika Oras, Jüri Reinvere, modereerib Madis Arukask.
K 31. oktoober kell 17 Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum (salvestus) (Johanna Mängel)
Käsikirjaõhtu. Olav Ehala
Vestlust juhib Kristo Matson
K 31. oktoober kell 19 Suurgildi hoone (Johanna Mängel)
Festival Afekt
Hashtag Ensemble
* Wojciech Blecharz – "Small Talks" (2012)
* Jagoda Szmytka – "Per-O" (2008)
* Wojciech Błażejczyk – "String Music" (2015)
* Age Veeroos – "Enesekaotus" (2002)
* Rebecca Saunders – "Vermilion" (2003)
* Agata Zubel – "What is the Word" (2012)
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.