Saatekülaline on koorijuht Mariell Aren, kes pälvis Arvo Ratasseppa fondi stipendiumi. Intervjuu Arva Ratassepaga Eesti Raadio arhiivist. Saatejuht on Marge-Ly Rookäär.
Kell 13:
Saatekülaline on koorijuht Mariell Aren, kes pälvis eile Arvo Ratasseppa fondi stipendiumi. Mariell Aren (1993), kes praegu töötab mitme kooriga, alustas kooliteed Viljandi Paalalinna Gümnaasiumi muusikakallakuga klassis ja Viljandi Muusikakoolis klaveri erialal. Seejärel jätkusid õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis kooridirigeerimise erialal (Evi Eespere klassis) ja Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias kooridirigeerimise klassis prof. Ants Sootsi juhendamisel. Stipendiaat on stuudios ja räägime, milline on tänane koorijuhi töö, kuidas lauljaid motiveerida ka laulupeo-vahelistel aastatel ja kas nüüdisheliloojad kirjutavad piisavalt teoseid harrastuskooridele.
Helilooja ja koorijuhi, koorimuusikasse 1960ndatel suuri muudatusi sisse viinud Arvo Ratasseppa eilse sünniaastapäeva puhul kuulame intervjuud Eesti Raadio arhiivist, kus Ratassepp rääkis uutest väljendusvahenditest koorimuusikast. Intervjuu on salvestatud 1966. aastal, saate toimetaja oli Heljo Miilen.
13:05:45Pjotr Tšaikovski - Klaveritrio a op.50 II Tema con variazioni. Var 11Beaux Arts Trio
13:32:34Luigi Boccherini - Minuetto Dei Ciechi "Con Mala Grazia". Quintettino In Do Maggiore La Musica Notturna Delle Strade Di Madrid Op. 30, Nº 6 (G. 324)Le Concert des NationsDirigent Jordi Savall
13:56:01Steve Reich - Radio Rewrite: I FastAlarm Will SoundDirigent Alan Pierson
Kommentaarid
näita
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Laadi juurde ({{comments.length - commentsLimitRadio}})