foto
Mida kuulata muusikas? Suvine Kuulamiskool õpetab

Suvekuudel on taas eetris hooaja jooksul valminud Kuulamiskooli saated, kus asjatundjad räägivad muusika nüanssidest ning esitamise ja kuulaja suhtest. Koolipink raadio juures ootab kõiki huvilisi pühapäeviti kell 14.

foto
Aita valida Euroraadio juubeliks klaverikontserti

Tänavu sügisel möödub 50 aastat Euroopa raadiote muusikavahetuse algusest. 27. novembril tähistavad raadiod seda tähtpäeva kontserdiülekandega Londonist. Klaverikontserdi valikul saavad kuulajad sõna sekka öelda. Tule hääletama!

foto
Meloodika kuulab saksa filmimuusika klassikat

Kõlavad kaunid laulud ja unustamatud meloodiad, mille päritolu me ei oska ehk filmikunstiga seostadagi. Kuldsed hääled ja aegumatud salvestused keerlevad saates “Meloodika” pühapäeval. Olge kuuldel 25. juunil kell 13.

foto
“Luukamber” on suvel eetris pühapäeviti kell 12

Klassikaraadio saatesari koorimuusikast toob suvel eetrisse teemad, mille olulisus koorielus aja jooksul ei kahane. “Luukambri” valitud jutuajamised on eetris juuli ja augusti pühapäevadel. Sarja toimetaja on Marge-Ly Rookäär.

foto
Krabisev ja hõnguga Eesti Klassikaplaat suvekuudel

Suvel jõuavad eetrisse aastakümnete tagused Eesti muusikute vinüülplaadid. Juuni esmaspäevadel kell 14 saab kuulata albumeid Neeme Järviga 1960. aastatest, Mati Kärmase ja Lilian Semperi imelist koosmängu ning noore Rein Rannapi esimest plaati.

foto
Värvikirev suvi muusika ja sõnaga Klassikaraadios

Suvekava toob palju muusikahetki festivalidelt, muusikalisaate Meloodika ja igapäevase kultuuri ja muusika kohtumissaate Suveduur. Lisaks valitud hetki kontserdilavadelt, Klassikaraadio saadetest ja plaadiriiulilt.

foto
Saated “Dünastia” suvel

Suvekuudel kordame laupäeviti kell 10 hooaja jooksul valminud saateid “Dünastia” meie tuntud muusikute perekondadest ja nende põlvkondadest. Järvi, Peäske, Üleoja, Remmel, Juurikas, Kõlar ja teised räägivad muusika allikatest ning inimlikest suhetest.

foto
Kontserdiülekanded juunis 2017

Suviselt sooja muusikat saalidest ja suvekohtadest. Orient ja kitarrifestival, Neeme Järvi juubel ja Suure-Jaani Muusikafestival, Kreegi Päevad ja Mart Saare nimneline lauljate konkurss. Olete alati kohal, kui raadio on läheduses.

Viimased kommentaarid

Leia meid Facebookist!

Populaarsed saated

Fantaasia
Esmaspäevast reedeni kell 22.05 – 00.00
Meditatsioon
Laupäeviti kell 12.05 ja 23.05
Da capo
Tööpäeviti kell 17.05.
Delta
Tööpäeviti kell 12-14
Helikaja

Laupäevahommikuti kell 9.05, kordusena pühapäeval kell 12.05

ERR kultuuriuudised Külasta kultuuriportaali