Esinevad Florian Donderer, Artur Podlyesniy, Adela-Maria Bratu, Robert Traksmann, Miina Järvi, Martin Järvi (viiul), Andres Kaljuste, Madis Järvi, Mari Adachi, Veit Hertenstein (vioola), Mari Adachi, Georgi Anichenko, Theodor Sink, Marius Järvi, Johannes Välja (tšello), Regina Udod (kontrabass), Michel Moragues, Maarika Järvi (flööt), Matt Hunt, Signe Sõmer (klarnet), Riivo Kallasmaa (oboe), Björn Olsson (metsasarv), Rie Koyama (fagott), Maksim Štšura (klaver)
Kava kuraator on festivali resideeriv helilooja Erkki-Sven Tüür. Kontserdil on kesksel kohal Korngoldi "Sekstett", mida helilooja kuulis mõne aasta eest ühel noist paljudest festivalidest Saksaamaal, Moritzburgis. Erkki-Sven Tüür: "Mõtlesin juba siis, et oleks tore seda teost ka Eestis kõlamas kuulda. Sellega seoses liikusidki nüüd mõtted laias laastus sajanditagusele ajale Viinis; muusikale, mida kirjutasid noored heliloojad ajal, mil kuldses hõllanduses unelev Euroopa kildudeks purunes ja millest mõeldes on asjakohane meenutada Stefan Zweigi "Eilset maailma". Nii sai valitud selleks kontserdiks sobivatele koosseisudele teosed, mida luues oli Korngold 18-aastane, Berg ja Webern mõlemad ca 28. Tulevik, kõikvõimalikes tonaalsustes ootamatustest tulvil, oli nende noorte inimeste jaoks alles lahti rullumas, veel polnud defineeritud 12-tooni komponeerimismeetodit Josef Matthias Haueri poolt, rääkimata Arnold Schönbergi dodekafoonilisest süsteemist. Hollywood polnud veel avastanud Korngoldi, Hitlerist ega Stalinist ei osanud keegi veel undki näha. Ka selle teadmisega tasuks täna kuulata neid teoseid, otsekui püüdes mõista, mil kombel – ja kas üldse! – kõnelevad need helitööd kuulajale midagi neist saabuvatest vapustustest, mida meie siin ja praegu teame süngete ajalooliste faktidena ja millega kõigil neil kolmel tuli moel või teisel oma hilisemas elus kokku puutuda. 30-aastane Ligeti ei osanud ajal, mil ta elas Nõukogude mõjusfääri kuuluvas Ungaris ja kirjutas klaveritsükli "Musica ricercata" – mille kuus osa ta arranžeeris puhkpillikvintetile ja andis neile pealkirja "Kuus bagatelli" – ilmaski arvata, et temast saab Lääne-Euroopa muusikalise modernismi üks suurim sõltumatu ilmasammas. Milliseid võimaluste paljususi sisaldavad küll need teosed, mis loodud aastaid enne teatud krestomaatilisi partituure, mis on muusikaajaloos maamärkidena oma kohad sisse võtnud! Ja sellest aspektist sobib Sibeliuse "En Saga" seade septetile – mis arvatavalt oli algselt alustatudki umbes sama suurele kammerkoosseisule Viinis ajal, mil Sibelius oli 25-aastane tudeng – samuti siia kavasse. Ettepanek seda kavva võtta tuli küll täna esinevatelt muusikutelt, aitäh neile."
Kavas:
*Alban Berg – "Neli pala" klarnetile ja klaverile op. 5 (1913)
I Mässig
II Sehr langsam
III Sehr rasch
IV Langsam
Esitavad Matthew Hund (klarnet) ja Maksim Štšura (klaver)
*Anton Webern – "Kuus bagatelli" keelpillikvartetile op. 9 (1913)
I Mässig
II Leicht bewegt
III Ziemlich fliessend
IV Sehr langsam
V Äusserst langsam
VI Fliessend
Esitavad Artur Podlyesniy, Adela-Maria Bratu (viiul), Veit Hertenstein (vioola), Johannes Välja (tšello)
*György Ligeti – "Kuus bagatelli" puhkpillikvintetile (1953)
I Allegro con spirito
II Rubato. Lamentoso
III Allegro grazioso (attacca)
IV Presto ruvido
V Adagio. Mesto (In memoriam Béla Bartók)
VI Molto vivace. Capriccioso
Esitavad Michele Moragues (flööt), Riivo Kallasmaa (oboe), Matthew Hunt (klarnet), Rie Koyama (fagott), Björn Olsson (metsasarv)
*Jean Sibelius – "En Saga" op. 9 (1892) (Gregory Barretti seade septetile, 2003)
Esitavad Miina Järvi, Martin Järvi (viiul), Madis Järvi (vioola), Marius Järvi (tšello), Regina Udod (kontrabass), Signe Sõmer (klarnet)
*Erich Wolfgang Korngold – Keelpillisekstett D-duur op. 10 (1916)
I Moderato – Allegro
II Adagio
III Intermezzo (Moderato, con grazia)
IV Finale (Presto)
Esitavad Florian Donderer (viiul), Robert Traksmann (viiul), Andres Kaljuste (vioola), Mari Adachi (vioola), Theodor Sink (tšello), Georgi Anitšenko (tšello)
Otseülekanne Pärnu kontserdimajast. Helirežissöör on Ats Treimaa.
Kontserti vahendavad Miina Pärn ja Johanna Mängel.
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.