R 1. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Rahvusvaheline Nüüdismuusika Festival "Afekt"
Resonants II:
Kristi Mühling (kannel), Vambola Krigul (löökpillid)
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Clement Power
* Maria Kõrvits – Uudisteos
* Toshio Hosokawa – "Ferne Landschaft" I–III
* Olga Neuwirth – "Masaot/Clocks without Hands"
* Märt-Matis Lill – "Hara Hoto varemed"
L 2. november kell 19 Kaarli kirik (Marge-Ly Rookäär)
Hingedepäeva Kontsert
Ludwig van Beethoven Missa C-duur
EMTA koor, Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste
P 3. november kell 17 Suurgildi saal (salvestus) (Johanna Mängel)
Festival "Afekt". Ensemble Fractales
Ensemble Fractales: Gian Ponte (klaver), Marion Borgel (viiul, vioola), Diego Coutinho (tšello), Renata Kambarova (flööt), Benjamin Maneyrol (klarnet)
* Toshio Hosokawa – "Stunden-Blumen"
* Claude Ledoux – "Erotique"
* Marianna Liik – Uudisteos
* Elo Masing – Uudisteos
* Sylvain Marty – Uudisteos
* Märt-Matis Lill – "Capricorn"
* Mark Barden – "Personae"
N 7. november kell 19 Mustpeade maja Valge saal (Miina Pärn)
Monteverdi CD
"Lettera Amorosa" – Claudio Monteverdi seitsmes madrigaliraamat
Maria Valdmaa (sopran), Jaanika Kuusik (sopran)
Hortus Musicus
Kunstiline juht Andres Mustonen
L 9. november kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia saal (Kersti Inno)
Kõrvaring I
Julian Arp (tšello)
Tallinna Kammerorkester
Dirigent ja viiulisolist Hugo Ticciati
* Philip Glass – "Company"
* Artūrs Maskats – Concerto Grosso
* Pēteris Vasks – "Vientuļais eņģelis" ("Üksildane ingel")
* Iannis Xenakis – "Voile"
* Igor Stravinski – Concerto in D "Basel"
P 10. november kell 16 Vanemuise kontserdimaja (Liina Vainumetsa)
Rock-ooper "Põhjaneitsi"
Muusika: Raimo Kangro ja Andres Valkonen
Libreto: Andres Jaaksoo, laulutekstid: Andres Jaaksoo ja Leelo Tungal
Esitavad:
Mikk Tammepõld, Tamar Nugis, Tanel Padar, Nele -Liis Vaiksoo, Kärt Tomingas jt.
RO Estonia ooperikoori naisrühm
Eesti Rahvusmeeskoor, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Kristjan Järvi
T 12. november kell 18 Kaarli kirik (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Kontsert Peep Sarapiku 70. sünniaastapäevaks
Peep Sarapiku loomingut esitavad ERKI Kammerkoor (Mareks Lobe)
EKA Kammerkoor (Kristel Marand)
Pärnu Kammerkoor (Elo Kesküla)
K.O.O.R. (Raul Talmar)
Teaduste Akadeemia Meeskoor (Andrus Siimon)
Tallinna Ülikooli meeskoor (Indrek Viijard) ja organist Toomas Trass.
K 13. november kell 19 Niguliste (salvestus) (Kersti Inno)
Kontsert "Hingus"
Eesti Filharmoonia Kammerkoor
Dirigent Kaspars Putniņš
* Ülo Krigul – "Aga vaata aina üles" (esiettekanne)
* Arvo Pärt – "Sieben Magnificat-Antifonen"
* Alfred Schnittke – Koorikontsert
L 16. november kell 17 Estonia kontserdisaal (Marge-Ly Rookäär)
Eesti Rahvusmeeskoor – 75. Juubelikontsert "Sügav rahu"
Eesti Rahvusmeeskoor
Dirigent Mikk Üleoja
Kavas:
* Mendelssohn, Matsushita, Maimets, Reger, Janulytė, Bonato
P 17. november kell 19 Mustpeade maja (salvestus) (Marge-Ly Rookäär)
Teaduste Akadeemia Naiskoor 60
Dirigent Andrus Siimon
* Eesti heliloojate koorimuusika, kavas ka kolm uudisteost.
N 21. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Johanna Mängel)
Tallinn – Riia
Baltimaade sümfooniaorkestrite festival
Triin Ruubel (viiul)
Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Läti Rahvusliku Sümfooniaorkestri ja Leedu Riikliku Sümfooniaorkestri ühendatud orkester
Dirigent Guntis Kuzma
* Tõnu Kõrvits – "Pisarate-fantaasia"
* Pēteris Vasks – Fantaasia viiulile ja orkestrile "Vox amoris"
* Felix Mendelssohn – Sümfoonia nr 3 "Šoti sümfoonia ("Schotische")
R 22. november kell 19 Estonia kontserdisaal (Lisete Velt)
"Nocturanus"
Tõnu Kõrvitsa autorikontsert
Tallinna Kammerorkester
Madis Metsamart, Vambola Krigul (gongid)
Tõnu Kõrvits, Tammo Sumera (elektroonika)
* Tõnu Kõrvits – "Nocturanus"
Uus teos Paiste planeetide gongidele ja keelpillidele
L 23. november kell 19 Mustpeade maja (Marge-Ly Rookäär)
Kammernaiskoor Sireen ja Johan Randvere.
N 28. november kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaal (Miina Pärn, Lisete Velt)
IX Eesti Pianistide Konkursi Finaal
Konkursi finalistid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Jaan Ots
R 29. november kell 19 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdisaal (Miina Pärn, Lisete Velt)
IX Eesti Pianistide Konkursi Finaal
Konkursi finalistid
Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
Dirigent Jaan Ots
L 30. november kell 18 Kadrioru loss (Lisete Velt)
"Beethoven 250"
Michael Foyle (viiul), Maksim Štšura (klaver)
* Beethoven – Viiulisonaat nr 9 op. 4 ("Kreutzeri sonaat")
L 30. november kell 19 Mustpeade maja Valge saal (Miina Pärn)
Oreli Maagia II
Marcel Johannes Kits (tšello), Kadri Toomoja (orel)
Tallinna Kammerorkester
Dirigent Tõnu Kaljuste
* Ottorino Resphigi – Süit G-duur
* Edward Elgar – "Sospiri" op 70
* Georg Friedrich Händel – Orelikontsert nr 3–4 op 4
Kommentaarid
Alates 02.04.2020 kuvab ERR kommenteerija täisnime.