R 3. mai kell 19 Estonia kontserdisaal EBU (Johanna Mängel)
WMD 2019 / ERSO. Helide mets
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
Petri Kumela (kitarr)
Kavas:
* Ülo Krigul (Eesti) – "kuskil… kõlade murdudes" orkestrile (2019, esiettekanne)
* Eino Tamberg (Eesti) – "Avafanfaarid" op. 112 sümfooniaorkestrile (1975/2001)
* Alex Nante (Argentiina) – "Teekond läände" (2016)
* Mayke Nas (Holland) – "Küülikuaugust alla" (2012)
* Ho Chi So (Hong Kong) – "Raadiovestlus" orkestrile ja elektroonikale (2018, Eesti esiettekanne)
* Lotta Wennäkoski (Soome) – "Susurrus" kitarrile ja orkestrile (2016)
Kontserdil antakse üle LHV Au-tasu. Kontserdi vahendavad EBUsse kuuluvad raadiojaamad
L 4. mai kell 19 Niguliste kirik (Kaisa Jõhvik)
WMD 2019 / Õitsengud
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putniņš
Kavas:
* Toivo Tulev (Eesti) – "Ek het jou lief" (2019, esiettekanne)
* Helena Tulve (Eesti) / tekst: Paul Celan, Hilde Domin – "Nächtliche Gesänge" / "Nocturnal Songs" for choir (2019, esiettekanne)
I Nachts wenn das Pendel der Liebe schwingt /
II Zärtliche Nacht /
* Wim Henderickx (Belgia) / tekst: Jigme Lingpa, Hildegard von Bingen, Rumi – "Blossomings. Three Prayers for a Better World" koorile ja trompetile (2016)
Prayer I: From the blossoming lotus
Prayer II: Holy Spirit
Prayer III: O love
* Thomas Simaku (Inglismaa) / Tekst: Sappho / Salvatore Quasimodo – "La leggiadra luna" segakoorile (2017, Eesti esiettekanne)
* Lukáš Borzík (Slovakkia) / tekst: Credo – "Credo" segakoorile (2012/2018)
Kontserdiülekanne EBU liikmesmaadesse
L 4. mai kell 19 Vanemuise kontserdimaja (salvestus) (Liina Vainumetsa)
Sümfooniline Curly Strings
Eeva Talsi (vokaal, viiul)
Villu Talsi (vokaal, mandoliin)
Jaan Jaago (vokaal, kitarr)
Taavet Niller (vokaal, kontrabass)
Üle- Eestiline Noorte Sumfooniaorkester
Dirigent Jüri-Ruut Kangur
P 5. mai kell 18 Mustpeade maja EBU (Johanna Mängel)
WMD 2019 / Punktid, puunktid, puuunktidd…
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Risto Joost
Kavas:
* Liisa Hirsch (Eesti) – "Lõuend" keelpilliorkestrile (2019, esiettekanne)
* Jaan Rääts (Eesti) – Kontsert kammerorkestrile nr 2 op. 78 (1987)
* Adam Porebski (Poola) – "Semi-Overture" / "Poolavamäng" keelpilliorkestrile (2012)
* Adrian Demoč (Slovakkia) – "Struny: steny, zhluky, sny" / "Keelpillid: seinad, klastrid, unenäod" keelpilliorkestrile (2016/2018)
* DaeSeob Han (Lõuna-Korea) – "Point Pooints Pooointss…" / "Punkt puunktid puuunktidd…" keelpilliorkestrile (2016/2017)
* Junghae Lee (Jaapan) – "Sorimuni 2" keelpilliorkestrile (2016)
* Jonas Tarm (Eesti) – "Memories of the Earth" / "Mälestusi ilmamaast" keelpilliorkestrile (2019, esiettekanne)
I Light the Fire / Süüta tuli
II Love Weeps by Water / II Armastus valab vee ääres pisaraid
III Dances on Land / III Maatantsud
IV Farewell Flight / IV Lahkumis lend
Kontserdiülekanne EBU raadiojaamadesse
E 6. mai kell 17.30 Tartu Jaani Kirik (Liina Vainumetsa)
WMD 2019 / Silmapiir
Läti Raadio Koor
Dirigent Kaspars Ādamsons
Kavas:
* Alfred MomotenkoLevitsky (Venemaa) / Tekst: Boris Pasternak – "На cтрастной" / "Pimedusest" diptühhonist "Doktor Živago" (2017, Eesti esiettekanne)
* Rósa Lind Page (Austraalia) – "Horizon" / "Silmapiir" segakoorile ja käsitrummile (2018)
I Absence
II Fluxus
III Presence
* Jug K. Marković (Serbia) / Tekst: Vladislav Petković Disi luuletuse järgi – "Nirvana" segakoorile (2017)
* Andris Dzenītis (Läti) / Tekst: Rick Bursky – "Aerodynamics" / "Aerodünaamika" segakoorile (2019, esiettekanne)
