foto
Delta 21. veebruaril

Tobiase oratoorium “Joonase lähetamine” Berliinis; “Klassikatähtedel” osalev flötist Kristin Müürsepp; Mick Pedaja annab juubelinädala kontserte; Indrek Laul jõuab juubelini; kuidas tähistavad aastapäeva Brüsselis elavad eestlased. Saatejuht on Johan Randvere.

foto
Kontserdisaalis: Bezrodny ja Lassmann

Teisipäeval, 20.veebruaril kell 19 vahendab Klassikaraadio sarja ”Eliitkontserdid. Peterburi sillad” kontserdi Estonia kontserdisaalist. Esinevad Anna-Liisa Bezrodny (viiul) ja Sten Lassmann (klaver). Kommenteerib Kersti Inno. 

foto
Veebruar on Klassikaraadios Eesti muusika kuu

Veebruar toob Klassikaraadiosse uhiuusi saateid ja eetrisse jõuab 150 tundi head eesti muusikat. Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale on pühendatud läbi kuu vältavad saatesarjad ‟Eesti helilood”, ‟Kodumaine viis” ja ‟Minu Eesti”.

foto
Kontserdisaalis: TKO ja oboevirtuoos Kalev Kuljus

Tallinna Kammerorkestri 25. hooaeg toob orkestri ette mitmeid erakordseid soliste ning hiljuti säras nende ees oboevirtuoos Kalev Kuljus. Bachi looming kõlas kõrvuti Arvo Pärdi teostega. Kontsert on eetris 21. veebruaril kell 19.

foto
Maailma parim Eesti, maailma parim Kaljuste

Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja Tallinna Kammerorkester musitseerivad Eesti sünnipäeval oma asutaja ja kauaaegse kunstilise juhi Tõnu Kaljuste käe all. Kavas on parim Eesti muusika. Salvestus eetris 24. veebruaril kell 19.

foto
Jaan-Eik Tulve: sündida Eestisse on kui loteriivõit

Aasta muusik 2017 Jaan-Eik Tulve rääkis Klassikaraadiole oma tööst muusikaga, elust ja reisimistest, ja sellestki, kui määratult on tema südant avardanud võimalus töötada koos Arvo Pärdiga. Eetris 24. veebruaril kell 16.

foto
Kontserdiülekanded veebruaris 2018

Valik suuri ja väikesi kontserte raadioeetri kaudu teile otse koju. Tavapärasest palju rohkem eesti muusikat, ikkagi ju Eesti Vabariik 100. Ooperigala ja uus pianistide festival Virmalised, Eliitkontserdid ja Klassikatähed.

foto
“Lihtsalt nostalgia” toob eetrisse igihaljad meloodiad

Klassikaraadios algab 5. veebruaril uus saatesari “Lihtsalt nostalgia”, kus argipäeviti kõlab populaarne, meloodial põhinev muusika peamiselt 1950-1970ndatest aastatest. Eetris kell 9.15 – 10.00. Saatejuht on Kaisa Jõhvik.

Viimased kommentaarid

Leia meid Facebookist!

Populaarsed saated

Fantaasia
Esmaspäevast reedeni kell 22.05 – 00.00
Meditatsioon
Laupäeviti kell 12.05 ja 23.05
Da capo
Tööpäeviti kell 17.05.
Delta
Tööpäeviti kell 12-14
Helikaja

Laupäevahommikuti kell 9.05, kordusena pühapäeval kell 12.05

Täna ETV2-s

foto
Meie Eestid, 3/6: Aleksandr (Eesti 2017)

Kolmandas osas kohtume Aleksandriga, kes sündis Venemaal ja viis aastat tagasi tuli Eestisse tööle. Saame teada, miks ta tahtis eesti keele selgeks õppida ja mida tähendab talle laulupidu. Rändame ringi tema lemmikmuusikute lapsepõlveradadel ja laulame koos Liisi Koiksoni, Vaiko Epliku ning Curly Stringsiga. Integratsiooniinspektor aga tõstatab teema võimalikest ohtudest seoses “vales” keeles musitseerimisega. Tootjad Kinoteater MTÜ ja U8 OÜ.

ERR kultuuriuudised Külasta kultuuriportaali