foto
Meenutades Veljo Tormist (1930-2017)

21. jaanuaril lahkus helilooja Veljo Tormis, kelle tähtsus Eesti muusikas on tohutu.
Tormise loomingus elab edasi meie regilaul – meie muusikaline emakeel ja dna, mõttejoon ja rändrahn.

foto
Helikaja 21. jaanuaril

2017. aasta esimene “Helikaja” teeb tagasivaate jaanuari kontserdielule ja arutleb teemal “Kas helilooja peab arvestama publikuga?” Komponistid ütlevad stuudios välja oma arvamuse. Saatejuht on Lisete Velt. Olge kuuldel laupäeval kell 9 ja pühapäeval kell 12.

foto
Kontserdisaalis: Kristiina Rokashevichi soolokontsert

Noor pianist mängib üksi Estonia kontserdisaalis. Muusika, mida ta esitab, peaks viima lüürilisele rännakule klassitsismist ungari romantismi ja modernismini. Eetris teisipäeval, 24. jaanuaril kell 19. Vahendab Anne Prommik.

foto
Kontserdisaalis Kristjan Randalu mängib oma muusikat

Esmaspäeval, 23. jaanuaril kell 19 mängib pianist Kristjan Randalu Tallinnas Mustpeade Majas soolokava “Kolme katku vahel”, mis jõuab otseülekandes ka Klassikaraadio kuulajani. Eestis toimub vaid üks kontsert. Vahendab Ivo Heinloo.

foto
Klassikaraadio viib kaks Eesti koori maailma

Tiheda sõelaga koorikonkursi Let the Peoples Sing finaali valiti kaks Eesti koori. Euroopa Ringhäälingute Liidu korraldatav jõuproov, mis tänavu toimub Helsingis, viib finalistide laulmise eetri kaudu miljonite kuulajateni.

foto
Kontserdiülekanded jaanuaris 2017

Kontserdisaal teie kodus. Otseülekanded ja salvestused suurtest ning väikestest saalidest. Põhjamaade Sümfooniaorkester, Tallinna kammerorkester, MustonenFest, Kuldne Klassika, koorikontserdid ja esiettekanded. Olge kuuldel!

foto
Ringhääling 90: raadio muusikatoimetuse sära

Kes valib muusika? Muidugi muusikatoimetaja, kui me räägime raadiost. Kersti Inno juhitud vestlusringis osalevad varasematel aastatel muusikatoimetaja ametiti pidanud inimesed. Eetris pühapäeval, 29. jaanuaril kell 9.

foto
Ringhääling 90. Diktorite ajastu raadios (1)

Kahel pühapäeval on eetris vestlusringid endiste raadiodiktoritega. Juttu juhib Kaja Kärner. Miks see amet oli raadio helipildis ja kavas nii ning miks diktoritest loobuti? Vastust kuuleb 15. ja 22. jaanuaril kell 9.

Viimased kommentaarid

Leia meid Facebookist!

Populaarsed saated

Fantaasia
Esmaspäevast reedeni kell 22.05 – 00.00
Meditatsioon
Laupäeviti kell 12.05 ja 23.05
Da capo
Tööpäeviti kell 17.05.
Delta
Tööpäeviti kell 12-14
Helikaja

Laupäevahommikuti kell 9.05, kordusena pühapäeval kell 12.05

  

Täna ETV2-s

foto
Plekktrumm: Jonatan Vseviov
Täna 23.01.2017

USA nädalakiri Time on alanud aasta suurimaks riskiks nimetanud ettearvamatut Ameerikat. Millised hoovused määravad riikide ja rahvaste saatuse ja kuidas säilitada selge pilk? "Plekktrummil" on külas poliitikavaatleja Jonatan Vseviov. Saatejuht Joonas Hellerma.

Kultuuriportaalis

foto
Interaktiivne kaart: 4200 km, 21 linna ja 42 solisti

Millisest riigist võib olla pärit Euroopa, miks mitte isegi maailma parim noor ooperisolist? See selgub mais, mil Pärnus toimub juba kümnes Klaudia Taevi nimeline konkurss. Selleks, et võistlus tuleks aus ja põnev, alustasid dirigent Erki Pehk ja konkursi üks eestvedajatest Toomas Kuter ooperisolistide "ülekuulamist" juba detsembris, mil suunduti esimesele eelvoorude reisile Euroopas. Erki kehastus teel reporteriks, et talletada seiklus videos ja pildis, ERRi kultuuriportaal aga aitas rännakut talletada veebis.

ERR kultuuriuudised Külasta kultuuriportaali