T 1. oktoober kell 12 Tallinna Jaani kirik (Marge-Ly Rookäär)
Rahvusvaheline Muusikapäev:
Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontsert
T 1. oktoober kell 13 Arvo Pärdi keskus (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline muusikapäev
Age Juurikas (klaver)
Kavas:
* Ludwig van Beethoven – Sonaat nr 31 op. 110 As-duur
* Manuel de Falla – Klaverisüit "Suur võlur armastus"
T 1. oktoober EMTA kontserdisaal kell 19 (Marge-Ly Rookäär)
Muusikapreemiate pidulik galakontsert
N 3. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Kersti Inno)
Peterburi Filharmooniaorkester
Sergei Dogadin (viiul)
Dirigent Nikolai Aleksejev
Kavas:
* Tšaikovski – Viiulikontsert D-duur op. 35
* Rahmaninov – Sümfoonia nr 2 e-moll op. 27
R 4. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Erkki-Sven Tüür 60
Vincent Cortvrint (pikoloflööt)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Olari Elts
* Erkki-Sven Tüür – "Phantasma" (esiettekanne)
* Erkki-Sven Tüür – "Solastalgia" (Eesti esiettekanne)
* Erkki-Sven Tüür – Sümfoonia nr 9
* Erkki-Sven Tüür – "Mythos"
P 6. oktoober kell 14 Tallinna Toomkirik (Marge-Ly Rookäär)
Gia Kantšeli In memoriam
Hortus Musicus
Dirigent Andres Mustonen
* Johann Sebastian Bach (1685 – 1750) – Viiulisonaat nr 2 a-moll (BWV 1003). Grave
* Arvo Pärt (1935) – "An den Wassern zu Babel saßen wir und weinten" (1976/1984)
* Erkki-Sven Tüür (1959) – "Kirjutamata kiri"
in memoriam Gia Kantšeli (oktoober 2019)
* "Kyrie" ja "Agnus Dei" Tournai missast (ca 1300)
* Valentin Silvestrov (1937) – Kolm pala viiulile ja klaverile (2005)
- Hällilaul
- Barkarool
- Hällilaul
* Claudio Monteverdi (1567-1643) – "Christe, Redemptor omnium" (SV280c, "Selva morale e spirituaale" 1640 -1641)
* Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) / Peeter Vähi (1955) – "Hommage a Brillance de Lune"
seade in memoriam Gia Kantšeli (oktoober 2019)
* Gia Kantšeli (1935 – 2019) – "Helesa" (2005)
in memoriam Helle Mustonen
* Arvo Pärt – "Da pacem Domine" (2004)
K 9. oktoober kell 19 EMTA kontserdisaal (Kersti Inno)
Rudolf Tobias – oratoorium "Joonas"
Elina Nechayeva (sopran), Helen Lepalaan (metsosopran), Mati Turi (tenor), Taavi Tampuu (bariton), Raiko Raalik (bass)
Chorus mysticus: Maria Listra, Kadri Tegelmann, Endrik Üksvärav, Tamar Nugis
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Collegium Musicale
Voces Musicales
Tütarlastekoor Ellerhein
Tallinna Kammerorkester
Nargenfestivali orkester
Kadri Toomoja (orel)
Koormeister Mai Simson
Dirigent Tõnu Kaljuste
R 11. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Miina Pärn)
Romantika I:
Ragnhild Hemsing viiul
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi
* Richard Wagner – Avamäng "Polonia" 12′
* Eduard Tubin – Viiulikontsert nr 1 30′
* Max Reger – "Serenaad" 37′
L 12. oktoober kell 19 Pärimusmuusika Aida suur saal (Ivo Heinloo)
Viljandi kitarrifestival
Martin Taylor & Ulf Wakenius
L 12. oktoober kell 21 Pärimusmuusika Aida suur saal (salvestus) (Ivo Heinloo)
Viljandi kitarrifestival
Joscho Stephan & Helmut Eisel Quartet
P 13. oktoober kell 19.30 Palau de la Musica Catalana, Barcelona (Marge-Ly Rookäär)
EBU koorimuusikakonkursi Let The Peoples Sing 2019 finaalkontsert
Eestit esindab kammernaiskoor Sireen (dirigent Nele Erastus)
Aukülalisena esineb eelmise konkursi Grand Prix' võitja Collegium Musicale (dirigent Endrik Üksvärav)
P 13. oktoober kell 17 KUMU auditoorium (Lisete Velt)
Sügisjazz 2019
Tiit Kalluste Quintet "Midnight sun"
T 15. oktoober kell 19 Eesti Raadio I stuudio (Johanna Mängel)
URR-24: Uuskeerukus
Ansambel U:
Kava:
* Brian Ferneyhough – "Mort subite"
* Harrison Birtwhistle – "Some Petals from my Twickenham Herbarium"
* Peter Maxwell Davies – "Economies of Scale"
* Matthias Spahlinger – "asamisimasa-zyklus"
* Andrus Kallastu – "Tropus de profundis
K 16. oktoober kell 19 Eesti Raadio 1. stuudio (Johanna Mängel)
Üle Heli festivali avaõhtu. Kvadroraadio ja ruumiline heli
Vestlusring teemal "Kvadroraadio ja ruumiline heli"
Arutlevad Avo-Rein Tereping, Alo Jaanivald, Sten Saarits, moderaator Aivar Tõnso.
