Oboemängija Ingely Laiv sai laiemalt tuntuks populaarse telekonkursi "Klassikatähed" kaudu, kus ta pälvis möödunud hooajal II koha ja finalistide galakontserdil ERSO eripreemia.
Muusik tunnistab, et selles saates osalemine andis talle palju enesekindlust, kogemust, suhtlemisoskust, närvitrenni.
2018. aastal lõpetas Ingely Laiv Karlsruhe muusikaülikoolis bakalaureuseõppe professor Thomas Indermühle oboeklassis ning töötab praegu Rahvusooper Estonia orkestris oboerühma kontsertmeistrina.
ERSO ees soleerimine on tema jaoks olnud lapsepõlvest peale suureks unistuseks.
Ingely soleerimisel kõlab W. A. Mozarti oboekontsert, mis on kogu oboerepertuaari üks enim mängitud teoseid.
Solsiti sõnul on kaunis klassitsistlik kontsert tehniliselt väga nõudlik.
"Eriliselt ilusaks pean selle kontserdi teist osa, mis toob välja oboe tooni lummuse. Lõbus ja mozartlikult krutskeid täis kolmas osa toob naeratuse näole," on Ingely öelnud.
Õhtu avateos on Richard Straussi sümfooniline poeem "Don Juan", mis põhineb Austria poeedi Nikolaus Lenau lõpetamata jäänud värssdraamal "Don Juan". Lenau versioonis üritab Don Juan leida ideaalset naist, ent tema mitteleidmisel langeb peategelane melanhooliasse ning soovib omaenese surma.
Kontserdi teises pooles tuleb ettekandele Felix Mendelssohni sümfoonia nr 5 ehk "Reformatsioonisümfoonia", mille kirjutamisega alustas helilooja 1829. aasta detsembris.
Nagu paljude Mendelssohni teoste puhul, on ka see sümfoonia tõukunud hegellikust muusikaesteetikast ning selle aluseks on muusikaväline idee.
Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees on esmakrodselt itaalia päritolu dirigent Giordano Bellincampi, kes suurema osa ajast on elanud Taanis.
Ta on Aucklandi filharmoonikute ja Kristiansandi sümfooniaorkestri peadirigent ning eelnevalt on ta tegutsenud ka Kopenhaageni filharmoonikute ja Århusi Taani Rahvusooperi peadirigendina.
Kava:
- Richard Strauss (1864–1949) – Sümfooniline poeem "Don Juan", op. 20 (1888)
- Wolfgang Amadeus Mozart (1756–1791) – Oboekontsert C-duur, KV 314 (1777)
- Allegro aperto
- Adagio ma non troppo
- Rondo. Allegretto - Felix Mendelssohn (1809–1847) – Sümfoonia nr 5 "Reformatsioonisümfoonia" ("Reformations-Sinfonie"), op. 107 (1830)
- Andante. Allegro con fuoco
- Allegro vivace
- Andante
- Andante con moto. Allegro vivace. Allegro maestoso
Otseülekanne Estonia kontserdisaalist.
Kontserdi helirežissöör on Aili Jõeleht, toimetaja Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.