foto
Delta 26. oktoobril

Raadioteatrile loorberipärg festivalilt Prix Europa; Arhiiviminutid: sopran Veera Nelus 100; Collegium Musicale teeb Tõnu Kõrvitsa teose "Linnuteelaev" esiettekande; festivali Üle Heli tagamaad. Milleks Tartule veel üks teatrisaal? Saatejuht on Tarmo Tiisler.

foto
Rostrum toob uusima kõla raadioeetrisse

Teisipäeva õhtuti kõlab Klassikaraadios uus muusika 2016. aasta Rahvusvaheliselt heliloojate rostrumilt. Kuueosalise sarja avasaates tulevad kuulamisele tänavuse rostrumi edukaimad teosed. “Rostrum” on eetris teisipäeval, 25. oktoobril kell 19.

foto
Dünastia: kooriperekond Üleoja olemise mustrid

Eesti muusikaperekondade lugusid käsitleva saatesarja külalised on seekord Üleojad ehk neli pühendunud ja säravat koorijuhti, keda teavad kõik lauljad. Eetris pühapäeval, 30. oktoobril kell 9.05. Saatejuht on Kersti Inno.

foto
Ringhääling saab 90, raadio uudistab arhiivis

Eestis saab Ringhääling 90 aastaseks – 18. detsembril 1926 algasid siinmail raadiosaated. Oktoobrikuus neljapäeviti kell 19 on eetris saated vanadelt arhiiviriiulitelt, sarjast “Muusikaline tund”, mis kestis läbi nelja aastakümne.

foto
Uus koorimuusikasaade "Luukamber" kuulab üle

Koorilaulja teab, mida tähendab Luukamber. Varsti saab selle sõnaga tuttavaks ka kuulaja. Klassikaraadios algab oktoobri lõpus sari, mille tähelepanu fookus asub eesti koorimuusikakultuuril. Toimetaja on Marge-Ly Rookäär

foto
Kontserdiülekanded oktoobris 2016

Valik kontserdisündmusi raadioeetris. Otseülekanded ja salvestused suurtest ja väikestest saalidest, Tallinnast ja kaugemalt. Hulk esiettekandeid nii eesti autoritelt kui külalistelt. Kuula, ja sa tead, mis meie muusikaelus parajasti toimub.

foto
Algab saatesari “Omailmad”

Laupäeval kell 21 saab alguse saatesari “Omailmad”, mille autoriks on muusik Mingo Rajandi. Iga saade viib kuulaja ühe erilise muusiku ja loovisiksuse maailma. Avasaate teema on Ladina-Ameerika üks tuntumaid laululoojaid, brasiillane Milton Nascimento.

foto
Raadioteater võitis üleeuroopalisel konkursil parima raadiodraama preemia

21. oktoobri hilisõhtul tunnustati tele-, raadio-, online-meediafestivalil Prix Europa 2016 raadiodraama kategoorias parimaks Andres Noormetsa kuuldemäng “Asjad”.

Viimased kommentaarid

Leia meid Facebookist!

Populaarsed saated

Fantaasia
Esmaspäevast reedeni kell 22.05 – 00.00
Meditatsioon
Laupäeviti kell 12.05 ja 23.05
Da capo
Tööpäeviti kell 17.05.
Delta
Tööpäeviti kell 12-14
Helikaja

Laupäevahommikuti kell 9.05, kordusena pühapäeval kell 12.05

  

Täna ETV2-s

foto
Maailma kino Külmunud purskkaevude suvi (Gakhinuli shadrevnebis tselitsadi, Gruusia/Vene 2015)

R: Vano Burduli, O: Andrius Paulavicius, Nutsa Kukhianidze, Ia Sukhitashvili, Nato Murvanidze, Giorgi Nakašidze. Romantiline draama. Film lootusest ja pettumustest, reetmisest ning andestamisest, aga ennekõike armastusest.

Kultuuriportaalis

foto
Maarja Jakobson ERMi uuest teatrisaalist: tundus nagu oleksime Kaaba kuubis

Laupäeval esietendub Eesti Rahva Muuseumi (ERM) teatrisaalis Tartu Uue Teatri lavastus "Vägi". Klassikaraadio "Deltas" rääkisid lavastaja Ivar Põllu ja näitleja Maarja Jakobson sellest, kuidas teater uhiuue saaliga kohanenud on.

ERR kultuuriuudised Külasta kultuuriportaali