Traditsiooni Tarkus. Dzogchen.

Traditsiooni Tarkus. Dzogchen
Eestis tegutseb juba 11 aastat Dzogcheni Ühing (hetkel 27 liiget), mille eesmärgiks on tutvustada ja praktiseerida unikaalset õpetust nimega dzogchen.
Dzogchen tähendab olla teadlik kõigile olenditele omasest algsest loomusest (seisundist), millest sünnib kogu nähtav ja tajutav maailm. Sellest väljub heli (hääl) ja viievärvilised kiired - viis elementi, mille erinevatest mustritest moodustubki meeltega tajutav maailm. Need viis elementi on: ruum, õhk, vesi, tuli ja maa. Vaid meie algloomus ehk Buddha loomus on tõeline, kõik muu on vaid illusioon ehk pikk unenägu nimega elu. Kui tunneme ära algse loomuse, vabaneme kannatusrikkast ümbersündideahelast - sansaarast, mis koosneb jumalate-, pooljumalate-, inimeste-, loomade-, näljaste vaimude- ja põrguolendite ilmast.
Dzogchen sisaldus juba Tiibeti traditsionaalses vaimses õpetuses bönis. Praegusel ajal tutvustatakse dzogcheni õpetust peamiselt budistlike meistrite kaudu, kes on saanud hariduse traditsionaalsetes budistlikes, erinevate koolkondade kloostrites. Samas ei kuulu dzogcheni õpetus ühtegi koolkonda ja see levib valdavalt väljaspool kloostreid. Selle õpetuse praktiseerijate seas on nii ilmalikke kui kloostrielanikke (sh ka Dalai Laama), Dzogchen pole järkjärguline tee - väga kõrge võimekusega praktiseerija võib seeläbi saavutada teostuse hetkega, veidi vähem võimekas ühe eluga, veel vähem võimekas oma surma hetkel, madala võimekusega mõne elu jooksul. Ülemaailmses Dzogcheni Ühingus edastab õpetust Chögjal Namkhai Norbu, kelle loenguid saab kuulata ka veebiülekannete kaudu.
Stuudios on Dzogcheni õpetuse edastaja Aleksander Pubants ja Eesti Dzogcheni Ühingu sinine gakyil Pille Viires, kelle ülesandeks on vastutada ühingu ürituste ja õpetuse tutvustamise eest.
Sarja autor on Peeter Liiv, toimetaja Marge-Ly Rookäär.
Muusika nimekiri
{{music.Info.STARTTIME | substringtwo}}
{{music.meta.AUTHOR1}} - {{music.meta.SONGNAME}} ({{music.meta.PERFORMER}})

Kommentaare veel ei ole. Ole esimene!

Vasta kommentaarile

+{{childComment.ReplyToName}}:
Vasta kommentaarile
Vasta

Laadi juurde ({{take2}})
Nime väli peab olema täidetud
Mitte rohkem kui 50 tähemärki
Kommentaari väli ei saa olla tühi
Mitte rohkem kui 1024 tähemärki
{{error}}
Lisa uus kommentaar

Kuula veel

Viimati lisatud