Esinevad SSSS ja Eesti Elektroonilise Muusika Seltsi Ansambel (EMA)
Kavas:
* SSSS helikompositsioon "Geneetiline materjal"
* Mihkel Tomberg – uudisteos
* Ekke Västrik – "Origami 2"
* Udo Kasemets – "Lun(h)armonics"
* Improvisatsioonid
R 18. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
Harmoonia I
Sharon Bezaly flööt
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Neeme Järvi
* Arvo Pärt – Sümfoonia nr 2
* Arvo Pärt – "Fratres"
* Eino Tamberg – "Concerto grosso"
* Carl Reinecke – Flöödikontsert
* Franz Schubert – Sümfoonia nr 3
L 19. oktoober kell 16 EMTA kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
VII vabariiklik noorte koorijuhtide konkurss, finaalkontsert.
EMTA segakoor
Eest Filharmoonia Kammerkoor
Eesti Rahvusmeeskoor
P 20. oktoober kell 19 (Marge-Ly Rookäär)
Collegium Musicale, dirigent Endrik Üksvärav
Erkki-Sven Tüür – 60
E 21. oktoober Philly Joe's džässiklubi (Ivo Heinloo)
Trygve Seim & Kristjan Randalu
E 21. oktoober kell 19 Eesti Raadio 1. stuudio (salvestus) (Johanna Mängel)
HELIjaKEEL. Taevapõdra rahvaste lood
Uku Masing ja elektrooniline nüüdismuusika. Keel kui maailmavaade
Kavas:
* Johanna Kivimägi – Põliskeeltest inspireeritud uudisteos elektroonikale
* Otto Iivari – Põliskeeltest inspireeritud uudisteos elektroonikale
* Juuso Salonen – "Kandle sünd" elektroonikale
* Malle Maltis – "Talv" ja "Lume tegemine" teosest "Kuni Päike ärkab" (2018) salvestis
* Maija Hynninen – "Aina on tänään" elektroonikale (2015), tekst Vilja-Tuulia Huotarinen
* Märt-Matis Lill – Etnofuturistlikud etüüdid fonogrammile (2001)
- 1. Väinämöise kandlemäng
- 2. Riigikene
- 3. Saunaloits
* Tõnis Kaumann – "Liiva sosistatud rada" elektroonikale (2007)
Vestlusring Uku Masingu vaadetest keelele kui maailmavaate kujundajale.
Vestlusringi juhib Madis Arukask.
N 24. oktoober kell 19 EMTA kontserdisaal (Johanna Mängel)
Erkki-Sven Tüüri autorikontsert
Tallinna Kammerorkester
Triin Ruubel (viiul)
Dirigent Risto Joost
* Erkki-Sven Tüür – Viiulikontsert nr 2 "Angel's Share"
* Erkki-Sven Tüür – "Action. Passion. Illusion", "Flamma"
R 25. oktoober kell 19 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
"Vikerlastest sündinud ooper"
Eesti ooperilugu läbi 91 aasta
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Segakoor HUIK! Estonia Seltsi segakoor
Solistid: Tuuri Dede, Pirjo Jonas, Jarek Kasar, Rene Soom, Valter Soosalu, Mehis Tiits, Aule Urb, Liina Vahtrik, Iiris Vesik, Priit Volmer
Dirigent Ingrid Roose
E 28. oktoober kell 19 Noblessneri valukoda Nobeli saal (salvestus) (Johanna Mängel)
AFEKT 2019 avakontsert
AFEKT Sinfonietta
Dirigent ja solist (bass) Andreas Fischer
Kavas:
* Helena Tulve – uudisteos bassile ja sümfonietile
* Wojtek Blecharz – "Ocean is not enough" 13 mängijale ja performatiivsele dirigendile
* Enno Poppe – "Verbalkleid" soolobassile
* Mark Barden – "Monoliths" instrumentidele ja bassile (uue versiooni esiettekanne)
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.