foto
Delta 22. veebruaril

Eesti Rahvusmeeskoor laulab Pärt Uusbergi; Arhiiviminutid: džässmuusiku ja keemiku Rein Marveti 80. sünniaastapäev; “Lapsepõlvebänd” Vanemuises; stuudiokülaline on kirjanik ja akadeemik Jaan Undusk; tsirkuseteos “Ahelad”; Saatejuhina debüteerib Marie Pullerits.

foto
Kontserdisaalis: Mõõdutundetu instrumentaarium ehk URR-14

Ansambel U: kontserdisari URR toob sel korral lavale väikesed ja suured instrumendid, Stockhauseni ja teiste isemoodi helid. "Mõõdutundetu Instrumentaariumi" ülekanne teisipäeval, 21. veebruaril kell 19. Vahendab Johanna Mängel.

foto
Kontserdisaalis: Pärt Uusbergi autorikontsert

Eesti Rahvusmeeskoor laulab Pärt Uusbergi sügavuti minevaid laule. Kavas on mitu esiettekannet. Otseülekanne Kultuurikatlast toimub Eesti Vabariigi 99. aastapäeval, 24. veebruaril kell 15. Vahendab Marge-Ly Rookäär.

foto
Džässmuusika ABG: Saksofoni igiliikur Sonny Rollins

Sarja neljas saade tutvustab meile Ameerika saksofonigiganti. Lopsaka tooniga Rollins oli pildil juba 1950ndate lõpuks, tema loominguline jaks on alles ka tänapäeval. Eetris laupäeval, 25. jaanuaril kell 21. Autor on Tiit Kusnets.

foto
Kontserdisaalis: Ryo Kawasaki tähistab juubelit

Laupäeval, 25. veebruaril kell 16 on eetris otseülekanne KUMU auditooriumis toimuvast Ryo Kawasaki 70. sünnipäeva kontserdist. Tunnustatud kitarrist on seekord laval ansambliga Level 8, kuhu kuuluvad noored Eesti muusikud.

foto
Helikaja 18. veebruaril

Seekordne saade otsib 70-seks saava Mart Humala abiga mitme kandi pealt vastust küsimusele “Mis on muusikateooria?”. Mõistagi on ka mitu tagasivaadet möödunud nädala muusikaelule. Eetris laupäeval kell 9 ja pühapäeval kell 12. Saatejuht on Lisete Velt.

foto
Kontserdiülekanded veebruaris 2017

Kontserdisaal teie kodus. Raadio toob kohale sündmused suurtes ja väikestes saalides. Mustonenfest, Ooperigala, ERSO etteasted ja soolokontserdid. Mozart, Mahler, Saariaho, Prokofjev, Tšaikovski, Debussy, Tormis ja hulk teisi.

foto
Taas astub kuulaja ette saade ‟Džässmuusika ABG”

Klassikaraadio toob eetrisse uued osad juba tuttavast sarjast ‟Džässmuusika ABG”, kus Tiit Kusnets kõneleb džässi ajalukku sügava jälje jätnud muusikutest. Olge teraselt kuuldel laupäeviti kell 21, et avardada oma kõrvaringi.

Viimased kommentaarid

Leia meid Facebookist!

Populaarsed saated

Fantaasia
Esmaspäevast reedeni kell 22.05 – 00.00
Meditatsioon
Laupäeviti kell 12.05 ja 23.05
Da capo
Tööpäeviti kell 17.05.
Delta
Tööpäeviti kell 12-14
Helikaja

Laupäevahommikuti kell 9.05, kordusena pühapäeval kell 12.05

Täna ETV2-s

foto
Nädalalõpp prantsuse moodi (Le Skylab, Prantsuse 2011)
Täna 21.02.2017

Suvi Bretagne’is aastal 1979. Vanaema 67. sünnipäeva tähistamiseks saab kokku suur suguvõsa. Algamas on väga eriline nädalavahetus - pikk pidusöök šampanja ja vardasse aetud lambaga, tantsupidu, taaskohtumine esimese armastusega, kirglikud poliitilised vaidlused pidulaua taga... Kõike seda näeme me läbi 11-aastase Albertine'i silmade. On muretu puhkuse aeg, ent kusagil üleval keerutab ka satelliit nimega Skylab, mille kohta liigub jutt, et see kukub kohe alla….

Kultuuriportaalis

foto
Arvustus. Pilguheit vaimuravitseja varaaita

Uus raamat
Ludwig Feuerbach
"Tuleviku filosoofia alused"
Koostanud ja tõlkinud Riin Kõiv
Ilmamaa, 336 lk

ERR kultuuriuudised Külasta kultuuriportaali