* Mārtiņš Viļums (Läti) / Tekst: Bundahishn – "Abar panjom ardīg abāg gāw ēk-dād kard" / "Konflikt, mille võitis põhikomponent veis"
24 häälele (2010)
T 7. mai kell 20 Tallinna Piiskoplik Toomkirik (Johanna Mängel)
WMD 2019 / Kõlage kaugele, võimsad kellad
Vox Clamantis
Monika Mattiesen (flööt), Jakob Tulve (elektroonika)
Dirigent Jaan-Eik Tulve
Kavas:
* Gregooriuse laul / Jakob Tulve (Eesti), Nathan Tulve (Eesti) – "Litania" vokaalansamblile ja elektroonikale (2017/2019)
* Evelin Seppar (1986, Eesti) / Tekst: Jaan Kaplinski – "Seesama meri" vokaalansamblile (2019, esiettekanne)
* Tõnis Kaumann (1971, Eesti) / Tekst: Ave maris stella – "Ave maris stella" vokaalansamblile (2019, esiettekanne)
* Fang Fang (1984, Hiina) – "Dreams" / "Unelmad" võimendatud bassflöödile (2015)
* Karen Tanaka (1961, Jaapan) / Tekst: Michael McGlynn – "Sleep Deeply" / "Magan sügavalt" vokaalansamblile (2018, Eesti esiettekanne)
* Jessica Meyer (1974, USA) / Tekst: Alfred Lord Tennyson – "Ring Out, Wild Bells" / "Kõlage kaugele, võimsad kellad" koorile ja välisalvestisele (2017, Eesti esiettekanne)
* Paul Stanhope (1969, Austraalia) / Tekst: Agnus Dei, Mary Elizabeth Frye – "Agnus Dei" / "Do Not Stand at My Grave and Weep" vokaalansamblile (2016, Eesti esiettekanne)
* María Eugenia Luc (1958, Argentina) / Tekst: psalmid – "Exaudi" vokaalansamblile (2014)
* Jüri Reinvere (1971, Eesti) – "t.i.m.e." / "A.E.G." flöödile ja elektroonikale (2005)
* Arvo Pärt (1935, Eesti) / Tekst: Johannese ilmutusraamat 14:13 – "Ja ma kuulsin hääle …" segakoorile a cappella (2017)
K 8. mai kell 19 Kultuurikatel (Lisete Velt)
WMD 2019 / Pikse litaania
YXUS Ensemble & Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
Kavas:
* Kristjan Kõrver (1976, Eesti) – Uudisteos keelpillikvartetile (2019, esiettekanne)
* Onutė Narbutaitė (1956, Leedu) – "just strings and a light wind above them" / "vaid keelpillid ja kerge tuul nende kohal" keelpillikvartetile (2018)
* Francisco Alvarado (1984, Tšiili) – "Wie die zarten Blüten im Winter" / "Nagu õrnad lilled talvel" keelpillikvartetile (2016-2017)
* Kristine Tjøgersen (1982, Norra) – "Mistérios do Corpo" / "Keha saladused" keelpillikvartetile ja videole
* Nan Liang (1988, Hiina) – "Qin Opera in the Mountains I" soolovioolale (2016)
* Vladimir Agopov (1953, Soome) – "Prayer" / "Palve" meeskoorile a cappella (2017, esiettekanne)
* Vladimir Hrovat (1947, Horvaatia) – "Človek ni sam" / "Inimene ei ole üksi" meesoktetile või -koorile (2008)
* Tõnu Kõrvits (1969, Eesti) – "Laulud Dolorese lauluvihikust" meeskoorile (2016)
* Veljo Tormis (1930–2017, Eesti) – "Pikse litaania" tenorile, baritonile, meeskoorile ja suurele trummile (1974)
N 9. mai kell 19 Tallinna Lauluväljaku klaassaal (Lisete Velt)
WMD 2019 / Lind, kes oli puuris, lendas ära
Tütarlastekoor Ellerhein & Hortus Musicus
Dirigent Ingrid Kõrvits
Kavas:
* René Eespere (1953, Eesti) / Tekst: Anne Lill / Codex Bernensis 611 – "De speculo" tütarlastekoorile ja varajase muusika ansamblile (2019, esiettekanne)
Kadri Toomoja (tšelesta)
* Lauri Jõeleht (1974, Eesti) – "Cantus" / "Laul" varajase muusika ansamblile (2019, esiettekanne)
* Alice Ping Yee Ho (1960, Hongkong) / Tekst: Tanis Rideout – "Begin" tütarlastekoorile (2018)
* Vanessa Lann (1968, Holland) / Tekst: James Robertson – "The Bird That Was Trapped Has Flown" / "Lind, kes oli puuris, lendas ära" sopranisolistile, naisvokaalansamblile, nyckelharpa'le ja klavessiinile (2016)
