XXVII laulupidu
N 4. juuli kell 21 Tallinna Metodisti kirik (Marge-Ly Rookäär)
XXVII laulupidu ja XX tantsupidu
"Minu arm" Kannelde öö
L 6. juuli kell 19 Tallinna Lauluväljak (Tarmo Tiisler ja Marge-Ly Rookäär)
XXVII laulupeo avakontsert "Õperajale"
P 7. juuli kell 14 Tallinna Lauluväljak (Tarmo Tiisler ja Marge-Ly Rookäär)
XXVII laulupeo "Minu arm" kontsert
Pärnu Muusikafestival 15.-21. juuli
Vahendavad Johanna Mängel, Lisete Velt, Miina Pärn
E 15. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja
Avakontsert
Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Neeme Järvi
Wenzel Fuchs (klarnet, Saksamaa, Berliini Filharmoonikud)
Elina Nechayeva (sopran), EFK solistid
* W. A. Mozart – Exsultate jubilate
* W. A. Mozart – Klarnetikontsert
* W. A. Mozart – Vesperae Solennes de Confessore
T 16. juuli kell 19 Pärnu kontserdimaja
North Around the Baltic Sea
Hugo Ticciati (viiul), Jamie Walton (tšello)
Janne Thomsen (flööt), Christoffer Sundqvist (klarnet)
Heini Kärkkäinen (klaver)
* R. Šerkšnytė – Klaveritrio
* T. Kõrvits – "Laulan üle merede"
* T. Kõrvits – "Taevakaare muusika"
* S. Fagerlund – "Fuel II"
* E.-S. Tüür – "Lichttürme"
* A. Schönberg – Kammersümfoonia nr. 1 arr. Webern
T 16. juuli kell 22 - Kristjan Järvi Pärnu kontserdimaja
Öökontsert / Kirgastunud Öö
Järvi Akadeemia Kammerorkester
Dirigent Kristjan Järvi
Dudana Mazmanishvili (klaver, Gruusia), Maarika Järvi (flööt),
Monika Mattiesen (flööt), Kirke Karja (klaver), Mingo Rajandi (kontrabass),
Liisi Koikson (vokaal), Mari-Liis Vihermäe (flööt), Lauri Kadalipp (saksofon),
Marek Talts (kitarrid) Tiit Joamets (vibrafon), Hans Kurvits (trummid)
* G. Pritsker – "Estonian Connections"
* G. Kancheli – "Waltz Boston"
* K. Järvi – "New York Songs"
K 17. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja
Järvi Akadeemia gala
Nicolas Dautricourt, Stanislav Pronin, Dejan Bogdanovich,
Anna-Liisa Bezrodny (viiul), Alexander Zemtsov, Oleg Larionov (vioola),
Jan-Erik Gustafsson, Theodor Sink (tšello) jt.
Järvi Akadeemia Sinfonietta
Järvi Akadeemia õppejõud
dirigeerimiskursuslased, Alec Frank-Gemmill (metsasarv, UK)
* H. Eller – "Videvik"
* I. Stravinsky – Pulcinella süit
* R. Strauss – Metsasarvekontsert nr 1
N 18. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja
Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester
Eesti Festivaliorkester
Paavo Järvi
Truls Mork, tšello (Norra)
* E.-S. Tüür – "L'ombra della croce"
* A. Dvořák – Tšellokontsert
* K. Järvi – Korale fo 80
* C. Nielsen – Sümfoonia nr 1
R 19. juuli kell 19 Pärnu kontserdimaja
Pärnu Muusikafestivali gala
Florian Donderer, Artur Podlyesniy, Adela-Maria Bratu, Robert Traksmann,
Miina Järvi, Martin Järvi (viiul), Andres Kaljuste, Madis Järvi, (vioola),
Georgi Anichenko, Theodor Sink, Marius Järvi, Johannes Välja (tšello),
Regina Udod (kontrabass), Michel Moragues, Maarika Järvi (flööt),
Matt Hunt, Signe Sõmer (klarnet), Riivo Kallasmaa (oboe),
Björn Olsson (metsasarv), Rie Koyama (fagott), Maksim Štšura (kaver) jt.
Kava kuraator: Erkki-Sven Tüür
* A. Berg – 4 pala klarnetile ja klaverile
* A. Webern – 6 bagatelli keelpillikvartetile
* G. Ligeti – 6 bagatelli puhkpillikvintetile
* J. Sibelius – "En Saga" (seade septetile)
* E. W. Korngold – Keelpillisekstett
L 20. juuli kell 19 Pärnu kontserdimaja
Järvi Akadeemia lõppkontsert
Järvi Akadeemia Noorte Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi
dirigeerimiskursuslased
Triin Ruubel (viiul), Mari Adachi, vioola (Jaapan)
* W. A. Mozart – Sümfoonia nr 38
* E. Mägi – Bukoolika
* M. Bruch – Topeltkontsert
* A. Honegger – Sümfoonia nr 3
P 21. juuli kell 20 Pärnu kontserdimaja
Pärnu Muusikafestivali lõppkontsert
Eesti Festivaliorkester
Paavo Järvi
Ain Anger (bass)
* E.-S. Tüür – "Sow the wind"
* M. Mussorgski – Surma laulud ja tantsud
* P. Tšaikovski – Gremini aaria ooperist Jevgeni Onegin
* P. Tšaikovski – sümfoonia nr. 2
Viljandi Pärimusmuusika Festival 25 – 28 juuli
Vahendavad Lisete Velt ja Ivo Heinloo
N 25. juuli kell 16 Pärimusmuusika Ait
Trio Soon-Piho-Lepasson
N 25. juuli kell 20 Pärimusmuusika Ait
Tuup (lugudejutustaja Londonist)
R 26. juuli kell 14 Pärimusmuusika Ait
Silver Sepp
R 26. juuli kell 17.30 Pärimusmuusika Ait
Piret Päär & Rahvapillimehed
R 26. juuli kell 21 Pärimusmuusika Ait
Drukmo Gyal Dakini (Hiina/Tiibet)
L 27. juuli kell 14 Pärimusmuusika Ait
Eeva Talsi, Karoliina Kreintaal, Kristiina Ehin
L 27. juuli kell 17.30 Pärimusmuusika Ait
Juhan Uppin
L 27. juuli kell 21.30 Jaani kirik
Andre Maaker, Saulius Petreikis, Laima Jansone
Salvestused Haapsalu Vanamuusikafestivalilt. Toimetaja – Kersti Inno
N 25. juuli kell 20 Haapsalu toomkirik (salvestus)
Haapsalu vanamuusikafestivali avakontsert
Ansambel Studio Vocale
Haapsalu Vanamuusikafestivali Barokkorkester
Dirigent Toomas Siitan.
* Kavas Bachi kantaadid
R 26. juuli kell 18 Haapsalu Jaani kirik (salvestus)
Marta Paklar (sopran), Maria Listra (sopran),
Villu Vihermäe (viola da gamba), Saale Fischer (klavessiin).
* Kavas: duetid ja soololaulud 17. sajandi Itaaliast
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.