foto
Helikaja 25. märtsil

Ring ümber muusikanädala – kõrghetked ja tähelepanuväärsed sündmused. Fookuses on Mati Turi ja Martti Raide kontsert, ERSO ja Šostakovitš, Janine Jansen ja teised. Eetris laupäeval, 25. märtsil kell 9 ja pühapäeval, 26. märtsil kell 12. Saate paneb kokku Johanna Mängel.

foto
Kontserdisaalis: Grammy-mees Paul Hillier ja EFK

Koorile aastaid tagasi esimese Grammy toonud mees on taas Eesti Filharmoonia kammerkoori ees. Laupäeval, 25. märtsil kell 19 kannab Klassikaraadio üle koori kontserdi ‟Öölaulud” Niguliste kirikust. Vahendab Anne Prommik.

foto
Kontserdiülekanded märtsikuus 2017

Ülekanded suurtest ja väikestest kontserdipaikadest – kontserdisaal teie kodus. Orkestrid ja koorid, solistid ja dirigendid, jazzgrupid ja innukad õppurid, esiettekanded ja kullaprooviga klassika, festivalid ja sarjad.

foto
Džässmuusika ABG: kummaline legend Krzysztof Komeda

Sarja selles episoodis heidab Tiit Kusnets valgusvihu Poola džässikoolkonna rajajale ja euroopaliku džässi olulisele kujundajale, pianistile ja heliloojale Krzysztof Komedale. Eetris laupäeval, 25. märtsil kell 21.

foto
Luukamber uurib seekord laulja keha

Saade keskendub muusikaelus praegu aktiivselt eksisteerivale kontserdivormile – koorimuusika lavastuslikud ettekanded. See olukord on lauljale mitmes mõttes eriline. Kuidas ta sellega hakkama saab? Kuula 25. märtsil kell 10.

foto
Vanemuise säravad hääled: Ooperigala 2017

Esmaspäeval 27. märtsil kell 19 kõlab salvestus Vanemuise ooperigalalt, kus itaalia ja vene heliloojate ooperiaariaid esitasid peaaegu kõik Vanemuise solistid ning kaks külalist välismaalt. Vahendab Liina Vainumetsa.

foto
NYYD-muusika: LHV Au-tasu nominendid

NYYD-muusika tutvustab tänavu LHV uue heliloomingu Au-tasule kandideerivaid eesti autorite teoseid. Muusikateoseid esitlevad saated on eetris teisipäeviti kell 21, kordus laupäeviti kell 16. Saatejuht on Johanna Mängel.

foto
Kuulamiskool: Tiiu Levald õpetab kuulama lauljaid

Laulja ja vokaalpedagoog Tiiu Levald kutsub märtsikuus rännakule vokaalmaailma 19. sajandi lõpust tänasesse päeva. Ta lähtub oma subjektiivsest kiindumusest lauljatesse-legendidesse läbi aja. Eetris pühapäeviti kell 9.05.

Viimased kommentaarid

Leia meid Facebookist!

Populaarsed saated

Fantaasia
Esmaspäevast reedeni kell 22.05 – 00.00
Meditatsioon
Laupäeviti kell 12.05 ja 23.05
Da capo
Tööpäeviti kell 17.05.
Delta
Tööpäeviti kell 12-14
Helikaja

Laupäevahommikuti kell 9.05, kordusena pühapäeval kell 12.05

Täna ETV2-s

foto
Iberofest esitleb. Paulo Coelho lugu (Nao Pare na Pista: A Melhor História de Paulo Coelho, Brasiilia/Hispaania 2014)

Eluloofilm kõigi aegade suurima müügieduga Brasiilia kirjanikust Paulo Coelhost. Biograafiliste menuromaanide „Palverännak: Maagi päevik” ja „Alkeemik” autori Paulo Coelho (Julio ja Ravel Andrade) psühhedeelsest ning värvikirevast elusaatusest jutustav film viib vaataja läbi mitme kümnendi, kui noormehest kasvab kõigi aegade tõlgituim ja populaarseim kirjanik pärast William Shakespeare’i.

Kultuuriportaalis

foto
Arvustus. Pilguheit vaimuravitseja varaaita

Uus raamat
Ludwig Feuerbach
"Tuleviku filosoofia alused"
Koostanud ja tõlkinud Riin Kõiv
Ilmamaa, 336 lk

ERR kultuuriuudised Külasta kultuuriportaali