Kaari Uus (nyckelharpa), Ivo Sillamaa (klavessiin)
* Liisa Hõbepappel (1994, Eesti) / Tekst: Liidia Tuulse – "Leviatan" koorile (2018/2019, esiettekanne)
* René Eespere (1953, Eesti) / Tekst: ladinakeelsed väljendid – "Sententiae veteres" / "Iidsed mõtteterad" tenorile, kahele baritonile ja vanamuusikaansamblile (2011)
* Arvo Pärt (1935, Eesti) – "Fratres", kolmehäälne muusika avatud koosseisule (1977)
* Tõnis Kaumann (1971, Eesti) / Tekst: Credo – "Credo" kolmele vokaalsolistile ja vanamuusikaansamblile (2018)
R 10. mai kell 19 Tallinna Jaani kirik (Johanna Mängel)
WMD 2019 / Lõppkontsert "Concerto per voci e strumenti"
Tallinna Kammerorkester & Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspar Mänd
Kavas:
* Lepo Sumera (1950–2000, Eesti) – "Concerto per voci e strumenti" segakoorile ja keelpilliorkestrile (1997)
* Galina Grigorjeva (1962, Eesti) – "Tsaarinna Jevdokia nunnaks pühitsemise laul" keelpilliorkestrile (2002)
* David Fennessy (1976, Iirimaa) – "Hirta Rounds" 16 keelpillile / for 16 strings (2015/2016)
* Tímea Maščáková (1998, Slovakkia) – "Nezábudka" / "Meelespea" koorile ja keelpilliorkestrile (2018)
* Ruta Paidere (1977, Läti) – "Tempera" keelpilliorkestrile / for string orchestra (2012)
* Tarmo Lepik (1946–2001, Eesti) – "Hälli maailm" / "Cradle's World" sopranile, aldile ja segakoorile (1980)
* Ester Mägi (1922, Eesti) – "Mõtisklused" segakoorile (1978)
Kontserdiülekanne EBU raadiojaamadesse
R 10. mai kell 19 Vanemuise kontserdimaja (salvestus) (Liina Vainumetsa)
Vanemuise Sümfooniaorkestri ja Vanemuise kontserdimaja hooaja lõppkontsert 2019
Vanemuise Sümfooniaorkester
Dirigent Paul Mägi
Lisa Larsson (sopran, Rootsi)
Vanemuise teatri ja Eesti Kontserdi koostööprojekt
* Liis Viira Teos sümfooniaorkestrile (esiettekanne)
* Rolf Martinsson – "Ich denke Dein…" (sopran Lisa Larsson, Rootsi)
* Nikolai Rimski-Korsakov – "Scheherazade" op 35
R 10. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (salvestus) (Lisete Velt)
Segakoor Latvija
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi
* Johannes Brahms – "Saatuselaul"
* Johannes Brahms – "Saksa reekviem"
N 23. mai kell 19 Lauluväljaku klaassaal (Ivo Heinloo)
Festivali Orient avakontsert
22-liikmeline Tuva rahvapilliorkester ja kurgulaulukoor
R 24. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Elina Nechayeva (sopran)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Kristjan Järvi
* Rimski-Korsakov – aariad ooperitest, Šeherezade
* Stravinski – matuselaul Rimski-Korsakovi mälestuseks
R 24. mai kell 20 Mustpeade Maja valge saal (salvestus) (Ivo Heinloo)
Mustpeade Maja džässihooaja lõppkontsert
Tallinna Kammerorkester, dirigent Risto Joost & Raivo Tafenau Band
Raivo Tafenau (saksofon)
Joel Remmel (klaver)
Heikko Remmel (kontrabass)
Ramuel Tafenau (trummid)
L 25. mai kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Hooaja lõppkontsert
Jeruusalemma sümfooniaorkester
Tom Borrow (klaver, Iisrael)
Kaastegev tütarlastekoor Ellerhein (Tallinna Huvikeskus Kullo)
Dirigent Andres Mustonen
Kavas:
* Mendelssohn – Kontsertavamäng "Suveöö unenägu"
* Beethoven – Klaverikontsert nr 3 c-moll op. 37
* Brahms – Sümfoonia nr 4 e-moll op. 98
P 26. mai kell 19 Pärnu kontserdimaja (Kersti Inno)
XI Klaudia Taevi nim rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi finaalkontsert
Esinevad finalistid ja Vanemuise sümfooniaorkester
Dirigent Erki Pehk
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.